Fjällräven KEB G-1000 pükstega mägedes

/, Fjällräven, Jutud, Mägimatkamine, Püksid/Fjällräven KEB G-1000 pükstega mägedes

Fjällräven KEB G-1000 pükstega mägedes

Fjällräven Keb püksid vastavad minu kriteeriumitele: liikuvusulatus, kulumiskindlus, termoregulatsioon ning niiskuskindlus. Just neid nüansse silmas pidades valisin sel suvel mägedesse minekuks Fjällräveni KEB püksid.

Mägedesse minnes lähtun ma põhimõttest, et ronib eelkõige inimene, mitte tema varustus. Seetõttu hoian ma nii tehnilise varustuse kui riietuse valikul alati pigem tagasihoidlikku joont. Oluline on, et kõik, mida ma endaga kaasas kannan, oleks vajalik ning vastaks täpselt antud piirkonna ilmastikutingimustele ja valitud marsruudi iseärasustele. Ei midagi rohkemat ega vähemat.

Alpinistlikel retkedel kuni 5000-meetristele mägedele kannan ma ronides kogu varustust endaga kaasas. Kui mägi on geograafiliselt raskesti ligipääsetav, tuleb järjest ronida päevade kaupa, mistõttu varustuse kaal võiks olla minimaalne. Näiteks: ainsad püksid, mille kaasa võtan, on need, mis mul jalas on.

Testisin neid viie nädala jooksul Kaukaasia ja Tjan-Šani mägedes, läbides mitu tehnilist marsruuti vene raskuskategoorias 5A kuni 5B. Vaatame, kas valik õigustas ennast!

 

Täiuslik liikuvusulatus ronimiseks

Fjällräveni KEB pükste kangas (G-1000) on erakordselt tugev, kuid jäik. Kalju- ja jääronimiseks on aga vajalik elastsus, võimaldamaks jalgade maksimaalset liikumisamplituudi. Seetõttu on ideaalne, et KEB pükste puhul on G-1000 kombineeritud elastse stretš-materjaliga, mis tagab kalju- ja jääronimiseks hädavajaliku liikuvusulatuse põlve- ja puusaliigeses.

Taskute arv on samuti optimaalne. Lisaks tavataskutele on ka kaks põlvetaskut, mis on mahukad, kuid mitte kohmakad, sobides kaardi ja marsruudikirjelduste hoidmiseks.

Suur kulumiskindlus kaljudel ja jääl

G-1000 kangaga tugevdatud säärte siseküljed, põlved ja püksitagumik pidasid vastu alalisele hõõrdumisele kaljudel ning ei rebenenud ka olukordades, kus kukkuvate kivide, kasside esihammaste ja kirkateravike torgete tagajärjel oleks enamus teiste pükste puhul pidanud õmbluskomplekti järele haarama.

Piisav termoregulatsioon

KEB püksid hoidsid lumistes-jäistes- tuulistes oludes ning pikemat aega paigal seistes laitmatult sooja. Vastukaaluks võimaldasid reie välisküljel olevad ventilatsioonilukud õhutamist lõõskava päikese käes ning takistasid ülekuumenemist intensiivsel kehalisel koormusel.

Kaitse niiskuse eest

Kuigi G-1000 materjal ei ole disainilt veekindel, pidas see probleemideta vastu kergemale vihma- ja lumesajule ning isegi, kui püksid kokkupuutes jää ja lumega märgusid, kuivasid nad kiiresti. Paremaks veekindluseks tuleb pükse spetsiaalse vahaga töödelda, kuid sellega isiklik kogemus veel puudub.

Väga oluline argument, mis pükste kasuks räägib, on see, et ka paksu lume sees pole sääriseid vaja. Pükste sääreosad on hästi reguleeritava laiusega ja sisseehitatud konksukestega tugevasti ronimissaabaste külge fikseeritavad, mistõttu lumi ei tule saapasäärest sisse.
Nagu riietusega ikka, siis ühte asja, mis oleks täiuslik igaks otstarbeks, pole lihtsalt olemas. Mis aga puutub pükstesse ja suvisesse tehnilisse alpinismi, siis Fjällräven KEB on minu jaoks küllalt ideaalilähedane.

Autor | 2022-03-18T09:56:10+00:00 oktoober 30th, 2017|Alpinism, Fjällräven, Jutud, Mägimatkamine, Püksid|0 Kommentaari