Taliharja Vanakuri 2021 – 101km/51km Winter Ultra Endurance Race

///Taliharja Vanakuri 2021 – 101km/51km Winter Ultra Endurance Race
Loading Sündmused
  • Sündmus event on möödas
REGISTREERIMINE avatakse 1. novembril 2020
TALIHARJA VANAKURI
on 101 km pikkune talvine öine vastupidavus-võistlus. See on retk, mis viib osalejad pikale teekonnale läbi hõredalt asustatud kõnnumaa ja kus iga osaleja vastutab enda hakkama saamise eest ise. Seekordne retk viib osalejad Põhjarannikult tontliku Hara allvelaevade demagnetiseerimise baasi lähedalt läbi Lahemaa rabade ja laante Viitnasse ning sealt edasi mööda Kõrvemaa oose Aegviitu. Rada läbib mitmeid erilisi ja tähelepanuväärseid loodusmaastike ja kultuuriobjekte.
VÕISTLUSRADA
Rada on umbes 101km pikk ja on hajusalt tähistatud värvilaikudega/lintidega puudel ning noolviitade ja helkuritega olulisemates pöördekohtades. Osalejatel on kohustuslik omada personaalset GPS seadet. Rada kulgeb mööda lumiseid/jäiseid/lörtsiseid/mudaseid kruusa- ja metsateid ning kitsaid radu. Rada võib läbida jalgsi, suuskadel või jalgrattaga. Võistlejad peavad püsima ettemääratud rajal kasutades tähistust, GPSi või kaarti. Raja lõikamine ei ole lubatud. Avatud liiklusega teedel liikudes tuleb täita liikluseeskirju. Rajal on üks joogi-söögi punkt ehk Kesklaager ja see asub ca 51km-l stardist. Lisaks Kesklaagrile on kaks punkti, kus pakutakse sooja jooki ca 25km ja 80km stardist.
Päike loojub 15.39, ehavalgus kaob 16.32, seega tuleb sõltuvalt võistleja kiirusest rajal läbida suur osa rajast pimeduses!
VÕISTLUSRADA: https://www.plotaroute.com/route/1216572
TALIHARJA VANAKURI “PEHMO” VERSIOON
Soovijatel on võimalus osaleda võistluse pehmo-versioonil ja finišeerida kesklaagris 51km-l. Enne ja pärast võistlust eeldab see enda transpordiga kesklaagrisse saabumist ja sealt lahkumist. Stardi buss võtab peale kesklaagrist ja viib osaleja starti. Kõik osavõtu tingimused on samad, kui põhivõistlusel s.h. registreerimistasu. “Pehmo” raja registreerimistasu on 10 eur odavam, kui Sa ei kasuta pärast finišit põrandamajutust kesklaagris Viitnas või Aegviidus. Lõpetaja saab kirja tulemuse 51km “Pehmo” võistluse protokolli, lõpetaja auhinna, diplomi ja kesklaagri toitlustuse.
VÕISTLUSKESKUS/FINISH
Aegviidu alevis. Täpne maja selgumas. Võistluskeskuses on võimalik parkida võistluse ajaks auto. Ööbimine enne võistlust on võistleja enda kulul ja broneerimisel ümberkaudsetes majutusasutustes. Ööbimine võistluse järgselt põrandal on osavõtutasu sees. Ööbimise info avaldatakse hiljemalt 15.11.2020 kodulehel www.wilderness.ee
STARDIPAIK
Virve küla, Hara allveelaevade baasi läheduses https://goo.gl/maps/CR9Yo5UnX67xw3r39
KESKLAAGER/ “PEHMO” RAJA FINIŠ
Viitna Puhkekeskuse saunamaja https://goo.gl/maps/PCfahCZW4CNhjW8d7
TOIMUMISAEG
– Võistlus algab laupäeval, 9. jaanuaril, 2021 kell 12:00.
– Võistluse finiš suletakse pühapäeval, 10. jaanuaril, 2021 kell 12:00.
Starti sõidavad võistlejad Finišist ühiselt eribussiga. Kellaaeg täpsustamisel. Organiseeritud on ka jalgrataste transport. Võistlejad võivad tulla starti oma transpordiga, kuid pärast finišit puudub organiseeritud transport starti.
REGISTREERUMINE
Registreerumine avatakse 01.11.2020 ja lõpeb 04.01.2021
Osavõtutasu on nii jooksjaile, suusatajaile kui ratturitele kuni 30.11.2020.a. 45 eurot. 01.12-31.12.2020 55 eurot ja alates 01.01.2021 on osavõtutasu 65 eurot.
OSAVÕTUTASU SISALDAB
eribussi transport starti
veekindel rajakaart
– võistlusnumber
personaalne GPS träkker Sportrecilt
toit, pesemine finišis ja kesklaagris “pehmo” rajal osalejatele
lõpetajameene
– kesklaagris poolel rajal: soe ruum, suupisted, soe jook.
– iga võistleja kohta ühe koti transport stardist finišisse.
