Enne telgi kasutamist lugege läbi ja mõistke täielikult:
• kasutusjuhend ja kogu sellega kaasnev dokumentatsioon.
• Tutvuge toote võimaluste ja kasutuspiirangutega.
• Nende juhiste mittejärgimine võib põhjustada ohtliku olukorra, mis võib põhjustada tulekahju, põletusi, raskeid vigastusi või surma.


KASUTAMINE
Märkused
• Enne telkima minemist pakkige kodus telk täiesti lahti ning pange üles, et tutvuda telgiga põhjalikumalt. See on kasulik selleks, et kui peaksite telgi pimedas või kehvades tingimustes üles panema.
• Ärge kunagi kasutage telgi sees või läheduses ühtegi kütuse baasil põlevat toodet (pliidid, laternad, küttekehad jne). Kütuse baasil põlevate toodete kasutamine telgi läheduses võib põhjustada süsinikmonooksiidi - värvitu, lõhnatu gaasi - ohtlike kontsentratsioonide kogunemise. Süsinikmonooksiidi hingamine võib põhjustada raskeid vigastusi või surma.
• Hoidke leek ja soojusallikad telgist eemal. Telk ei ole tulekindel. Pideva kokkupuute korral lahtise leegi või muu soojusallikaga läheb telk põlema.
• Ankurdage oma telk kogu aeg korralikult. Nii vähendate telgile kahjustuste tekkimise ja inimestele vigastuste tekkimise võimalust.
• Loomakahjustuste ärahoidmiseks ärge hoidke telgis toitu ega toiduvalmistamise seadmeid.

Tootekood, -nimi ja tootmisaasta

Hooldusmärgise taga on kitsas silt, millel on seitsmekohaline tootenumber. Otse tootenumbri all on mitme numbri ja tähe kombinatsioon - selle kombinatsiooni kaks esimest numbrit on tootmisaasta. See teave aitab meie klienditeenindusel päringuid töödelda.

