Discraft MALTA ESP discgolfi ketas
Malta discgolfi ketas annab kiiruse, stabiilsuse ja vajaliku hajumise, mida sa vajad erinevate keskmaa visete jaoks.
Pilt on illustreeriv. Kui ketta värvus ja kaal on oluline, siis tellimisel palume täpsustada märkuste lahtris. Ketaste kaalu vahemik varieerub 160...176g.
Discrafti ESP plastikust discgolfi kettad pakuvad suurepärast kombinatsiooni vastupidavuse ja haarde vahel. ESP plastikust kettaid iseloomustab kõrge vastupidavus, suurepärane haare ja pikaajaline ketta eluiga. Rohkem haardumist kui Z plastikust ketastel ja rohkem vastupidavust kui X plastikust ketastel.
Keskmaa kettad on veidi paksema äärega kui kaugmaa kettad ning ei lenda nii kaugele. Samas on keskmaa kettad täpsemad ning mängijal on ketta lennu üle kergem kontrolli saavutada. Keskmaa kettaid kasutatakse põhiliselt korvile lähenemiseks.
Ketta lennuomadusi iseloomustavad kõige paremini kettal märgitud neli numbrit, millest esimene tähistab kiirust, teine hõljuvust, kolmas pööret ja neljas hajuvust. Nende nelja numbri hindamisel saame ülevaate, milline on ketta eeldatav lennutrajektoor.
- KIIRUS - (mõõde 1...14). Kõrgem number tähistab kiiremat ketast, suurema distantsi potentsiaaliga, kuid võib nõuda ka suuremat jõudu, et realiseerida selle potentsiaal.
- HÕLJUVUS - (mõõde 1...6). Hõljuvuse number annab meile ülevaate kui pikalt ketas hoiab kõrgust. Suurem number tähistab paremat hõljumist ja sobib paremini alustajale.
- PÖÖRE - (mõõde 0...5). Pööre näitab kui jõuliselt keerab ketas vasakule tagakäe viske puhul.
- HAJUVUS - (mõõde -5 ...5). Hajuvuse number näitab meile kui palju hajub ketas tagakäe viske puhul paremale enne kui alustab pööret vasakule.
Lisaks ketaste lennuomadusi iseloomustavatele numbritele on mängijatel kasutusel ka väljendid ketaste lennuomaduste hindamiseks. Selleks kasutatakse põhiliselt kolme kategooriat – stabiilne (ingl. keeles stable), alastabiilne (ingl. k understable) ja ülestabiilne (ingl. keeles overstable). Kõikide stabiilsusindeksite hindamisel arvestame paremakäelise mängija tagakäevisetega.
- Stabiilse lennuga ketas on selline, mis oma lennujoonest ei kaldu palju kõrvale, ehk ta ei ole suure hajuvusega. Stabiilse lennuga ketast soovitame kasutada siis, kui on vaja sirget viset, ilma suure hajumiseta või ka ketta paremale kaldumiseta. Samuti sobib stabiilse lennuga ketas ideaalselt alustavatele mängijatele.
- Alastabiilse lennuga ketas on tavaliselt suure pöörde indeksiga, näiteks on nendel ketastel pööre tähistatud numbritega -2 kuni -5. Alastabiilse kettaga on hea visata paremale kalduvaid lennukaari ning sageli sobivad alastabiilsed kettad nõrgema viskega alustavatele mängijatele.
- Ülestabiilse lennuga kettaid iseloomustab tavaliselt suur hajuvusindeks, mis on vahemikus 3-5. Ülestabiilsete ketastega on lihtne visata vasakule kanduvaid lennukaari ning edasijõudnud mängijad kasutavad ülestabiilseid kettaid muuhulgas mängimiseks tuulega.
- Toote kaaluks on märgitud maksimaalne ketta kaal.
NB! Eeltoodud kirjeldused kehtivad paremakäelise mängija tagakäe visete puhul. Visketugevus on paljuski personaalne ja ketta lennuomadused võivad oleneda konkreetsest viskajast.