Seiklusretk Expedition Estonia 2020

///Seiklusretk Expedition Estonia 2020
Loading Sündmused
  • Sündmus event on möödas

Expedition Estonia on füüsiliselt ja vaimselt nõudlik seiklusretk, läbi südasuvise Eestimaa Setomaalt põhjarannikule, mis läbitakse osalejate omal jõul, nõul ja vastutusel. Osaleda saab üksi või kahe liikmelise võistkonnaga. Teekond viib välja kujunenud liikumisradadelt puutumatule raskemini läbitavale maastikule, mis teeb sellest tõelise kõnnumaa ekspeditsiooni. Läbitava maastiku kaitse huvides on retkel osalejate hulk piiratud. Sõltuvalt epidemioloogilisest olukorrast otsustavad korraldajad hiljemalt nädal enne üritust, kas retkele starditakse üheskoos korraga või eraldistardist.

Läbi Eestimaa kulgev teekond tuleb läbida kaardil näidatud liikumiskanalis, mille raames on konkreetne liikumistee igaühe enda valida. Teekonnale jääb üle neljakümne ajaloohõngulise või looduslikult erilises paigas asuva kontrollpunkti. Navigeerimiseks on lubatud kasutada nii kaarti kui elektroonilisi seadmeid. Toimub kõikide osalejate reaalajas GPS jälgimine kaasaelajaile (vt eelmise aasta retke siit: http://sportrec.eu/ui/#1eg48jn ).
Ennustatav võiduaeg ca 19 tundi. Rada avatud 45 tundi.

Kokku ca 270km pikkuse teekonna täpne trass avaldatakse osalejail 1 nädal enne retke. Rajameistri nägemuse kohaselt algab retk jalgratastel lõunapiirilt Koidula raudteejaamast ja kulgeb Setomaa männikute vahel läbi Lämmijärve läänekalda kalurikülade ja Järvselja metsade Emajõe Suursoosse (I rattaetapp ca 75km). Suursoo ületatakse kanuuga, kusjuures jalgratas tuleb kanuusse kaasa võtta. Muude veesõidukite kasutamise lubamine on veel kaalumisel, kuid kajakiga ratta kaasa vedamine on problemaatiline. Suursoos on mõningaid kontrollpunkte, milleni jõudmine võib olla kergem ja kiirem jalgsi paati vahepeal maha jättes. Üksik retkeline saab kanuuga edukalt sõita kasutades kahepoolset kajaki aeru ja hoides raskust paadi ninas. (veeetapp ca 25km).
Varnja kandist suundutakse uuesti jalgratastel läbi vanausuliste külade ja Padakõrve metsade edasi põhja suunas Alutaguse laantesse. Rada viib läbi unustatud paikade, kus kunagi õitsenud taludest on järel vaid kõdunevad varemed ja laste kilgete asemel kostab raielankidelt saagide vingumist. Kontrollpunkte otsite ka kalurikolhooside ja metsamajandite valdustest, kus unistustest on saanud unustus… (2 rattaetapp ca 125km)
Jalgsietapp algab Tudu kandist ja selle käigus ületatakse vanu taliteid mööda laukarikad rabad, otsitakse metsavendade punkreid ja vangilaagrite varemeid, ujutakse üle veetakistuste ja mütatakse põneval tehismaastikul. Jalgsietappi on võimalik asendada jalgrattasõiduga – kes pikemat jalgsi-retke endale sobilikuks ei pea (jalgsi(ratta)etapp ca 40km).
Retke finišipaigaks on tööstusajalooga raudtee lähedane objekt. Retkele eelneva ja järgneva logistika saame assistendita osalejatele loodetavasti korraldada liinirongide abil!

Vahetusalasid on 3. Neis toimub toitlustamine ja on ka puhkamise võimalus.

03. juuli 22.11 – päike loojub, START Koidulast
04. juuli 04.12 – päike tõuseb
04. juuli 17.00 esimeste võistlejate finiš Ida-Virumaal
04. juuli 22.26 – päike loojub jälle
05. juuli 04.05 – päike tõuseb taas
05. juuli 19.11 – kontrollaja lõpp viimaste matkajate jaoks

Osavõtutasu on €100 inimese kohta. See sisaldab endas rada ja rajakaarti, GPS seadet, live-jälgimist, vahetusalade ja finiši toitlustust, osalusmeenet, Expedition Estonia tunnusgraafikaga t-särki (registreerudes enne 1. juunit) ning kõiki muid väikeseid detaile, mis retke nauditavaks teevad.

Hind ei sisalda varustuse transporti starti/finišisse ja vahetusalade vahel. Selleks võiks osalejatel olla ideaalis enda assistendid. Kui assistenti ei ole võimalik kaasata siis lisatasu eest osutab korraldaja logistika teenust, mis varasematel aastatel on maksnud 30 eurot. Veesõiduki rendi temaatika on täpsustamisel, kindla partneri leidmisel teeme ühistellimuse – rendi hind on osalustasule lisaks.

Registreerimisel on kaks vooru, 31. mai on viimane päev kirjapanekuks, et saada omale erikujundusega t-särk (pärast seda kuupäeva registreerunute stardipakett ei sisalda endas t-särki) ning alates 1. juunist lisandub transporditeenuse hinnale €5. Registreerimise lõpp on 26. juuni, kuid soovitame end varakult kirja panna, sest vaid nii saame tagada parimat korraldust ja elamust.

Osalusest loobumisel 31. mai ja enne tagastatakse 90% osavõtutasust, 1.-14. juuni 50% ning pärast 14. juunit ei kuulu osavõtutasu tagastamisele.

 

Loe edasi