Enne telgi kasutamist lugege läbi ja mõistke täielikult:


• kasutusjuhend ja kogu sellega kaasnev dokumentatsioon.
• Tutvuge toote võimaluste ja kasutuspiirangutega.
• Nende juhiste mittejärgimine võib põhjustada ohtliku olukorra, mis võib põhjustada tulekahju, põletusi, raskeid vigastusi või surma.


MÄRKUSED
• Enne telkima minemist pakkige kodus telk täiesti lahti ning pange üles, et tutvuda telgiga põhjalikumalt. See on kasulik selleks, et kui peaksite telgi pimedas või kehvades tingimustes üles panema.
• Ärge kunagi kasutage telgi sees või läheduses ühtegi kütuse baasil põlevat toodet (pliidid, laternad, küttekehad jne). Kütuse baasil põlevate toodete kasutamine telgi läheduses võib põhjustada süsinikmonooksiidi - värvitu, lõhnatu gaasi - ohtlike
kontsentratsioonide kogunemise. Süsinikmonooksiidi hingamine võib põhjustada raskeid vigastusi või surma.
• Ankurdage oma telk kogu aeg korralikult. Nii vähendate telgile kahjustuste tekkimise ja inimestele vigastuste tekkimise võimalust.
• Loomakahjustuste ärahoidmiseks ärge hoidke telgis toitu ega toiduvalmistamise seadmeid.


TEHNOLOOGIAD
COLEMAN® WEATHERTEC™ SYSTEM
Coleman on oma tehasesse sõna otseses mõttes ehitanud vihmaruumi, et simuleerida erinevaid ilmastikutingimusi, alates kergest kevadisest vihmast kuni tugeva vihmasajuni. Kogu selle
uurimistöö tulemus on Coleman® WeatherTec ™ süsteem, mis on loodud selleks, et hoida teie telk hubane ja kuiv sõltumata sellest, mis väljas toimub.
Ilmastikukindel kangas (WEATHER-RESISTANT FABRIC) - kaetud polüesterkangas, mis on kombineeritud niiskumiskindla niidi, palistuse ja lukkudega, mis hoiab sind telgis kuivana.
Kaitstud õmblused (PROTECTED SEAMS) - Pööratud õmblused suurendavad ilmastikukindlust. Nõela augud on keeratud telgi sisse peitu. Samuti varjualuste õmblused kattel ja ustel.
Tuulekindlad kaared (WIND-STRONG FRAME) - kaared on kujundatud väga vastupidavateks, et ka tugevate tuulte korral telk püsti jääks. Vastupidavuse suurendamiseks kasutatakse uue disainiga lülisid ja telgi küljes olevaid kolmnurkselt maasse paigaldatavaid tuginööre.
Luku kaitse (ZIPPER PROTECTION) – Lukukate kaitseb erinevate väliselementide eest.
Veekindlad põrandad (WATERPROOF FLOORS) – keevitusest inspireeritud tehnoloogia tugevdab telgi põrandat ja on ilma nõelaaukudeta.
WEATHERTEC ™ süsteem (WEATHERTEC™ SYSTEM) - Patenteeritud nii-öelda keevitatud põrandad ja ümberpööratud õmblused kaitsevad vihmavee eest. Hoiab telgi seest kuivana. Garanteeritud!


COLEMAN® SHELTER TECHNOLOGY
Coleman® varjualused pakuvad kiiret ja lihtsat kaitset, võimaldades väljasõitudel samal ajal nautida jahedat tuuleiili. Varjualused on loodud hõlpsaks ülespanemiseks ja tagasi kokku pakkimiseks;
kangas blokeerib kahjulikke ultraviolettkiiri ja on piisavalt vastupidav, et ka tugevate tuulte ajal vastu pidada.
UV-kaitsega kangas (UVGUARD™ FABRIC) – sertifitseeritud laboratoorsed testid tõendavad, et Coleman® UVGuard ™ kangad pakuvad suurepärast kaitset päikese ultraviolettkiirte eest. Päikesekaitsekreemide nõuetekohane kasutamine koos
UVGuard ™ kangaga kaitseb kaua päikesepõletuse ja ultraviolettkiirguse eest. COMFORTGRIP ™ pikendus – ergonoomilise disainiga teleskooplülid, millel on Colemani eksklusiivsed nupuvabastuse kangid, et sõrmed oleksid ülespanemisel ja
mahavõtmisel kaitstud. Üks pigistus lukustab või vabastab lüli ja tagab näpuvaba töö, vastupidiselt tavalisele nupule.


