VIDEO. Libisemise vastased jäätallad talvejalatsitele.

/, MATKaVIDIN, Nõuanded, Ohutusvahendid, Talvevarustus/VIDEO. Libisemise vastased jäätallad talvejalatsitele.

VIDEO. Libisemise vastased jäätallad talvejalatsitele.

MATKaSPORDIS on palju kasulikke ja lahedaid asju, mis matkal ja looduses liikudes võivad päästa päeva. Sellel korral tegi Väints ülevaate libisemise vastastest taldadest. Loe ja kuula, mida head ja kasulikku tal rääkida oli.

.

Tänane kasuliku vidina rubriik räägib sellest, kuidas jää peal püsti püsida. Talve tulekuga läheb ikka libedaks. Need kes teevad sporti või matkavad erinevatel matkaradadel võivad ikka aegajalt kokku sattuda selliste oludega kus pinnas on veidi libe ja muutub ohtlikuks.

Seetõttu käisin MATKaSPORDIST läbi ja korjasin sealt kokku kõikvõimalikud asjad, millega sellise libeduse vastu võidelda. Täna ei räägi me erinevatest saabastest millel on juba naelad küljes, vaid sellistest vahenditest, mida igaüks saab endale kotti ja taskusse pista ja vajadusel kasutada.

Kõige lihtsam nendest on Spike plus, see on Petzl toode. Sellest kotist leiab seesugused kummist vigurid, mille küljes on väikesed naelad. Nende kasutamiseks ei ole vaja mitte midagi muud teha kui need endale lihtsalt ümber jala sikutada selliselt, et naelad jääksid talla alla nii nagu sellest ka eeldada võib. Iseenesest ongi mingi selline libeduse kindel funktsioon saavutatud talla all on kuus metallist naga.

Vahend number kaks on Yaktrax nimeline tootesari. Nemad on teinud neid neli erinevat. Hakkame pihta kõige lihtsamatest Walk ehk siis kõndimiseks mõeldud sedasorti toode. Karbi seest leiab sellised kummised vahendid. Täpselt sama moodi tänu kummist ülesehitusele on need võimalik hõlpsasti ümber jala venitada nii, et talla alla jäävad sellised metallist kurrud, mis siis iseenesest kaitsevad oma ülesehituse poolest nii edasi tagasi liikumise kui külje peale libisemise eest.

Järgmine sellest valikust on mõeldud nii jooksmiseks kui ka kõndmiseks seda siis natuke professionaalsemal tasemel, sest siia on kirjutatud Pro. Sellest karbist leiame seesugused vigurid, mis on siis edasi arendus eelmisest, Walkingu omast. Ainult selle vahega, et kui talla ja kummi osa on suures osas samasugune, siis siia peale on tehtud üks selline rihmik. Krõpusga kinnitatav ja reguleeritav rihmik. Mis tähendab, et Sa saad need palju kõvemini jala külge kinni tõmmata.

Et siis raskematel, järsematel pinnastel ja kurvides või siis olulistel hetkedel see seadeldis ikka jalanõu küljest lahti ei tuleks.

Järgmine toode on mõeldud jooksjatele. Sellest karbist tulevad välja siis juba noh võiks öelda, et veidi toekama olekuga vahendid. Need on halli värvi, siin peal on ka rihm, mille saab endale jalanõu ümber tõmmata nii nagu eelmiste puhul. Nende toodete eripära on aga selles, et päka alla jääb 6 sellist metallist naelakest nii nagu oli nendel kõige esimestel millest jutt oli. Peal on rihm, mis siis tähendab seda, et ka need libeda tõkke vahendid saab enda jalanõu külge toekalt kinni siduda. Talla ja kanna alla on pandud see sama selline metalne kruss.

Põhimõtteliselt on see jooksjate versioon, selline mõnus hübriidne lahendus, mis siis kätkeb endas nii neid naelakesi päka all kui talla all neid libisemise vastaseid kurrukesi.

Neljas ja kõige käredam toode kannab nime Diamond Grip.

Selle karbi seest tulevad välja, nagu nimigi ütleb, sellised teemantlõikega seadeldised, mis siis võib kinnitada enda jalanõu alla kui väljas on erakordselt libe. Selleks, et seda oleks taaskord lihtne jalanõu alla panna on see valmistatud sellisest pool jäigast kummist. Venitad selle endale ümber jalanõu ja iseenesest ongi see seadeldis sulle talla alla paigaldatud.

Siit alt leiab eraldi rippuvat rõnga kujulist suurte hammaste ja tõsiselt võetava välja nägemisega jäälibisemise vastast seadeldist. Kogu see ülesehitus on tehtud selline, et kui teil on kuskil vaja mööda kaljunukke ronida või koledal ja halval pinnasel, siis selline lahendus peaks olema igati vastupidav ja asjalik olema.

Nii, et kellel huvi minge vaadake need erinevad versioonid oma vajadustest lähtuvalt üle ja siis juba teate valida endale õige toode, mis teie matkarajal just parasjagu puudu on. Nendega on nüüd küll selline lugu, et kui eelnevalt sai kokku käkerdada ja endal tasku pista, siis selle toote jaoks võiks olla ikkagi mingisugune väike vutlar, et neid hooletult ära pannes matkavarustusele kuidagi viga tegema ei hakkaks tegemist on väga tõsiselt võetava jäätallaga.

..

MATKaSPORDIS on palju kasulikke ja lahedaid asju, mis matkal ja looduses liikudes võivad päästa päeva. Kasulike matkavidinate rubriigis anname kiire ülevaate toote kasulikest omadustest ja kasutusvõimalustest. Tooteid tutvustavad matkadel ja seiklustel karastunud ja kogenud inimesed. Väino “Väints” Laisaar on legendaarne looduses kondaja ja teab mida räägib.

PS. kui sulle meie jagatav info meeldib, siis pane MATKaTV YouTube kanalis klikk nupule “TELLI” ja saad edaspidi info uutest videolugudest automaatselt.

.

Seotud tootegrupp. Kliki poodi.

Autor | 2021-01-26T16:46:46+00:00 jaanuar 4th, 2021|MatkaTV, MATKaVIDIN, Nõuanded, Ohutusvahendid, Talvevarustus|0 Kommentaari

Lisa kommentaar