Enne magamiskoti kasutamist:

• Tutvuge kasutusjuhendiga.

• Tutvuge toote võimaluste ja kasutuspiirangutega.

MAGAMISKOTTIDE ISOLATSIOONIMATERJALID

Sünteetilisel täidisel on väga hea soojusisolatsioon, niiskust mitteimav ja lihtne hooldada. Ka tehistäidised võimaldavad magamiskotis ühtlast kehasoojuse levikut. Täidised on paigaldatud mitme iseseisva kihina, moodustades nii parema kaitse külma vastu. Parematel ja soojematel magamiskottidel on täidisena kasutusel uudsed ja veelgi soojematest ning vetthülgavatest kiududest täidised.

KASUTUSTEMPERATUURID

Robensi magamiskottidele esitatavad temperatuurid vastavad Euroopas kehtivale magamiskottide temperatuuride määramise standardi EN13537 nõuetele, mille alusel magamiskotil tuuakse välja kolm temperatuuritasandit, mille numbrilised tähendused on järgmised:

  • Esimene – ekstreemtemperatuur (Textreme) – äärmuslik temperatuur ehk minimaalne temperatuur, mille juures magamiskott kaitseb kasutajat (eriti mõeldud naisi) hüpotermia eest. Kasutaja saab kuni kuus tundi (ebamugavalt) magada ilma, et sisetemperatuur langeks ohtlikule tasemele.

  • Teine - mugavustemperatuur (Tlimit) – temperatuur (viidatud meestele), mille juures on võimalik kogu öö lõdvestunult magada. Mehe väljasirutatud keha saavutab termotasakaalu ilma külmatunnetuseta.

  • Kolmas – mugavustemperatuur (Tcomfort) – alumine mugavuspiir ehk minimaalne temperatuur (pigem naiste puhul), mille juures on võimalik kaheksa tundi magada kõverdatud asendis ilma ärkamiseta.

Need temperatuurivahemikud on saadud testitulemustel tingimustel, et magamiskoti kasutaja on kerges spordipesus, alusmatil ja telgis. Külmataluvus on aga väga individuaalne näitaja ning tavaliselt inimeseti erinev. Igal konkreetsel juhul tuleb arvestada ka kasutaja mõõtmeid, kaalu, karastatust, nahaaluse rasvkoe paksust ja sugu.

KASUTAMINE

Magamiskott peab olema maapinnast madratsiga isoleeritud.

Magamiskotti ümbriskotti pakkides ei ole mõistlik seda sinna rullina panna vaid lihtsalt hoida ühe käega ümbriskotist ja teise käega see sinna toppida. Nii säilib ka magamiskoti isolatsioon jaotunumalt.

HOOLDUS

  • Kui magamiskott on läinud niiskeks, siis kuivatage see esimesel võimalusel. Niiske magamiskott kaotab osa oma soojusisolatsioonivõimest.

  • Keemiline puhastus on keelatud! Pesta käsitsi või pesumasinaga 30 kraadi juures õrna režiimiga. Pesuvahendina kasutada spetsiaalset või võimalikult õrna pesuvahendit. Üldiselt ei soovita magamiskotti väga tihti pesta vaid pigem soetada magamiskoti lina, mis hoiab magamiskoti kauem puhtana ja lisab magamiskotile ka soojapidavust juurde. Kuivatada vabas õhus, vältida tsentrifuugimist.

  • Pikemaks hoiustamiseks hoida magamiskott lahtiselt kuivas ruumis.

GARANTIITINGIMUSED

Kui kasutuse käigus ilmneb mõni tootjapoolne viga, siis on toote garantii 2 aastat ostupäevast. Kui tootega on probleeme, peab ostja tagastama selle puhtana, koos ostu tõendava tšekiga, kauplusesse, kust see osteti. Seejärel otsustatakse, kas toote saab parandada asukohariigis võin on vaja saata tootjale ülevaatamiseks ja otsustamiseks. Kui teil tekib küsimusi saate pöörduda ka otse tootja poole aadressil: service@oase-outdoors.dk

Toode on lisatud soovinimekirja
Toode lisatud võrdluseks