Mulgi Öömatk kutsub Mulgimaale seiklema

/, Üritused, Uudised/Mulgi Öömatk kutsub Mulgimaale seiklema

Mulgi Öömatk kutsub Mulgimaale seiklema

Eestimaal on palju avastamisrõõmu pakkuvaid ilusaid kohti. Parim viis nende nautimiseks on võtta ette matk neisse paikadesse koos sõprade või perega, sest värskes õhus liikumine parima seltskonna saatel on üks toredamaid ja tervislikumaid tegevusi. Kui sellel suvel ei ole õnnestunud veel seda teha, siis 18. augustil on võimalus üheskoos seigelda Lõuna-Mulgimaal Karksi-Nuia piirkonnas osaledes matkamängus Mulgi Öömatk.

Tegemist on võistkondliku jalgsimatkaga, kus läbida tuleb paarkümmend kilomeetrit. Kuid valmis tuleb olla pisut erinevaks kogemuseks kui tavalise matka puhul, sest nautida saab ööpimeduse müstikat, üllatusmomente ja ainulaadseid elamusi. Kolmel viimasel aastal selles matkamängus osalenud Krista (32 a) meenutab: „Siiani on mul meeles ühest matkast olukord, kus olime kõndinud jupp maad kottpimedas kuskil soos mööda laudteed, kui äkki eespool nägime palju küünlaid ja tõrvikuid. Meid pandi kanuudesse, et minna järgmisesse punkti, mis asus teiselpool järve. Järve peal olid mitmed küünlad, mis teed valgustasid. Sõit oli vaikuses ja tähistaeva all. See oli lausa sürreaalne kogemus sellises keskkonnas ja jääb igavesti meelde, sest ilmselt kunagi ma seda rohkem ei koge. Seda ei saa isegi sõnadesse panna, vaid neid matkal ette tulevaid kogemusi peab ise kogema… Meeles on ka olukord, kus olime peaaegu kogu matka juba läbinud ning otsisime kusagil metsas viimast punkti, mis tundus juba võimatu missioonina. Mets oli tihe ja rägastikku täis, kuid äkki keset metsa oli seltskond inimesi, kes mängisid trummi, olid rõõmsad ja tegid muusikat… Tavaliselt lõpeb meie matk kunagi kella 7 ajal hommikul koju jõudmisega. Selleks hetkeks on emotsiooni ja heaolu näidik juba lõhki ning hing ihkab uue matka järgi, sest kunagi ei tea ju mida ägedat need korraldajad uueks matkaks mõelnud on. Siiani on olnud nii, et ootused on igal aastal alati ületatud.“

Mulgi Öömatka teemaks on sel aastal „Öös on tähti“ ning sellega on seotud ka matkamängu punktides antavad ülesanded. On need taeva- või kirjatähed? Või hoopis kuulsad staarid? Tule ja osale ning saad teada.
Osaleda saab eelregistreerimisega kuni 16. augustini. Täpsem info: www.elamushetked.ee.

Autor | 2018-05-31T14:46:15+00:00 august 11th, 2017|Jalgsimatk, Üritused, Uudised|0 Kommentaari