Võistlejatel on võimalus magada pärast finišeerimist hommikuni põrandal magamisruumis (osavõtutasu sees).
NÕUDED OSALEJATELE
Iga sellel üritusel osaleja peab olema vastutustundlik indiviid ja aru saama talvel kõnnumaal liikumise väljakutsetest ja ohtudest. Võistlejad osalevad omal vastutusel ja peavad olema piisavalt varustatud, et mistahes rajal ette tulevas situatsioonis omal jõul hakkama saada. See võistlus on potentsiaalselt eluohtlik ja osaleda soovija peab tõsiselt kaaluma kõiki riske (eksimine, külmumine) ja füüsilisi ning vaimseid väljakutseid, mida talvine ja enamuses öine ultramaraton endas kätkeb.
– Võistleja minimaalne vanus on 18 aastat.
– Osalejate limiit on 50 inimest kummalgi distantsil.
– Liikumisviis on vabalt valitav (jalgsi, suuskadel või rattaga), kuid liikumisviise ei või kombineerida (valitud vahend tuleb kaasas kanda stardist finišisse).
– Võistlejatel peab olema eelnev tõestatav kogemus vastupidavusspordist (maastikumaraton, ultrajooks, seiklussport, rogain vmt.)
Peakorraldaja jätab endale õiguse mitte aktsepteerida osavõtusoovi piisava kogemuseta osaleda soovijailt.
VÕISTLUSE ÄRA JÄTMINE & HÜVITISED
Kui registreeritud ja osalemistasu maksnud võistleja loobub osalemisest kuni 20.12.2020, tagastatakse pool osavõtutasust.
Kui registreeritud ja osalemistasu maksnud võistleja loobub osalemisest mistahes põhjusel alates 21.12.2020, osavõtutasu ei tagastata.
Kuni 31.12.2020 on võimalik võõrandada enda osalemisõigus teisele isikule, kes vastab osalemistingimustele.
Võistlus võidakse ära jätta või lühendada korraldaja poolt enne starti ekstreemsete ilmaolude tõttu (Force majeure), kui need muudavad raja läbimise liiga ohtlikuks. Sellisel juhul tagastatakse registreerunuile osavõtutasu proportsionaalselt saamata teenusega. Kui võistlus katkestatakse pärast starti ülaltoodud asjaolude tõttu, osavõtutasu ei tagastata. Epidemioloogilistel (covid-19) põhjustel võistluse tühistamisel tagastatakse registreerunuile osavõtutasu proportsionaalselt saamata teenusega.
AUHINNAD
Kõik lõpetajad saavad mälestusmeene ja diplomi.
AJALIMIIDID
Maksimum aeg raja läbimiseks on 24 tundi (12:00 h. 10. jaanuar 2021). Kõik võistlejad, kes ajalimiiti ei mahu, tühistatakse. Raja kesklaagri läbimise ajalimiit on 10 tundi stardist (laagrist peab lahkuma hiljemalt 09. jaanuar kell 21.59.59).
VÕISTLUSEELNE KOOSOLEK
Võistluseelne koosolek on soovituslik ja see toimub 30 min enne eribussi väljumist võistluskeskuses Aegviidus.
Võistluseelsel koosolekul peavad osalejad olema valmis korraldaja nõudmisel ette näitama kohustusliku varustuse, pärast mida saavad võistlejad kätte võistlusmaterjalid. Võistlejad, kes tulevad starti oma transpordiga peavad korraldaja nõudmisel varustuse ette näitama ja/või saavad võistlusmaterjalid kätte enne starti eribussi saabumisel.
KOHUSTUSLIK VARUSTUS
Kohustuslikku varustust tuleb kaasas kanda kogu võistluse jooksul v.a. ära söödav toit. Kui võistlejal ei ole enne starti ette näidata kohustusliku varustust ei lubata võistlejat võistlusel startida. Võistleja, kes finišeerub ilma kohustusliku varustuseta tühistatakse.
1- Magamiskott või bivy kott min. 250gr või soojustuskihiga jope (sulejope/ Insulated jacket).
2- Magamismatt osaleja täispikkuses (vahtmati rull või täispuhutav või nt mullikile).
3- Hõbekile-hädaabitekk
4 – Tule tegemise vahend hädaabinõuna sooja saamiseks (tikud, tulemasin).
Ülaltoodud varustust kasutatakse inimese isoleerimiseks külmast hädajuhtumi korral. Hädajuhtumi korral staatiliseks jäädes toimub keha kiire jahtumine samas, kui abi saabumiseni võib minna tunde. Selle pärast tuleb olla valmis halvimaks võimalikuks situatsiooniks ja ellujäämiseks karmis keskkonnas.
5- Pealamp piisavate varupatareide või akudega.
6- Punane vilkuv tuluke varupatareiga.
7- Helkurmaterjal riietusel ees ja taga.
8- Vile.
9 – Sisse lülitatud soojalt pakitud telefon + akupank
Ülaltoodud varustus on vajalik, et olla avatud liiklusega teedel nähtav ja hädaolukorras leitav.
