Võhandu Maraton 2018 Live

/, Uudised, Veesport/Võhandu Maraton 2018 Live

Võhandu Maraton 2018 Live

Lõpetajate kaamera:

Siin lehel saad jälgida Võhandu Maratoni 2018 otseülekandeid. Esimene lülitus on stardist kell 7:00 ja seejärel hoiame teid maratoniga kursis terve päeva.

Juba toimunud lülitusi saad näha siit:

2018. aasta 21. aprilli varahommikul saab stardi üks kauneim ja karmim aerutamismaraton Euroopas.  Osalejad leiavad eest ürgse ja puutumata looduse ning veedavad üks sportliku päev aerutades. Tänaseks on maratoni läbinud juba 3 421 inimest 20 riigist. Distants on huvitav, sest läbida tuleb 100 kilomeetrit ühe päevaga ekstreemseid momente pakkuval jõel. See on aukartust äratav väljakutse kõigile aerutamishuvilistele.  Startides Võru linnast Tamula järvelt on jõekaldad esmalt madalad. Peale mõnetunnist aerutamist muutuvad kaldad järk-järgult kõrgemaks ning jõgi jõuab ürgorgu. Ürgorg on liigendatud paljude lisaorgudega ning ääristatud järskude metsaste kallastega ja arvukate püstloodsete liivakivipaljanditega. Kaljuseintes ja lisaorgudes on mitmeid allikaid ja allikakoopaid. Maratoni viimases osas muutuvad jõekaldad taas madalamaks.

Jõe ürgsem ja huvitavam osa on umbes 45 km pikk ning asub maratoni keskosas. Siia vahele jääb ka kaitseala, mis on 12 km pikk hõlmates mõlemast kaldast 300 m maastikku. See on jõe kõige kiirevoolulisem osa mitmete veskitammidega. Keskmiselt langeb siin jõgi 1,7 meetrit ühe kilomeetri kohta. Jõel sõites avanevad suurepärased vaated põlismetsadele ja niitudele ning liivapaljanditele, mida vanarahvas nimetas müürideks. Aegade jooksul on jõele ehitatud kokku seitse vesiveskit. Neist mõnedest on jäänud järgi vaid varemed, aga just nende veskitammide läbimine lisab maratonile paraja portsu adrenaliini.

Seotud lood:

Kasulikud lingid:

Ametlikud lõpptulemused

Reaalajas GPS jälgimine

GPS jälgimine täisekraanil

Autor | 2018-05-16T12:03:32+00:00 aprill 21st, 2018|MatkaTV, Uudised, Veesport|, |0 Kommentaari