KASUTAMINE
• Ärge suruge lülisid kokku. Võtke aega, et lülid korralikult ükshaaval kokku panna. Hoolikas lülide kokkupanemine säästab neid vigastustest ja kestavad kauem.
• Kui telk jätta püsti nädalaks või kauemaks, siis püstitage see võimalikult varjulisse kohta. Ärge jätke telki liiga pikaks ajaks UV-kiirguse kätte, sest päike võib pika aja peale kangast siiski kahjustada. Kui telki pole võimalik varju püstitada, siis võib kanga
kaitsmiseks kasutada vihmakatet, et kaitsta kangast väliste kahjutekitajate eest.
• Sõltuvalt välistemperatuurist ja kliimast võib telgi siseseinale tekkida kondensaat. Tavaliselt saab seda vältida, kui avada telgikatte küljes olevad õhuavad. Seega kui väljas sajab ja telk on seest niiske, siis see ei pruugi olla leke vaid tekkinud kondensaat.
• Kui maapind, kuhu soovite oma telgi püstitada, on kõva, siis võib see maasse surutavaid vaiasid painutada. Soovitame igaks juhuks lisavaiad telkimisele kaasa võtta; neid on võimalik ka juurde osta. Kivisel pinnasel saab telgi kinnitada ka telgi küljes olevate
nööride abil suuremate kivide või muude stabiilsete objektide külge fikseerida.
• Ärge tõmmake vaiu maast välja telgi kattest või vaia aasast. Raskesti kättesaadava vaia võib tõmmata telgivaia tõmmitsaga või haamri otsaga. Kui vaia aas on katki läinud, siis selle saate telgi külge tagasi õmmelda, kuid veenduge, et õmblused tuleksid vastupidavad.
• Colemani lukud on n-ö isetervenevad. Sobitage luku hambad liuguri sisse ja libistage seda mööda hambaid kuni haakumiseni.


Täiendavad tehnoloogilised näpunäited:
• Tuleb tagada õhu juurdepääs – telgi lihtsamaks kokkupanemiseks avage kõik uksed ja aknad, et kokkurullimisel pääseks õhk välja.
• Voltige telk kokku – telki võib olla lihtsam kokku pakkida, kui voldite seda mööda algseid voltimisjooni. Aastatega võivad need jooned kaduda. Hea rusikareegel on, et telk volditakse umbes sama laiuseks kui kokku pandud telgikaared ning siis rullitakse koos kaartega kokku.


MATERJALIDE KIRJELDUSED

 • Polüester (Polyester) – vastupidav ultraviolettkiirgusele
 • Polüetüleen (Polyethylene) – veekindel, rebenemiskindel ja torkekindel tugev materjal, mida kasutatakse telgipõrandate jaoks.
 • Polüuretaan (Polyurethane) – Veekindel kangas, mida kasutatakse telgi kattematerjalina. Materjali veekindlust mõõdetakse millimeetrites. Mida suurem number, seda veekindlam on materjal.
 • Klaaskiust kaared (Fiberglass Frame) – tugev ja painduv materjal, mis on vastupidav ka tuultele.
 • Alumiiniumist kaared (Aluminum Frame) – kerge ja tugev materjal. Sobib seljakotimatkajatele.
 • Terasest raam (Steel Frame) – loob väga tugevad püstised seinad; kasutatakse varjualuste konstruktsioonides.
 • Tuginöörid (Guylines) – kasutatakse telgile struktuuri lisamiseks. Ei lase telgikaartel liigselt tuules painduda ja hoiavad telki paremini püsti.
 • Tihe võrk (No-See-Um Mesh) – tihedalt kootud võrk, mis kaitseb putukate eest ning võimaldab telgis olles head õhutust.
 • Vetthülgavad materjalid (Anti-Wicking Materials) – niit, palistused ja lukud on töödeldud vett tõrjuvaks.
 • Telgikaare kumm (Shock-Corded) – elastne nöör ehk kumm, mis jookseb läbi telgikaare lülide, muutes telgikaarte kokkupanemise lihtsamaks.
 • Teibitud õmblused (Taped Seams) – plastmaterjalist teip, mis pannakse õmbluste peale (kangaste ühenduskohtadele) nõelaaukude katmiseks, et telk oleks eriti ilmastikukindel.