Veekindlus ja selle taastamine
• Kõik Jack Wolfskini telgid on kriitilistest kohtadest (põrand, vihmakate) täiesti veekindlad. Vastavalt DIN standardile (Deutsches Institut für Normung) tagavad kasutatavad materjalid alati veekindluse vähemalt 1500mm veesammast. Samuti kõik õmblused on kaetud spetsiaalse veekindla teibiga, mis on lisatud ka telgikomplekti parandustööde tegemiseks.
• Aja jooksul ja pärast pikaajalist kasutamist võib telgikanga välispind muutuda karedaks. See tähendab, et veepiisad ei libise kangalt nii lihtsalt maha. Selle probleemi lahendamiseks võite kasutada spetsiaalset immutusvahendit. Veekindluse taastamise vahendi saate
MATKaSPORT poest soetada.
• Kogu teabe oma telgi eest hoolitsemise kohta leiate vastavast kasutusjuhendist siin.
UV-kiirgus
UV-kiirgus on telgi jaoks üks kahjulikumaid elemente. Kui telk jätta püsti nädalaks või kauemaks, siis püstitage see võimalikult varjulisse kohta. Ärge jätke telki liiga pikaks ajaks UVkiirguse kätte, sest päike võib pika aja peale kangast siiski kahjustada. Kui telki pole võimalik varju püstitada, siis võib kanga kaitsmiseks kasutada vihmakatet, et kaitsta kangast väliste kahjutekitajate eest. Mõjud ilmnevad kiiremini kõrgematel kõrgustel. UV-kahjustusi garantii ei kata.
Kondensatsioon
Sõltuvalt välistemperatuurist ja kliimast võib telgi siseseinale tekkida kondensaat. Kondensatsioon on füüsika vältimatu fakt. Kui soe ja niiske õhk puutub kokku jaheda telgi kattega, siis tekib telgile kondensaat. Tavaliselt saab seda vältida, kui avada telgikatte küljes olevad õhuavad. Seega kui väljas sajab ja telk on seest niiske, siis see ei pruugi olla leke vaid tekkinud kondensaat. Suure õhuniiskuse perioodil, näiteks vihma ajal, võib kondensaadi eemaldamine või vähendamine olla võimatu. Nendes tingimustes võib telgi õhutamine tõepoolest kondensatsiooni suurendada. Niisketes oludes koguneb kondensaat telgi sisse, põrandale, mis on normaalne ega tähenda lekkivat põrandakangast.
Topeltseinad
• Topelt seinaga telgid eraldavad magamiskambri (sisemine telk) ilmastikukindlast kestast (telgikate). Seda tüüpi ehituse peamiseks põhjuseks on sisetelki tekkiv veeaur (telkijate hingamisest tekkiv kondensatsioon, niiske riietus jne), mida tuleb tõhusalt hajutada, et
magamiskamber jääks kuivaks. Kuna siseruumi kangas on õhku läbilaskev, pääseb niiske õhk välja ja kondenseerub väliskatte külmale välispinnale.
• Veelgi tõhusam on, kui niiskust saab välja lasta sisemise ja välimise materjali vahel liikuva õhuvoolu abil. Selle saavutamiseks on Jack Wolfskini telgid varustatud keeruka ventilatsioonisüsteemiga. See koosneb tavaliselt telgi seintesse paigutatud õhuavade kombinatsioonist, telgikatte kergelt tõstetud esiservast ja telgi sissepääsust, mida saab osaliselt avada, kaitstes telkijaid endiselt tuule ja erineva ilmastiku eest.
• Ventilatsiooniavad asetsevad erinevatel kõrgustel ja telgi vastaskülgedel, et luua korstna efekt ja suunata õhuvoolu.
• Ühe seinaga telgid sobivad tõesti väga spetsiaalsesse kasutusse ainult olukordades, kus esmatähtis on kaalu minimeerimine (kõrgmäestiku laagrid, mäestikes ronimine jne) ja kondensatsiooniprobleemid on väikse tähtsusega.
Lukud
• Käituge telgi lukkudega hoolsalt. Ärge kiirustage luku avamisel või kinni panemisel. Ärge tõmmake lukku jõuga. Kui kangas jääb luku vahele, siis ärge enam edasi tõmmake vaid tõmmake lukukelku aeglaselt tagasi, et kangas pääseks lahti. Hoidke lukk puhtana. Kui luku hammastesse satub liiva, võib see tekitada hõõrdumist ja kahjustada lukku. Vajadusel loputage seda veega.
• Samuti peaks lukke regulaarselt kontrollima, kuna neile on palju koormust pandud - eriti kui tegemist on telkidega. Lukke, mis ei tööta enam ühtlaselt, saab töökindluse parandamiseks töödelda silikoonpihustiga. Kui lukk ei kinnitu õigesti, pigistage haarde taastamiseks liugurit ettevaatlikult tangide abil. See trikk töötab igat tüüpi lukuga ja võib sageli säästa luku vahetusest.
Kanga ja võrgu rebestused
• Kui telgikangas on matka ajal saanud kahjustada, siis on võimalik matka ajal teostada väiksemaid parandustöid. Paranduskomplektid on eraldi müügil.
Vaiad ja tuginöörid
• Kõik telgid vajavad kinnitamist, et tuul neid ära ei lennutaks. Ohutuks ülespanekuks, erinevates situatsioonides ja kohtades, on telgiga kaasas piisavalt vaiu ja tuginööre. Vajadusel on võimalik vaiu ja tuginööre juurde soetada.
• Kui maapind, kuhu soovite oma telgi püstitada, on kõva, siis võib see maasse surutavaid vaiasid painutada. Soovitame igaks juhuks lisavaiad telkimisele kaasa võtta. Neid on võimalik ka juurde osta. Kivisel pinnasel saab telgi kinnitada ka telgi küljes olevate nööride abil suuremate kivide või muude stabiilsete objektide külge fikseerida.
• Ärge tõmmake vaiu maast välja telgi kattest või vaia aasast. Raskesti kättesaadava vaia võib tõmmata telgivaia tõmmitsaga või haamri otsaga. Kui vaia aas on katki läinud, siis selle saate telgi külge tagasi õmmelda, kuid veenduge, et õmblused tuleksid vastupidavad.
• Tuginööridega telgi pinguldamine suurendab telgi tugevust ja stabiilsust. See vähendab ka kanga longu vajumist ja kortsude tekkimist ning hoiab ära vihmavee kogunemise.
Asukoha valimine
• Telkimisala tuleb alati hoolikalt valida. Kaaluge kivide või puuokste kukkumise, välgu, üleujutuse, laviini, tugevate tuulte ja muude võimalike ohtude riski, et vähendada telgile kahjustuste tekkimise ja inimestele vigastuste tekkimise võimalust.
• Valige asukoht, mis on vihma ja tuulte eest kaitstud. Puhastage telgialune pind kividest, okstest ja muudest teravatest elementidest, et tagada mugavus ja kaitsta telgi põrandat. Võimalusel vältige telgi püstitamist märjale pinnasele. Kui see on vältimatu, siis hoidke oma
telk hästi ventileerituna.


