Aclima meriinovillane soe pesu

/, Nõuanded, Pesu/Aclima meriinovillane soe pesu

Aclima meriinovillane soe pesu

Norra tootja Aclima merino villast pesu, mida müüakse ka Eestis MATKaSPORT kauplustes, kasutavad lisaks matkajatele ja sportlastele juba aastaid igapäevaselt ka Rootsi kui Norra sõjaväelased.

Sooja pesu peamine eesmärk on juhtida kehast eemale niiskust, mis tekib aktiivsel liikumisel. Kui ümber keha on märjad rõivad ning väljas on lisaks külmakraadidele ka lõikav tuul, tekib külmatunne väga kiiresti. Seepärast on väljas töötades, sportides või kõndides vaja kindlasti hoolitseda selle eest, et riietuse esimene kiht ehk soe pesu oleks piisavalt niiskust juhtivast materjalist.

Väljas liikudes on soovitav riietuda kihiliselt, nii et muutuva ilma või kehalise aktiivsuse korral on võimalik erinevaid kihte lisada või nendest loobuda. Oluline on pöörata tähelepanu kõikide rõivakihtide materjalile – kas nende hingavus, veepidavus, lõige ja kergus vastavad tegevusele, sest ka väga heade omadustega pealisjope võib muutuda kasutuks, kui selle all kanda naha külge kleepuvat ja vett koguvat puuvillast t-särki või umbset jakki.

Sooja pesu pakuvad tänapäeval väga paljud spordi- ja matkarõivaste tootmisega tegelevad firmad. Pesu valmistatakse sünteetilistest materjalidest, kvaliteetsest merino villast või isegi töödeldud siidist ning kõikidel neil materjalidel on oma eelised. Võrreldes tavalise puuvillase pesuga juhib sünteetiline, villane või ka siidist sportimiseks valmistatud pesu paremini niiskust keha pinnalt eemale, kuivab oluliselt kiiremini ning kohaneb kiiremini temperatuurimuutustega.

Sünteetilistest kiududest pesu tugevuseks on enamasti omadus kiiresti kuivada, kuid paljud aktiivse liikumise harrastajad eelistavad eriti talvel naturaalset merino lamba villast valmistatud pesu.

Merino villa eripäraks on tavapärasest pikem ja peenem villakiud, mis sisaldab rohkem õhku ning võimaldab seeläbi luua tooteid,mis aitavad reguleerida kehatemperatuuri, nii et külmas kliimas on piisavalt soe ning palavates tingimustes ei kuumene keha üle. Merino vill on antibakteriaalsete omadustega, mistõttu see ei hakka ebameeldivalt lõhnama ka mitmepäevasel kandmisel.

Aclima pesu erinevateks tegevusteks erinevates temperatuurides

Aclima valmistab merino villast erineva villasisalduse ja ruutmeetrikaaluga kangaid, millest tehakse erinevaid tootesarju nii passiivseks viibimiseks külmades tingimustes, aastaringseks kasutamiseks või aktiivseks liikumiseks. Seega tasub enne pesu valimist läbi mõelda, kas seda on vaja tempokaks sportimiseks, jääaugu ääres kalaõnne ootamiseks või hoopis kergeks aluskihiks kontorirõiva alla.

Sportimiseks, sealhulgas suusatamiseks või talviseks trekinguks sobib hästi merinovillane WoolNet võrkpesu, mis juhib tänu võrkstruktuurile eriti hästi niiskust, kuivab kiiresti ning hoiab samas hästi sooja. Kalastajad hoiab aga soojas HotWool kõrge kaelusega paksust kangast villane pesu.

MATKaSPORT kauplustest saab osta sooja pesu pükse ja särke eraldi, mistõttu neid on kerge omavahel kombineerida. Õues lund kühveldav inimene, kes töötab aktiivsemalt ülakehaga, võib valida kergema, aktiivseks liikumiseks mõeldud särgi ja pisut paksemad püksid, suusakuurortisse sõitja aga panna paksude suusapükste alla kerged niiskust juhtivad pesupüksid ning soojema ülaosa.

Samuti teeb Aclima villast sooja pesu lastele, sest just lapsed armastavad iga ilmaga väljas viibida ning vajavad külmetuse vältimiseks õigeid rõivaid rohkemgi kui täiskasvanud.

Aclima sooja pesu hooldamine

Merino villast pesu üks tugevusi on ka see, et õige hooldamise korral kestab see aastaid. Aclima pesu on töödeldud selliselt, et pesu võib pesta pesumasinas, kasutades villa pesemiseks mõeldud pesuainet – Aclima Wool pesuvahendit. Kuigi kvaliteetne merino villast pesu on kallim kui puuvill või viskoos, tasub investeering mugavusse ja tervisesse end kuhjaga ära.

Eestlased armastavad ka talvel palju väljas liikuda ning teadlikkus kvaliteetse spordipesu osas kasvab iga aastaga: on ju mõistlikum osta korralik komplekt sooja aluspesu ja täiel rinnal talve nautida, kui kannatada vettinud puuvillases T-särgis ning kulutada hiljem raha nohu- ja kurgurohtudele?


Autor | 2022-08-25T15:34:37+00:00 november 7th, 2018|Aclima, Nõuanded, Pesu|0 Kommentaari