Enne telgi kasutamist lugege läbi ja mõistke täielikult:

 • kasutusjuhend ja kogu sellega kaasnev dokumentatsioon;

 • tutvuge toote võimaluste ja kasutuspiirangutega;

 • nende juhiste mittejärgimine võib põhjustada ohtliku olukorra, mis võib põhjustada tulekahju, põletusi, raskeid vigastusi või surma.

Märkused

 • Enne telkima minemist pakkige kodus telk täiesti lahti ning pange üles, et tutvuda telgiga põhjalikumalt.  See on kasulik selleks, et kui peaksite telgi pimedas või kehvades tingimustes üles panema.

 • Ärge kunagi kasutage telgi sees või läheduses ühtegi kütuse baasil põlevat toodet  (pliidid, laternad, küttekehad jne). Kütuse baasil põlevate toodete kasutamine telgi läheduses võib põhjustada süsinikmonooksiidi - värvitu, lõhnatu gaasi - ohtlike kontsentratsioonide kogunemise. Süsinikmonooksiidi hingamine võib põhjustada raskeid vigastusi või surma.

 • Hoidke leek ja soojusallikad telgist eemal. Telk on valmistatud sädemekindlast kangast, mis vastab CPAI-84 spetsifikatsioonidele.Telk ei ole tulekindel. Pideva kokkupuute korral lahtise leegi või muu soojusallikaga läheb telk põlema.

 • Ankurdage oma telk kogu aeg korralikult. Nii vähendate telgile kahjustuste tekkimise ja inimestele vigastuste tekkimise võimalus

 • Loomakahjustuste ärahoidmiseks ärge hoidke telgis toitu ega toiduvalmistamise seadmeid.

 • Putukatõrjevahendeid ei tohi kasutada telgis sees ega ka telgi peal, sest see kahjustab telgi pinda.

Vaiad ja tuginöörid

 • Kõik telgid vajavad kinnitamist, et tuul neid ära ei lennutaks. Ohutuks ülespanekuks, erinevates situatsioonides ja kohtades, on telgiga kaasas piisavalt vaiu ja tuginööre.

 • Kui maapind, kuhu soovite oma telgi püstitada, on kõva, siis võib see maasse surutavaid vaiasid painutada. Soovitame igaks juhuks lisavaiad telkimisele kaasa võtta. Neid on võimalik ka juurde osta. Kivisel pinnasel saab telgi kinnitada ka telgi küljes olevate nööride abil suuremate kivide või muude stabiilsete objektide külge fikseerida.

 • Tuginööridega telgi pinguldamine suurendab telgi tugevust ja stabiilsust. See vähendab ka kanga longu vajumist ja kortsude tekkimist ning hoiab ära vihmavee kogunemise.

Asukoha valimine

 • Telkimisala tuleb alati hoolikalt valida. Kaaluge kivide või puuokste kukkumise, välgu, üleujutuse, laviini, tugevate tuulte ja muude võimalike ohtude riski, et vähendada telgile kahjustuste tekkimise ja inimestele vigastuste tekkimise võimalust.

 • Valige asukoht, mis on vihma ja tuulte eest kaitstud. Puhastage telgialune pind kividest, okstest ja muudest teravatest elementidest, et tagada mugavus ja kaitsta telgi põrandat. Võimalusel vältige telgi püstitamist märjale pinnasele. Kui see on vältimatu, siis hoidke oma telk hästi ventileerituna.

KASUTAMINE

 • Ärge suruge lülisid kokku. Võtke aega, et lülid korralikult ükshaaval kokku panna. Hoolikas lülide kokkupanemine säästab neid vigastustest ja kestavad kauem.

 • Kui telk jätta püsti nädalaks või kauemaks, siis püstitage see võimalikult varjulisse kohta. Ärge jätke telki liiga pikaks ajaks UV-kiirguse kätte, sest päike võib pika aja peale kangast siiski kahjustada. Kui telki pole võimalik varju püstitada, siis võib kanga kaitsmiseks kasutada vihmakatet, et kaitsta kangast väliste kahjutekitajate eest.

 • Sõltuvalt välistemperatuurist ja kliimast võib telgi siseseinale tekkida kondensaat. Kondensatsioon on füüsika vältimatu fakt. Kui soe ja niiske õhk puutub kokku jaheda telgi kattega, siis tekib telgile kondensaat. Tavaliselt saab seda vältida, kui avada telgikatte küljes olevad õhuavad. Seega kui väljas sajab ja telk on seest niiske, siis see ei pruugi olla leke vaid tekkinud kondensaat. Suure õhuniiskuse perioodil, näiteks vihma ajal, võib kondensaadi eemaldamine või vähendamine olla võimatu. Nendes tingimustes võib telgi õhutamine tõepoolest kondensatsiooni suurendada. Hommikuti ja niisketes oludes koguneb kondensaat telgi sisse (põrandale, seintele), mis on normaalne ega tähenda lekkivat põrandakangast.

PUHASTAMINE

 • Pühkige oma telk puhtaks. Enne pakendamist veenduge, et varikatus oleks puhas kividest, lehtedest, mustusest ja okstest.

 • Laske telgil pärast vihma või hommikust kastet kuivada ning alles siis pakkige kokku.

 • Puhastamiseks kasutage käsna javett, vaid väga määrdunud telgi puhulõrnatoimelist seepi. Pesumasinas mitte pesta. Kui on vaja täiendavat puhastamist, peaks aiavoolikuga olema võimalik ülejäänud mustus maha pesta. Ärge kasutage pesuaineid, seepi, valgendajaid ega pange seda kuivatisse, sest need võivad eemaldada veekindluse ja kahjustada kangast. Enne pakkimist või hoiustamist laske telgil täielikult õhu käes kuivada.

HOIUSTAMINE

Telki tuleb hoiustada kuivalt.  Kui olete oma telgi laagriplatsil pidanud vihmas kokku pakkima, siis oleks hea, kui saate selle võimalikult ruttu lahtiselt kuivama panna, et vältida hallituse ja ebameeldiva lõhna tekkimist. Pikaajaline kokkupuude niiskusega võib tekitada hüdrolüüsi - veekindel kiht laguneb, muutudes pehmeks, kleepuvaks ja ei ole enam veekindel. Hallitus võib põhjustada telgi määrdumist, haisu teket ja veekindla katte lagunemist. Hallitus- ja niiskuskahjustused ei kuulu garantii alla. Kuivatage oma telk pärast igat reisi põhjalikult ja hoidke seda hoiukotist väljas, kuivas ja jahedas kohas, kus poleks otsest päikesevalgust.


GARANTIITINGIMUSED

Kui kasutuse käigus ilmneb mõni tootjapoolne viga, siis on toote garantii 2 aastat ostukuupäevast. Kui tootega on probleeme, peab ostja tagastama selle puhtana, koos ostu tõendava tšekiga, kauplusesse, kust see osteti. seejärel otsustatakse, kas toote saab parandada asukohariigis või on vaja saata tootjale ülevaatamiseks ja otsustamiseks. Kui teil tekib küsimusi saate pöörduda ka otse tootja poole aadressil: service@oase-outdoors.dk

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Telgi püstitamise A&O. MATKaTV. Vaata siit!

                                                                                                                                                                                                     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Toode on lisatud soovinimekirja
Toode lisatud võrdluseks