TELGIKAARE LÜLID
Sulamite märgistused
• Telgilülide valmistamiseks kasutatavaid alumiiniumisulameid iseloomustab nende kõrge purunemiskindlus ja paindlikkus väikese raskuse korral.
• Numbrid nagu "7001" tähistavad sulami koostist (st sulami tüüpi ja milliseid muid metalle on lisatud). 7001 alumiinium tähendab, et sulam koosneb 87% alumiiniumist, 2,1% vasest, 0,25% kroomist, 7,3% tsingist ja 3% magneesiumist.
• Tähised "T6", "T9" ja "T10" tähistavad lülide kuumtöötluse ja/või kunstliku vananemise töötlust. See töötlemine muudab sulami struktuuri molekulaarsel tasemel, et saavutada kindlad mehaanilised väärtused (suur painduvus koos hea vastupidavusega).
• Tähtis: kuumtöötlus ja sulami tüüp peavad olema ideaalselt kooskõlastatud. Mõlemad väärtused koos määravad tõmbetugevuse, voolavusjõu ja elastsuse kõige olulisemad parameetrid. Seetõttu pole võimalik öelda, et “T9” on parem kui “T6” või vastupidi! Kuigi T6 ei esinda kõrgeimat vastupidavust, on see oluliselt paindlikum ja seetõttu purunemiskindlam.
Õige kasutamine
• Võtke aega, et lülid korralikult ükshaaval kokku panna. Peaaegu kõik kaarte kahjustused tekivad kokkupanemisel või lahtivõtmisel. Hoolikas kaarelülide kokkupanemine säästab neid vigastustest ja kestavad kauem.
• Läbi lülide on tõmmatud kumm, mis hoiab lülisid omavahel kindlalt koos. Avamisel ei tohi lülisid lihtsalt lahti lasta, sest nende sees jooksev kumm tõmbab need üksteise vastu pingule, mis võib aga kahjustada lülisid. Lülid tuleb korralikult ükshaaval omavahel ühendada. Kokkupanemisel tuleb lülid korralikult pesadest välja tõmmata, et kaitsta lülide servi kahjustuste eest.
• Telgi ülespanemisel või kokkupanemisel tuleb telgi kaari läbi kaaretunnelite lükata, mitte tõmmata. Tõmmates võivad lülid pesadest lahti tulla ning nii võib kahjustada lülide servi.
• Kokkupuude soolase veega võib see põhjustada telgikaarte korrodeerumist. Loputage lülid puhta veega ja vajadusel kandke peale kerge kiht silikoonist määrdeainet.
• Äärmiselt külma ilmaga või pärast pikaajalist kasutamist võib telgikaare kumm oma algse elastsuse kaotada. Kui telgikaare kumm veel toimib, siis pingutamiseks kruvige telgikaare otsast kummiots vajalikus ulatuses välja ja siduge uus sõlm. Kui vajate lülidele uut kummi, siis on võimalik see soetada (see tähendab seda, et ei ole vaja osta uut telgikaart vaid saate kummi uuega asendada).
Lülide parandamine
• Katkine telgilüli tuleks alati välja vahetada. Võtke ühendust kohaliku kaupluse või edasimüüjaga, kes saab tellida teile sobivad varuosad. Sel juhul peate kaasa võtma kogu kaare, mitte ainult vigase sektsiooni!
• Kui lüli puruneb matka ajal, siis kasutage parandamiseks telgiga kaasas olevat parandustoru. Libistage parandustoru katkise lüli ühenduskohale ja teipige see kinni. Kui seda komplektis pole, siis on võimalik see juurde soetada. Tegemist on siiski ajutise lahendusega ning matkalt naastes on võimalik MATKaSPORDI kauplustest uus lüli tellida.


