Loodus kui energialaeng

////Loodus kui energialaeng

Loodus kui energialaeng

Tutvu Kristeliga. Kristel on MATKaSPORT Järve tõeline loodusjõud, keda kohe tõmbab talviste stiihiate poole.

Küsisime Kristelilt, mida talv ja loodus on talle andnud ning mida ta soovib kogeda.

Mida armastad looduses olles enim?

Loodus on minu jaoks eriline paik ja koht, kus tunnen end alati hästi kuna seal valitseb positiivne energia. Looduse ilu, vaikus ja võimsus värskendab ja teravdab kõiki meeli. Tuleb lihtsalt osata end häälestada õigele sagedusele, et saavutada kontakt loodusega.

Mis on su lemmik aastaaeg? Miks?

Kindlalt talv. Talv oma hiilguses pakub nii palju seinast-seina naudinguid ja tegevusi. Kui olen lumises looduses, siis tunnen, et mu vaim on ümbritsetud täielikust rahust. See võlu ja ilu, mis sinus, on lihtsalt asendamatu. Muidugi naudin ka täiel rinnal saunast jääauku või hange hüppamist, suusatamist, kelgutamist ja lumememmede meisterdamist, sest mis talv see oleks ilma nende tegevusteta.

Mis on kõige erilisem matk ja koht looduses, nii Eestis kui välismaal, kus oled käinud?

Üks ebamaisemaid kogemusi on kindlasti kanuumatk Soomaal viiendal aastaajal. Südames erilisel kohal on ka Eesti väikesaared, sest väikesaartel kaob aeg ja nad on omamoodi ajakapslid. Olles ka palju välismaad avastanud, tõusevad esile Surnumeri ja Surnumeres ujumine ning ainulaadne Island oma mitmekesise iluga – vulkaanid, liustikud, geisrid, vaalad ja sinine laguun. Oma kõige erilisemaks kogemuseks pean siiski suusamatku Lapimaa erinevates tundrates ja rahvusparkides.

Nimeta 5 asja, milleta sa ei läheks kunagi pikemale matkale.

Peale elementaarsete asjade nagu seljakott, ööbimis- ja söögitegemise varustus, riided-jalatsid ja esmaabi on kõige olulisemal kohal seiklushimu ja avastamisrõõm. Praktilisematest esemetest kindlasti telefon koos akupangaga, pealamp igal aastaajal ja WC-paber. Elu on õpetanud, et see võib osutuda asendamatuks ja väärtuslikuks valuutaks.

Mida matkamine on sulle andnud?

Eeskätt on matkamine avardanud märkimisväärselt silmaringi. Erinevates riikides matkates olen õppinud tundma kohalikke kombeid, kultuuri ja avastanud tõelisi paradiise. Metsikus ja ekstreemses looduses ellujäämine on õpetanud mulle iseseisvust ja vastupidavust ning boonusena olen leidnud matkadelt ka palju uusi sõpru, kellega koos planeerida põnevaid seiklusi.

Kus sa sooviksid elus ühe korra ära käia?

Kuna talvised stiihiad tõmbavad mind, siis Gröönimaa jäine vaikus ja puutumatu ümbrus tunduvad matkamiseks väga kütkestavad. Lisaks Gröönimaale soovin kogeda Baikali järve jääl uisutamist ning kogeda selle koha imelist võlu, kuna Baikal on tuntud oma türkiissinise jää poolest.

Mis on kõige olulisem matkavarustuse juures, mida jälgida?

Minu jaoks on kõige olulisem omada kvaliteetset, tehnilist ja isiklikult sobivat matkavarustust, mis on eelnevalt testitud ning tõestanud end ka karmides tingimustes. Soovitan teistelgi jälgida sama põhimõtet, sest näiteks minu jaoks ideaalselt sobiv seljakott võib sulle üldse mitte sobida – seega on oluline ka testida ja veenduda, enne kui minna pikemale ja tõsisemale matkale, sest varustus on väga suur ja tähtis osa positiivse kogemuse saamisel.

„Metsikus looduses ellujäämine ekstreemsetes tingimustes on õpetanud mulle iseseisvust ja vastupidavust.“ – Kristel Ainjärv, MATKaSPORT Järve kaupluse juhataja.

Autor | 2023-12-05T09:32:53+00:00 detsember 4th, 2023|Jõulujutud|0 Kommentaari