Scoutsrännak 2018

Loading Sündmused
  • Sündmus event on möödas

Scoutspataljon on 1. jalaväebrigaadi koosseisus olev professionaalse väljaõppega iseseisvaks lahingutegevuseks võimeline kiirreageerimissuutlikkusega manööverüksus.Scoutspataljon asutati 21. detsembril 1918 ja taasasutati 29. märtsil 2001. Scoutspataljoni taasloomise aastapäeval viiakse läbi kõigile soovijatele avatud Scoutsrännak. „Scoutsrännak 2018” on pühendatud Scoutspataljoni taasloomise 17. aastapäevale

2018. aastal toimub see traditsiooniline rännak juba viieteistkümnendat korda. Rännaku eesmärkideks on tutvustada 1. Jalaväebrigaadi koosseisu kuuluvat Scoutspataljoni, tähistada Scoutspataljoni taasloomise aastapäeva ning tutvuda Pakri poolsaare vaatamisväärsustega. Lisaks sümboliseerib üritus jõustruktuuride ühtekuuluvust. Rännakust võtavad osa kõikide jõustruktuuride esindajad (politsei, piirivalve, päästeamet, kaitsevägi, kaitseliit, maksu- ja tolliamet) ja tsiviilisikud. Osalejate vanus, auaste ja sugu ei ole olulised. Rännakul valib iga võistleja oma tempo ning liikumisformatsiooni. Rännaku pikkuseks on umbes 30 km ja selle läbimiseks on aega 8h.

Arvestus toimub kahes võistlusklassis:

  1. Struktuuri välivorm, saapad, seljakott(10kg) ja relv;
  2. Vaba vorm, vaba valiku jalanõud ja seljakott(15kg).
  3. Võistlusklassita raja läbijad

Kuna veebruari lõpp oli tavapärasest külmem ja lumerohkem ning üritus toimub mõnevõrra varem, siis ootame eelnevatest aastatest keerulisemat rada. Teekond iseenesest on sama aga madalamad kohad võivad olla vee all (20-40cm vett). On üksikud lõigud, mis võivad muutuda väga poriseks kui pooled osalejad sealt läbi on käinud. Seega soovitame hoida etteotsa.

Rajal on 5 punkti, kus pakutakse vett ja ühes mustikasuppi. Stardis/finišis on paikne meditsiini punkt ja rajal liigub 2 mobiilset evakuatsiooni meeskonda. Peale rännakut pakume osalejatele sooja suppi ja on tagatud pesemise võimalus.