10 -Joogipudelid/põis min 1,5l
11 -Toit min 2000 kilokalorit
12 – GPS navigatsiooni seade, millesse on salvestatud võistlusrada. Eelistatud spetsiaalne käsi-GPS või raja järgimise funktsiooniga GPS-kell. Nutitelefon + akupank aktsepteeritud, kuid mitte soovitatud, kuna vihma või miinuskraadidega võib olla kasutamatu.
13 – GPS träkker ja võistlusraja kaart korraldaja poolt
SOOVITUSLIK VARUSTUS – vaba valik, kas kanda kaasas/seljas.
1- Veekindlad sokid/jalanõude katted (rajal võib esineda veega üle ujutatud alasid ka miinuskraadide ja lume korral).
2- Hea pidamisega jalanõud, mis on sobilikud temperatuurile 0ºC to -30ºC
3- Varu soe pesu.
4- Komplekt vee/tuulekindlat pealisriietust – jakk ja püksid (Goretex või sarnane).
5- Varukindad (soovituslik kattekindad).
6- Joogisüsteemi külmumise eest kaitsev varustus.
7- Teip, vaseliin villidega seotud probleemide lahendamiseks, ennetamiseks.
HELKURID ja TULED
Kõik võistlejad peavad olema helkuritega nähtavad eest ja tagant. Teedel liikumisel peab põlema tuli ees ja punane vilkuv tuli taga. Rajal magamisel peab punane vilkuv tuli põlema ja olema rajalt nähtav.
VÕISTLUSNUMBER
Võistlusnumber on kohustuslik. Ratastel peab see olema kinnitatud juhtrauale ette, jalgsi liikujatel nähtavalt ette või taha.
PRÜGI JA VARUSTUSE MAHA JÄTMINE
Prügi maha viskamine on keelatud! Ära jäta endast muid jälgi, kui jalajäljed. Kõik stardist kaasa võetu peab kandma finišisse. Prügi saab ära visata Kesklaagris. Rajal enda füsioloogiliste vajaduste rahuldamiseks astu rajalt kõrvale ja naase sinna samast kohast.
KÕRVALINE ABI
Taliharja Vanakuri on inimjõul võistlus, millel osalejad peavad omal jõul hakkama saama stardist finišini. Mistahes kõrvaline abi rajal edenemiseks toetusmeeskonna, mootorsõiduki, loomade vmt poolt on keelatud. Kui selgub, et võistleja kasutas kõrvalist abi, tema tulemus tühistatakse.
KESKLAAGER JA AJALIMIIT
Kõik võistlejad peavad läbima ca poolel rajal asetseva kaardile märgitud kesklaagri ja registreerima enda sisenemise ja väljumise. Kesklaagris on soe jook, vesi ja suupisted. Olemas WC. Kesklaagri läbimise ajalimiit on 10 tundi stardist (laagrist peab lahkuma hiljemalt 9. jaanuar kell 21.59.59).
KATKESTAMINE, EVAKUATSIOON RAJALT
Evakuatsioon katkestamise korral on võistleja kulul. Kui tegemist ei ole akuutse meditsiinilise probleemi või õnnetusega maksab katkestaja finišisse toimetamine 20 eur ja see on võimalik vaid autoga juurdepääsetavast kohast. Rajal esineb kümnete kilomeetrite pikkuselt lõike, kuhu sõidukiga juurdepääs puudub, seega evakuatsiooniks tuleb liikuda kaardile märgitud evakuatsiooni punkti. Kõik võistlejad, kes lahkuvad rajalt finišisse jõudmata, peavad sellest teavitama korraldajat.
Päästmine rajalt õnnetuse või terviserikke puhul toimub helistades esmalt 112 ja seejärel korraldajale, kes saab pakkuda toetust päästeteenistustele võistleja päästmiseks.
GPS, TELEFONID
Kõik võistlejad saavad korraldajalt GPS seadme, mille järgi saavad toetajad jälgida nende edenemist rajal Sportrec keskkonnas. Kõik personaalsed elektroonilised abivahendid navigeerimise hõlbustamiseks on lubatud. Enamasti on rajal ka telefoni/interneti levi. Osalejatel on lubatud enda kommunikatsioonivahendite kasutamine rajal edenemisest teiste informeerimiseks.
REGISTREERIMISE PROTSEDUUR (AVATAKSE 01. november 2020)
Samm 1:
– Täida registreerumisvorm ja märgi, et ole reeglitega tutvunud ja osaled omal vastutusel.
Samm 2:
Kui registreerumisvorm on kätte saadud teatab korraldaja e-postiga, kas osavõtusoov on aktsepteeritud ja edastab andmed osavõtutasu maksmiseks.
Samm 3:
Tasuda osavõtutasu pangaülekandega registreerimise lõpule viimiseks. Pärast osavõtutasu laekumist kantakse võistleja stardinimekirja.
Loe edasi