Simisalu – Matsimäe rabamatk 17km

//Simisalu – Matsimäe rabamatk 17km
Loading Sündmused
  • Sündmus event on möödas

Kutsume sind Kõrvemaa maastikukaitsealale et matkata Simisalu-Matsimäe loodusrajal, üle Seli raba ja läbi endiste talukohtade kus matkarada kulgeb mööda laudteed ja kus vaatamisväärsusteks on metsad, väikevoored ja rabamaastik.
Simisalu-Matsimäe loodusrada kulgeb osaliselt mööda vana taluteed ja hagudega täidetud soosilda. Märjematel rajalõikudel ja rabas on kõndimise kergendamiseks laiali laotatud lahtised plangud, mida vanemate inimeste juttude järgi olevat juba neljas kiht.
Lisaks kaunile ja vaheldusrikkale loodusele on loodusrajal eraldi tähelepanu väärivad Kollassaare talukoht, kus on veel säilinud talu ait ja kaev, Ohu- silla mägi, mis on jääaja lõpul jääpragudes voolanud vee poolt kokku kantud liivast ja kruusast tekkind suhteliselt väike kuid hästi vaadeldav oos. Rajale jääb ka Seli järv, mis on kinnikasvav, surev, laia õõtsikuga järv ja sealt algav rabanõlv, mis läheb üle kõrgrabaks ja mille paremaks vaatlemiseks on rajale püstitatud 4 meetri kõrgune vaatetorn.
Matk on 17km pikk ja kestab koos pausidega ca 5h

Palun riietu vastavalt ilmale (tuulekindel, kihiline riietus, müts, kindad) ja hea oleks kui jalanõud on tugeva tallamustriga!
Oma snäkid, võiku ja soe jook tulevad pauside ajal kasuks.
Meie pakume matka keskel teed, snäki ja magusat.
Hästi treenitud ja sõnakuulelikud koerad on matkale lubatud koeraomaniku enda vastutusel ja vajadusel peavad koerad olema rihma otsas!
Lapsed alates 14 eluaastat on matkale oodatud.

Loe edasi