Jalgratta retkelise varustus: 5 asja, mida silmas pidada

///Jalgratta retkelise varustus: 5 asja, mida silmas pidada

Jalgratta retkelise varustus: 5 asja, mida silmas pidada

Kevad on täies hoos ja see tähendab üht – jalgrattahooaeg on ametlikult alanud! Juba 17.-19. mai toimub Roheliste Rattaretk ‘’Kuidas elad, Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024?’, kus võetakse ette 194 km pikkune rada. Pole midagi võrratumat kui tunne, kui võtad endale ette pika jalgrattaretke, et avastada uusi radu, nautida looduse ilu ja tunda vabadust tuules lehvides. Kuid enne kui asud oma teekonda planeerima, on oluline veenduda, et sinu varustus on korras ja sa oled valmis kõigeks, mis võib teel ette tulla. Siin on 5 olulist asja, mida peaksid kindlasti kaasas kandma:

  1. Ohutusvarustus. Ohutus ennekõike! Su kiiver on sinu parim sõber teel olles. Kiiver võib olla sinu elupäästja õnnetuse korral, seega veendu alati, et sul on korralik kiiver, mis on õigesti kinnitatud ning õige suurusega. Lisaks kiivrile veendu, et su rattal on töökorras pidurid ja helkurid.
  2. Toidutarvikud ja snäkid. Pika retke jooksul on oluline tarvitada piisavas koguses vedelikke ja regulaarselt süüa, et hoida energiavarud täidetuna ja veresuhkur stabiilsena. Veendu, et sul on piisavalt veepudeleid või -kotte kaasas, eriti kuumadel päevadel, et varustada end joogiveega. Samuti võta kaasa kergeid snäkke, mis annavad sulle energiat, näiteks pähklid, kuivatatud puuviljad või energiabatoonid. Hea on kaasa haarata ka termos, millega hommikul endale sooja jooki kaasa haarata.
  3. Varurehv ja -torkekomplekt. Väldi hätta jäämist, kui su rehv peaks tee peal tühjaks minema. Veendu, et sul on kaasas varurehv, torkekomplekt ja pump. See võimaldab sul kiiresti ja lihtsalt oma rehvi parandada ning jätkata oma retke ilma suurema vaevata.
  4. Kaarditasku rattakotile. Kuna retkel on tihti vaja kaarti jälgida, on kõige turvalisem ja mugavam asetada matkakaart vastavasse kaarditaskusse, mille saab kinnitada rattalenksu külge.
  5. Telgipõrand. Väldi kondensvee teket telgis, blokeerides ära telgi alt õhkuvat niiskust ning külma. Lisaks niiskuse blokeerimisele, aitab telgi lisapõrand ka sooja hoidmisele kaasa.

Nüüd, kui su matkavarustus on korras ja sa oled valmis oma seikluslikuks retkeks, on aeg liituda roheliste rattaretkega, mis toimub 17.-19. mail! See on suurepärane võimalus ühendada oma armastus rattasõidu vastu loodushoiu ja keskkonnasõbraliku liikumisviisiga. Liitu meiega ja tee oma jalgrattaretkest unustamatu kogemus.

Suvi algab rattaretkega Tartusse!

Soodsamad piletid saadaval Piletilevis kuni 6. mai. Rohkem infot: rattaretked.ee

Kaanefoto: Heiko Kruusi

Autor | 2024-05-03T17:12:51+00:00 mai 3rd, 2024|Jalgrattamatk|0 Kommentaari