Alpinismi ABC: Ronimine 2- ja 3-liikmelises grupis

//Alpinismi ABC: Ronimine 2- ja 3-liikmelises grupis
Loading Sündmused
  • Sündmus event on möödas

Ronimises on 3 inimest sageli kõige parem grupisuurus. Seda eeldusel, et valitakse liikumiseks õige taktika. Kolmik, kes rakendab õigeid ronimis-, julgestus- ning laskumistehnikaid, on vähemalt kaks korda kiirem kui 3-liikmeline grupp, kes nende tehnikatega tuttav ei ole.

Kui unistad tulevikus minna pikkadele ronimismarsruutidele sõpradega kolmekesi, siis tule ning suurenda oma teadmiste ja oskuste arsenali, et ronida igas olukorras kiiresti ja ohutult. Koolitusel käsitletavad taktikad on suurepäraselt rakendatavad tehnilistel marsruutidel mägedes, aga ka mitme köie pikkustel marsruutidel nii kaljudel kui ka jääl.

Töötoas osalemine eeldab altjulgestuses ronimise oskust.

Õpe toimub Tartu Ülikooli Spordihoone ronimisseinal. Et teemat terviklikult edasi anda, on töötuba kahepäevane (4 + 4 tundi) ning toimub 7.-8. detsembril.

Esimesel päeval omandame erinevad tehnikad ja töövõtted kaheses seongus mitme köie pikkusel marsruudil ronimiseks ja laskumiseks. Teisel päeval aga rakendame õpitud töövõtteid kolmeses seongus ronimiseks, kombineerides neid erinevateks efektiivseteks taktikateks.

Loe edasi