HOIUSTAMINE
Telki tuleb hoiustada kuivalt. Kui olete oma telgi laagriplatsil pidanud vihmas kokku pakkima, siis oleks hea, kui saate selle võimalikult ruttu lahtiselt kuivama panna, et vältida hallituse ja ebameeldiva lõhna tekkimist. Pikaajaline kokkupuude niiskusega võib põhjustada hüdrolüüsi tekkimist - veekindel kiht laguneb, muutudes pehmeks, kleepuvaks ja ei ole enam veekindel. Hallitus võib põhjustada telgi määrdumist, haisu teket ja veekindla katte lagunemist. Hallitus- ja
niiskuskahjustused ei kuulu garantii alla. Kuivatage oma telk pärast igat reisi põhjalikult ja hoidke seda hoiukotist väljas (võib ka hoida puuvillakotid), kuivas ja jahedas kohas, kus poleks otsest päikesevalgust.


PUHASTAMINE
• Telgi aluskatte (Floorsaver) kasutamine on kõige tõhusam viis telgi puhtana hoidmiseks.
• Pühkige oma telk puhtaks. Enne pakendamist veenduge, et varikatus oleks puhas kividest, lehtedest, mustusest ja okstest.
• Laske telgil pärast vihma või hommikust kastet kuivada ning alles siis pakkige kokku.
• Puhastamiseks kasutage käsna ja õrnatoimelist seepi. Pesumasinas mitte pesta. Kui on vaja täiendavat puhastamist, peaks aiavoolikuga olema võimalik ülejäänud mustus maha pesta. Ärge kasutage pesuaineid, seepi, valgendajaid ega pange seda kuivatisse, sest need võivad eemaldada veekindluse ja kahjustada kangast. Enne pakkimist või hoiustamist laske telgil täielikult õhu käes kuivada.


GARANTIITINGIMUSED
Kui kasutuse käigus ilmneb mõni tootjapoolne viga, siis on toote garantii 2 aastat ostupäevast. Kui tootega on probleeme, peab ostja tagastama selle puhtana, koos ostu tõendava tšekiga, kauplusesse, kust see osteti. Seejärel otsustatakse, kas toote saab parandada asukohariigis või on vaja saata tootjale ülevaatamiseks ja otsustamiseks. Lisaküsimuste saamiseks võib pöörduda ka otse tootja
poole aadressil service@jack-wolfskin.com.

Tootmisdefektide hulka kuuluvad:
• lahtised õmblused;
• küljest tulnud või rebenenud nööbid/trukid ja/või krõpsud;
• katkised lukud;
• katkised pandlad.
Garantii ei piira mingil moel kasutaja õigusi, mis on sätestatud asukohariigis kehtestatud seadustega.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Telgi püstitamise A&O. MATKaTV. Vaata siit!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                                                                                            

Kuidas pikendada telgi eluiga? Nõuanded telgihoolduseks. Loe blogipostitust.

                                                                                                   

Toode on lisatud soovinimekirja
Toode lisatud võrdluseks