Eesti Maastiku Maraton 2024

///Eesti Maastiku Maraton 2024
Loading Sündmused

Teavituste ja täpse info saamiseks jälgi korraldaja Facbook’i lehte või Instagrami!

Eesti Maastiku Maraton on maastikujooks või sportlik retk, mille rada viib Sind läbi Eesti kaunite ja puutumatute metsade ja rabamaastiku. Kavas 42km, 25km ja 15km distantsid. Samavõrra, kui jooksuvõistlus, on see ka ekspeditsioon läbi Eestimaa suurima asustamata kõnnumaa. See jooks ei ole kartlikele. Katkestamine ei ole võimalik. Kord stardijoonel, pead maksku mis maksab jõudma omal jõul finishini. Tasuks on kõige erilisem saavutus ja mälestused, mida Eesti loodus pakkuda võib.
Maastiku maratoni rada kulgeb valdavalt kitsastel metsaradadel ja pinnasteedel, kuid esineb ka ebatasaseid ja alustaimestikuga lõike, mis panevad vaimu tõsiselt proovile. Raja kergeimad ja ühed ilusaimad lõigud on rabasid läbivad laudteed. Kõrgustevahed ei ole Eestile kohaselt suured ja need moodustuvad põhiliselt järsuservaliste jõeorgude ja ooside ületamisest. Rada on tähistatud lintide, noolte ja RMK matkaraja tähistega. Kõik osalejad saavad alla laadida raja GPS andmed. Rada on avatud 7,5 tundi, mis tähendab, et seda võib läbida ka hoogsa matkana.
Kes ei söanda veel ette võtta tervet 42+ km distantsi, kuid soovivad siiski Maastiku Maratoni kogeda võivad osaleda ca. 25 km pikkusel rajal, samuti 15km rajal.
REGISTREERIMINE: SIIN>>

Loe lähemalt