Berkeley – äge ja mugav seljakott koolilastele.

/, Karbist välja, Kool, Laste kotid, Nõuanded/Berkeley – äge ja mugav seljakott koolilastele.

Berkeley – äge ja mugav seljakott koolilastele.

Peagi on aeg hakata otsima kooli minevale lapsele seljakotti. Aga kui valida on kümnete või sadade hulgast siis on abiks, kui tead juba poodi tulles mida kotti valides jälgida.

Milline on õige? Kui suur see olema peaks? Kui raske?

Kõige tähtsam on see, et kui valite lapsele kotti, siis peate seda kindlasti tegema lapsega koos. Tegu pole mingi iPhonega mida internetist värvi järgi tellida saaks, sest seljakott on su lapse kaaslane 175 päeva aastas ning selle valikut ei tohiks võtta kergekäeliselt.

Koti puhul on Pikne McQueen pildist või spinneri taskust olulisem see, et koti suurus oleks lapse kasvule optimaalne ning sellest tulenevalt hästi seljas istuks. Sotsiaalministri määrusega on kehtestatud õpilaste ranitsatele maksimaalsed kaalud, mis on:

  • 1.-3. klass 3.0kg
  • 4.-6. klass 3.5kg
  • 7.-9. klass 4.5kg

See kaal on ranitsa kogukaal, ehk seljakoti raskus + seal sees olevate õppevahendite kaal. Ideaalse ranitsa kaal jaotub võrdselt õlgadele ja alaseljale ning et see saaks toimuda peab seljakott olema kasvule vastava suurusega. Suuremad ja mugavamad polsterdused lisavad seljakotile küll kaalu, aga teistpidi suurendavad ka kandmismugavust. Viimane võiks olla prioriteet kui kui jalutamist on rohkem või lisaks õppevahenditele pannakse kaasa ka trennitarbed vmt ning seeläbi koti kaal suureneb.

Kotti valides pea kindlasti meeles ka seda, et see peab lapsel mugavalt seljas istuma ka talvel, kui seljas on paksud talveriided. Olen ise saatnud esimesse klassi kaks last ja tean,kui keeruline on esmane valik, kuna minu mõlemad lapsed olid pisikest kasvu siis oli koolikoti ostmine eriti raske. Ei tahtnud ka laste selga koormata ja koolikott pidi olema piisavalt väike,et laps suudaks seda kanda.

Matkaspordis pakume Jack Wolfskini seljakotte, mis sobivad hästi ka koolikotiks.

Jack Wolfskin BERKELEY S

Jack Wolfskin seljakott Berkeley on nelja vahega. Kaks suurt vahet kuhu on võimalik raamatud- vihikud panna ja kaks väiksemat vahet väiksemate asjade jaoks. Väiksemas vahes on ka väike tasku,mis käib kinni krõpsuga. Seda on siis vajadusel  võimalik kasutada,kui rahakoti hoidjat.

Seljakott on kerge. See on ülioluline. Kui panna sinna raamatud sisse siis on lapsel võimalik seda ka kanda. Kui koolikott on juba tühjalt raske siis kujutage ette mis see kaalub ,kui panna sinna raamatud sisse.

Seljakoti leiavad Matkaspordist ka pere kõige pisemad. Nende puhul on kindlasti oluline,et laps paistaks silma ja tunneks rõõmu vahvast seljakotist

COOLI(d)KOTID MATKaSPORDIST!

COOLI(d)KOTID MATKaSPORDIST!


  • Artikkel avaldatud 18.08.2018 | Viimane uuendus 16.08.2021