Taliharja Vanakuri 2022 – 101km/51km Winter Ultra

///Taliharja Vanakuri 2022 – 101km/51km Winter Ultra
Loading Sündmused

Talvine 101km ultraretk jalgis, ratta või suuskadega kogenud matkajatele ja 51km pehmo retk neile, kes vanakurjaga silmitsi seismist veel pelgavad. Täpsem info lisandub oktoobriks 2021.

Registreerimine avatakse 1. novembril 2021.

Taliharja Vanakuri on 101 km pikkune talvine öine vastupidavus-matk. See on retk, mis viib osalejad pikale teekonnale läbi hõredalt asustatud kõnnumaa ja kus iga osaleja vastutab enda hakkama saamise eest ise. Seekordne retk viib osalejad pikale teekonnale ajaloolisel Mulgimaal. Rada läbib mitmeid erilisi ja tähelepanuväärseid loodusmaastike ja kultuuriobjekte.

RADA

Rada on umbes 101km pikk ja on hajusalt tähistatud matkaraja tähistuste ja helkuritega olulisemates pöördekohtades. Osalejatel on kohustuslik omada personaalset GPS seadet rajal püsimise tagamiseks. Rada kulgeb mööda lumiseid/jäiseid/lörtsiseid/mudaseid kruusa- ja metsateid ning kitsaid radu. Rada võib olla lõiguti ekstreemselt tehniline ja raskesti läbitav. Rada võib läbida jalgsi, suuskadel või jalgrattaga. Osalejad peavad püsima ettemääratud rajal kasutades tähistust, GPSi või kaarti. Raja lõikamine ei ole lubatud. Avatud liiklusega teedel liikudes tuleb täita liikluseeskirju. Rajal on üks joogi-söögi punkt ehk Kesklaager ja see asub ca 50km-l stardist. Lisaks Kesklaagrile on kaks punkti, kus pakutakse sooja jooki ca 25 ja 75km stardist.

Päike loojub 15.39, ehavalgus kaob 16.32, seega tuleb sõltuvalt osaleja kiirusest rajal läbida suur osa rajast pimeduses!

Loe edasi