Fotokroomsed päikeseprillid – enam ei ole vahet, mis ilm on väljas!

/, Nõuanded, Seiklussport, Uudised/Fotokroomsed päikeseprillid – enam ei ole vahet, mis ilm on väljas!

Fotokroomsed päikeseprillid – enam ei ole vahet, mis ilm on väljas!

Vabaduse ja sõltumatuse vaim on läbi aegade mõjutanud Julbo päikeseprillide teostust ja stiili. Julbo päikeseprillid on alati pakkunud usaldusväärsust ja kaitset – Su silmad on kaitstud nii vee peal kui ka mägedes, lumel ja tuule käes, et Sa saaksid oma kirge täiega nautida. Fotokroomsed päikeseprillid võimaldavad tulla hämarast metsast lauspäikese kätte, tagades täieliku nähtavuse ka kõige kehvemates ilmaoludes.

Fotokroomsed päikeseprillid – enam ei ole vahet, mis ilm on väljas!

Päikesekaitse spetsialistina on Julbo alati pööranud erilist tähelepanu oma läätsede kvaliteedile. Uuendusena 2019 aasta kevadel on uus läätsede REACTIV tehnoloogia.  Julbo lipulaevaks on kujunenud tehnoloogia, kus fotokroomne lääts on valatud madalatel temperatuuridel, nii et fotokroomsed pigmendid on integreeritud kogu läätse korpusesse ja jaotatud ühtlaselt. Selliselt toodetud päikeseprillide läätsed reageerivad koheselt ümbritseva keskkonna valgusele, kohandades momentaalselt nägemist läbi prillide vastavalt valgusele.

Miks on päikeseprillid olulised?

Nii nagu UV-kiired on ohtlikud nahale, on UV-kiired ohtlikud ka silmadele. UV-kiirgus on silmale nähtamatu ja neeldub silma rakkudes. Liigne kiirgus kahjustab nii silma sarvkesta, läätse kui ka silmapõhja.

  • UV kiirgus mägedes on kõige ekstreemsem, eriti talvel. Lumi peegeldab tagasi 85% UV kiirgust ja kiirguse intensiivsus kasvab 10% iga 1000 meetri tõusu juures. Mägedes on soovitatav kanda külgedelt suletud ja maksimaalse kaitsega prille.
  • UV kiirgus merel – liiv peegeldab tagasi 10% kiirgustest ja vesi umbes 20%. Mida suurem on õhu suhteline niiskus, seda kõrgem on kiirguse risk.
  • Laste silmad, eriti aga väikeste laste silmad on palju õrnemad kui täiskasvanutel. Eriti ohtlik vanus on kuni 13 eluaastani.

Oluline on ka meelest pidada, et tavalised päikeseprillid, millel puudub hea kiirguskaitse, on väga ohtlikud. Tumedaks värvitud klaas laseb silma pupillil suureneda ning silmad saavad veelgi rohkem kahjustada, kui ilma päikseprillideta!

Julbo päikeseprillid saadaval 4-s kollektsioonis

OUTDOOR /Matkamine ja Alpinism/ – traditsioonilised mägimatka ja alpinismiprillid teostatuna uudsetest materjalidest. Tehniline täiuslikkus ja seinast seina valik moegurmaanidele. Fotokroomsed päikeseprillid pakuvad veelgi paremat mugavust kõrgmäestikus.
NAUTIC /Vesi/ – päikeseprillide lipulaevastik nii soolasele kui ka magedale veele. Moega kaasaskäivatele merekarudele.
SPEED /Sport/– kiirete spordialade voolujoonelisus ja aerodünaamika. Spordiprillid on väikse kaaluga. Peaaegu ei saa arugi, et prillid ninal on. Lisaks uduvastasele pinnatöötlusele on prillidel väga hea ventileeritavus. Prillid ei lähe uduseks kuna õhutus on nutikalt korraldatud. Elegantne disain kätkeb endas kogu spordi olemuse. Fotokroomsed päikeseprillid võimaldavad sportimisel veelgi paremat saavutust.
SMALL HERO/lapsed/ –  lasteprillid on disainitud kaitsma silmi ka ülalt tuleva valguse eest.

  • Nunnu, ümar-ovaalne disain 1-3 aastastele mudilastele.
  • Ergonoomilised ja pehmed päikeseprillid 2-5 aastastele päkapikkudele.
  • Stiilne mugavus ja silmade kaitse 6-10 aastastele puberteedieelikutele.

Julbo disaineritelt on saanud tehniliselt uudse ja moeka välimuse ka sellised pisiasjad

Kõrvalt tuleva otsese ja peegeldunud valguse eest silmi kaitsvad prillidelt eemaldatavad küljevarjud. Ninajuurele on disainitud  ergonoomiline, pehme ja elastne, mittelibisev ning nahasõbralik silikoonist padjake. Prillide sangadel on muudetava kujuga ergonoomilised otsad ning sangad ise on ülipainduvad. Kummist või silikoonist padjakesed sangaotstel, et prillid maha ei libiseks ning elastsed sangaliigendid sobitavad prillid suvalise laiusega näole.

Julbo spordiprillid on teostatud ja kujundatud vastamaks kolmele kriteeriumile – silmade kaitse, mugavus ja usaldusväärsus.  Julbo päikeseprillid ja läätsed on kohandatud täpselt vastava tegevuse vajadustele. Et tagada oma silmade kaitse UV-valguse eest, pakub Julbo laia valikut Reactiv fotokroomseid läätsesid nii polariseeritud kui ka standardvariantidena.

Naudid päikeselist suveilma või tunned mõnu värskes õhus sportimisest, silmi kaitse alati stiilselt.

.

Autor | 2022-03-11T14:00:01+00:00 märts 10th, 2019|Julbo, Nõuanded, Seiklussport, Uudised|0 Kommentaari