Seiklusretk Tactical Foodpack Expedition Estonia 2023

///Seiklusretk Tactical Foodpack Expedition Estonia 2023
Loading Sündmused
  • Sündmus event on möödas
Tactical Foodpack Expedition Estonia on seikluslik südasuvine vastupidavusvõistlus läbi metsiku Eestimaa looduse.
INFO JA REGISTREERIMINE: https://expeditionestonia.com/
2023.a. võistlus toimub 30. juunist – 2. juulini. Võistlusrada kulgeb Sakala ja Nurmekunna muinasmaakondade piirkonnas ehk tänapäevasel Viljandi-, Pärnu- ja Järvamaal ning on ca 230km pikkune. Teele jäävad kaunid inimpuutumatud metsad ja rabad, aga ka põnev kultuurmaastik ja erilised looduse üksikobjektid. Rada ei ole tähistatud – see läbitakse kaardi järgi osalejate omal jõul, nõul ja vastutusel ilma kõrvalise abi ja motoriseeritud abivahenditeta. Rada jaguneb jalgsi, jalgratta- ja veesõidukiga läbitavateks etappideks. Teekonnal tuleb läbida kaardil näidatud kontrollpunktid, millede vahel on konkreetne liikumistee iga võistkonna enda valida. Kontrollpunktide asukohad ja täpsemad juhised avaldatakse osalejatele vahetult enne ekspeditsiooni. Teekond viib välja kujunenud liikumisradadelt puutumatule, raskemini läbitavale maastikule (ka radadeta), mis teeb sellest tõelise kõnnumaa ekspeditsiooni. Kõva kattega teid saab kasutada minimaalselt. Ennustatav kiireim aeg sportlikul non-stop raja läbimisel on ca 20 tundi, kuid rada on avatud kuni 40 tundi, seega on seda võimalik läbida ka rahulikumalt ja puhkepausidega. Expedition Estonia ei ole pehmodele. Ainuüksi selle raja läbimine on üks raskemaid füüsilisi ja vaimseid väljakutseid, mis on võimalik endale Eestis esitada. Et võita, pead aga olema eriliselt kõvast puust, nutikas ja ekstreemselt vastupidav…
Pealtvaatajatel on võimalik võistlusele kaasa elada stardi- ja finišialas ning etappide vahelistes vahetusalades. Samuti toimub kogu retke vältel kõikide osalejate reaalajas GPS jälgimine.
Osaleda saab kahes võistlusklassis – EXPEDITION klass on neljaliikmelistele kogenud võistkondadele (GPS kasutamine keelatud) ja OPEN klass on solo või 2-3 liikmelistele harrastajate võistkondadele (GPS kasutamine lubatud).
Loe edasi