Majakajaht ning sobilik varustus

Järgmisel nädalavahetusel toimub selle aasta ainus Majakajahi nimeline auto/moto-orienteerumine. Seikluslik ja avastamisrohke sõidumäng viib osalejad kahekümne majaka ja tuletorni juurde. Õhtused laagerdamised toimuvad Muhu saarel AKI kämpingus ning Karujärve ääres.

Hilisem reageerija leiab kogu vajaliku ja registreerimislingi siit: http://villis.ee/majakajaht-muhu-ja-saaremaa/

Olgugi, et ööbimiseks on võimalik valida omale mugav kämpingumaja, tasub alternatiivina mõelda ka looduslähedasemale kogemusele – telkimisele. Ja et telklaagris kõik vajalik olemas oleks, toon siinkohal välja mõned peamised asjad, mis laagerdamise mõnusaks teevad.

  1. Telk

Eelmisel aastal tuli Coleman välja nö „pimeda“ telgiga. Telk nagu telk ikka, aga seest pime.  Tumendav kangas käitub erinevas kliimas erinevalt.  Soojemas kliimas ööbides on telgis veidi jahedam, külmemas aga veidi soojem. Pimeda telgi kõige suuremaks eeliseks tavatelkide ees on aga asjaolu, et selles saab hommiku venitada just nii pikaks, kui soovite. Taevavõlvile kerkiv päike teid oma toimetustega segama ei hakka.

  1. Lauad-toolid

Teada-tuntud tõsiasi on see, et ka lühemale matkale minnes kipub auto pagasiruum kiirelt kõigi vajalike asjadega täituma. Siin ulatab abikäe Helinox’i nimeline matkamööblit tootev ettevõte, kes on tuntud oma ülikompaktsete laudade ja toolide poolest. Kellel aga autos ruumi rohkem, sellele julgen soovitada Coleman Festival nimelist tummise raamiga ja mugavat matkatooli.

  1. Veinitops

Laagerdamine võiks ju ikkagi nauding olla. Kes tunneb mõnusal jõudehetkel rõõmu limonaadist, kes kesvamärjukesest, kes aga heast veinist. Õrnahingelised pokaalid ei pea aga matkatingimustes just kaua vastu ja noh, plastiktopsid on plastiktopsid...

Oma abikäe ulatavad GSI Outdoors’i nägusad terasest pokaalid. Neid on saadaval nii külge-kruvitava jalaga kui ka ilma. Minu varustuse hulka kuulub jalata ning põhimõtteliselt mitte ümber minev teras-pokaal, mis kuulub ilma igasuguse liialduseta parimate ostude hulka.

  1. Lebode ja magamiskottide valik on suur ning nende seast leiab iga inimene omale sobiva. Kes kardab rohkem külma, võtab soojema, kes vähem, magab magamiskotilinaga. Magamiskoti lina on tore toode, mis on mõnusaks kaitseks ka sellistes oludes, kus peate magama hoonesisestes ettenägematutes kohtades. Samuti kulub kompaktne toode ära juhul, kui satute telkima sooja kliimasse või siis vastupidi – külmema ilma korral annab magamiskoti lina kasutamine magamiskotile soojapidavust juurde.

Kompaktse ja mugava lebo leiab Therm-a-Rest NEOAIR seeriast, kuid need, kelle külje alla võivad jääda kõikvõimalikud käbid, juurikad, okkad ning muud teravad asjad, võiksid omale valida madratsi isetäituvate hulgast. Seda saab kasutada ka siis, kui mõni külje alla jääv teravik on madratsisse augu torganud.

Järgmisena tasuks mõelda matkapliitide ja sööginõude peale, aga see on juba täiesti eraldi ning hämmastavalt mitmekülgne teema, millest kirjutame mõnel järgmisel korral.

 

Seiklusteni!

Väints

Telli uudised

Jäta meile oma e-posti aadress. Meil on heameel jagada Sinuga nõuandeid, reisijutte ja häid pakkumisi.

Viimati lisatud

Nädalalõpu sooduspakkumine püsikliendile: Magamiskotid ja madratsid

Hindad väga kvaliteetset varustust, aga käid telkimas vaid mõned korrad aastas? Ei suuda endale mitmesaja eurost väljaminekut hästi põhjendada, aga

Loe edasi

Icebug Kõva Mehe jooks 2018 otseülekanne

2018.aastal toimub juba üheteistkümnendat korda Icebug Kõva Mehe jooks. 17. Juunil kogunevad kõvad mehed ja kanged naised taas Saunapunkti, et üheskoos nautida

Loe edasi