PUHASTAMINE
• Pühkige oma telk puhtaks. Enne pakendamist veenduge, et varikatus oleks puhas kividest, lehtedest, mustusest ja okstest.
• Laske telgil pärast vihma või hommikust kastet kuivada ning alles siis pakkige kokku.
• Puhastamiseks kasutage käsna ja õrnatoimelist seepi. Pesumasinas mitte pesta. Kui on vaja täiendavat puhastamist, peaks aiavoolikuga olema võimalik ülejäänud mustus maha pesta. Ärge kasutage pesuaineid, seepi, valgendajaid ega pange seda kuivatisse, sest need võivad eemaldada veekindluse ja kahjustada kangast. Enne pakkimist või hoiustamist laske telgil täielikult õhu käes kuivada.


HOIUSTAMINE
Telki tuleb hoiustada kuivalt. Kui olete oma telgi laagriplatsil pidanud vihmas kokku pakkima, siis oleks hea, kui saate selle võimalikult ruttu lahtiselt kuivama panna, et vältida hallituse ja ebameeldiva lõhna tekkimist. Pikaajaline kokkupuude niiskusega võib tekitada hüdrolüüsi - veekindel kiht laguneb, muutudes pehmeks, kleepuvaks ja ei ole enam veekindel. Hallitus võib põhjustada telgi määrdumist, haisu teket ja veekindla katte lagunemist. Hallitus- ja niiskuskahjustused ei kuulu garantii alla. Kuivatage oma telk pärast igat reisi põhjalikult ja hoidke seda hoiukotist väljas, kuivas ja jahedas kohas, kus poleks otsest päikesevalgust.


GARANTIITINGIMUSED
Garantii kehtib 2 aastat, kui pakendil pole teisiti märgitud. Garantii alla ei lähe toote mittesihipäraselt või valesti kasutamisest põhjustatud defektid ega pikaajalise kasutamisega kaasnev normaalne kulumine. Kui tootega on probleeme, peab ostja tagastama selle koos ostu tõendava tšekiga puhastatuna kauplusesse, kust see osteti. Müüa saadab toote omakorda tootjale ekspertiisi. Pärast ekspertiisi tootja kas asendab defektiga toote või parandab vea. Kui toote kahjustus ei käi garantii alla, võib tootja selle parandada ostja kulul, kaasaarvatud transpordikulud. Kui toode on defektne ja garantiiaeg pole läbi, saate ka ühendust võtta otse tootjaga. Tagastusvolituse saamiseks helistage telefonil +420 286 001 054 või kirjutage www.coleman.eu . Ärge tagastage toodet
Colemanile ilma loata. Teid juhendatakse kuidas oma tootele silti kinnitada, mis sisaldab teie nime, aadressi, telefoninumbrit ja probleemi kirjeldust. Lisage originaaltšeki koopia. Kui tootel on garantiiaeg läbi ja telk on katki aga seda saaks parandada, siis saate samuti pöörduda otse tootja poole internetiaadressil www.coleman.eu

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Telgi püstitamise A&O. MATKaTV. Vaata siit!

                                                                                                                                                                         

                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Kuidas pikendada telgi eluiga? Nõuanded telgihoolduseks. Loe blogipostitust.

                                                                                                   

Toode on lisatud soovinimekirja
Toode lisatud võrdluseks