Viis vajalikku asja rattaretkele

/, Jutud/Viis vajalikku asja rattaretkele

Viis vajalikku asja rattaretkele

Kui me jätame kõrvale ilmselgelt hädavajaliku, jalgratta, siis mis võiks olla need viis asja mida kogenud seiklejad soovitavad Roheliste Rattaretkele kaasa võtta? Vastavad MATKaSPORDI töötajad.

Kõige tähtsam on kindlasti õige ja ilmale vastav riietus ja piisav varuriietus. Mitte miski ei saa rikkuda emotsiooni rohkem kui märgadest riietest tingitud külmatunne. Mina soovitan kindlasti riietuda kihiliselt, sest kolme päeva ilm võib olla muutlik, lisaks viib teekond meid sisemaalt rannikule ja vastupidi. Mõnus veekindel tuulejope on kindlasti edu pant ning täpne riietuse valik on kindlasti personaalne, sest sõltub sõidutempost ja eelistustest. Soovitan sõltumata sinu riietusest igal juhul rattakotis hoida ka vihmakeepi. Kui ta on sul kaasas siis on vähemalt kindel et ei hakka sadama! Kui vihmakeep on odav ühekordne kilekas siis paki kotti mitu tükki, aga parem ikkagi kvaliteetne ja mitmekordselt kasutatav, sest rattasõidu korral on õhukese materjali purunemisoht suurem, seda kas tuule või lenksu/sadula külge kinnijäämise tõttu peale/maha ronimisel. Ka torusall on väga hea asi mida kaela kaitseks tuule eest omada.

Päeva jooksul vajalikke asju võib rahulikum kulgeja kanda seljakotis, aga seljakott põhjustab rattasõidul paratamatult higistamist seljal ning rihmade all ja ausalt öeldes on kõige mugavam sul hoida asju rattakotis. Neid on mustmiljon erinevat mõõtu ja valik kas kasutada lenksu, sadula, pakiraami kotti või hoopis neid kõiki koos sõltub juba sinu kandami suurusest. Pakiraamikott mahutab kogu su riietuse ja lisaks puhkepausideks väiksema matkatooli või istumisaluse, samas kui lenksukotti mahub ilusti mobiiltelefon, rahakott, fotoaparaat ja muud väiksemad asjad mida soovid kaasa võtta.

Raske on alahinnata rattakinnaste ja pehmendustega rattapükste või väga mugava sadula osatähtsust, seda eriti kui otsustad seljakotiga sõita, sest nii saavad need toetuspunktid märgatava lisakoormuse ning villid ja ebamugavustunne ei lase end kaua oodata.

Magamisvarustust õnneks retkel kaasa tassima ei pea. See, et telk peab olema ikka veekindel on tõenäoliselt üheselt selge. Aga telgi valikul soovitan tähelepanu pöörata järgmistele aspektidele. Esiteks, kõrgemas telgis on palju mugavam riietuda. Kui sa ei pea ise oma koormat tassima siis ei ole madala telgi märgatavast kaalusäästust sul ka palju abi. Teine asi on, et telgi eeskoda võiks olla antud retkel pigem suurem. Kui tuled retkele seltskonnaga ning tahaks omakeskis juttu puhuda ning ilm õues juhtub nigel olema siis telgis istuda on päris mõnus, see tähendab, et oma kotid tuleb eeskotta varju tõsta. Aga arvesta, et Matkaspordist ei osta sa telki üheks korraks, vaid ta teenib sind tõenäoliselt aastaid ja aastaid. Enne ostu kaalu kindlasti ka läbi oma tuleviku reisimõtted.

Kui magamiskoti valik temperatuuri järgi on lihtne, siis magamismati puhul jäädakse tihti mõttesse. Kolm põhilist magamismati tüüpi on: Vahust matkamatt – kõige ebamugavam, aga purunemiskindel, võid kasutada ka näiteks kivide peal istumiseks. Täispuhutav madrats – kõige mugavam, aga kui peaks katki minema siis magad telgipõrandal. Lisaks on enamike mattide puhul täispuhumine või pumpamine tülikas lisategevus. Väga mõnus täispuhutava madratsi variant on Therm-a-Rest Speed valve matt mille täispuhumine käib sekunditega. “Kirik keset küla” variandiks on isetäituvad madratsid, mis tõmbavad korgi avades õhu sisse, on mõnusalt pehme magada ning isegi kui peaks kivi tõttu katki minema siis pehmendab veel piisavalt, et retk lõpuni teha. Kui ennist juba istumisest juttu oli siis asi mida on raske alahinnata on väike ja kompaktne matkatool.

Ehkki aeg on valge tasub kasvõi backupiks pakkida kaasa üks väike pealamp. Laagriplatsil telkide torminööride vahel orienteeruda või telgis sees kotist asju otsida on valges palju mõnusam.

Kohtume Roheliste Rattaretkel ja kauplustes,
Sinu MATKaSPORTLASED

Autor | 2017-05-16T13:39:00+00:00 mai 16th, 2017|Jalgrattamatk, Jutud|0 Kommentaari

Lisa kommentaar