Kas Sinu päikeseprillid pakuvad piisavalt kaitset?

///Kas Sinu päikeseprillid pakuvad piisavalt kaitset?

Kas Sinu päikeseprillid pakuvad piisavalt kaitset?

Sõltumata tegevusest vajavad Sinu silmad kaitset päikese eest. Seda nii mägedes ronides, sportides ja matkates nii suvel kui talvel või rannal päevitades. Aga kuidas teada, kas Sinu prillid pakuvad piisavalt kaitset?

Millised on siis prillidel kasutatavate erinevate läätsede omadused?  Mida tähendab läätse kategooria ning millist läätse värvi millisel tegevusel eelistada?

1. Läätse kategooriad vastavalt EN kaitseprillide standardile

Nähtava valguse hulk on erinevates oludes väga erinev. Selle tõttu on läätsede tugevus jagatud 1-4 kategooriasse, mille järgi saab valida tegevusest ja kasutustingimustest lähtudes sobiva läätsega prillid. Mida kõrgem kategooria seda tugevam lääts.

Kategooria   Valguse läbilaskmine Kasutusalad
Cat. 0 80% kuni 100% Pilvise ilmaga
Cat. 1 43% kuni 80% Vahelduva pilvisus
Cat. 2 18% kuni 43% Päike
Cat. 3 8% kuni 18% Kõrgmäestikus, vee peal, päikesega
Cat. 4 3% kuni 8% Kõrgmäestikus, vee peal, päikesega,
NB! ei soovitata autot juhtida

2. Läätse värv

Läätse värvist sõltub milist valgust ja kui intensiivselt filtreeritakse.

 • Kollane/pruun – toob välja maastiku reljeefi – sobib matkamiseks, mäesuusatamiseks.
 • Hall– kirgastab värve- sobib veele ja igapäevaseks kasutamiseks.
 • Roheline– toob esile rohelise – sobib golfi mängimiseks või muuks muruspordiks
 • Kollane/roosa– suurendab kontrasti, parandab maastiku reljeefi taju – sobib autosõidul.

3. Läätse töötlused

 • Fotokroomne töötlus – võimaldab reguleerida valguse läbilaskmise võimet vastavalt valguse tugevusele. Lääts on heledam või tumedam sõltuvalt UV intensiivsusest. Sellise reguleeritavusega saavutatakse ühele läätsele suurem kasutusala.
 • Anti reflective – peegeldusvastane töötlus vähendab pindadelt tekkivat peegeldust.
 • Anti-fog –  uduseks minemise vastane töötlus, vähendab kondensatsiooni ja udu teket läätsele.
 • Õli/rasva- vee vastane töötlus lihtsustab läätse puhastamist õlist ja rasvast (sõrmejäljed, nahast tekkiv rasv, higi, kreem jne.) ning soodustab veetilga maha voolamist läätselt,
 • Peegeldus– suurendab läätse kiirguse filtreerimise omadusi, varjab silmad ning on ka visuaalselt äge..

4. Läätse omadused

MINERAALKLAASID – Suurepärane optiline kvaliteet, kriimustusvastane kate, ekstra infrapuna kaitse. Soovitav (hädavajalik) kasutada kõrbes ja mägedes!

 • Alti Arc X8 – peegeldusvastane kate + pimestamistamisvastane töötlus. Tumedad 4 kategooria klaasid on mõeldud kasutamiseks eriti eredatesse tingimustesse (kõrgmäetikud, liustikud, polaaralad), kus silmade kaitsmine on lausa hädavajalik pimedaks jäämise ohu tõttu. 100% UV kaitse ja 93% nähtava valguse kaitse. Ei sobi kasutamiseks autoroolis!
 • Altitude Arc – peegeldusvastane kate + pimedusvastane töötlus, + Brown-out töötlus (annab suurendatud filtratsiooni nähtavast valgusest). Tumedad 4 kategooria klaasid on mõeldud kasutamiseks eriti eredatesse tingimustesse (kõrgmäetikud, liustikud, polaaralad), kus silmade kaitsmine on lausa hädavajalik pimedaks jäämise ohu tõttu. 100% UV kaitse ja 96% nähtava valguse kaitse. Ei sobi kasutamiseks autoroolis!

SPECTRON-POLÜKARBONAATLÄÄTSED – Põrutustele vastupidav ja kerge! Spectron läätsed on täiendavalt kaetud kriimustuskindla värvilise kihiga. Kõik Julbo standardsed spordiprillide läätsede omadused: briljantne optiline kvaliteet, mehhaaniline tugevus ja 100% UV kaitse.

 • Spectron Hi Contrast – oranzid, kontrasti parandavad 1 kategooria läätsed on mõeldud kasutamiseks udu, vihma-ja lumesaju ning muu halva nähtavuse korral. 100% UV ja 50% nähtava valguse kaitse.
 • Spectron 3CF – Tumedad 3 kategooria läätsed sobivad kasutamiseks mägedesse, kui ka igapäevaseks kandmiseks. 100% UV ja 87% nähtava valguse kaitse.
 • Spectron X5 – pimedusvastane töötlus. Tumedad 3 kategooria läätsed sobivad kasutamiseks mägedesse, kui ka igapäevaseks kandmiseks. 100% UV ja 88% nähtava valguse kaitse.
 • Alti Spextron X6 – peegeldusvastane kate + pimedusvastane töötlus. Tumedad 4 kategooria läätsed on mõeldud kasutamiseks eriti eredatesse tingimustesse (kõrgmäetikud, liustikud, polaaralad), kus silmade kaitsmine on lausa hädavajalik pimedaks jäämise ohu tõttu. Samuti soovitatav lastele, kuna laste silmad on väga õrnad kuni 13 eluaastani. 100% UV kaitse ja 95% nähtava valguse kaitse. Ei sobi kasutamiseks autoroolis!
 • Polarized – Polariseeritud plastikläätsed ehk polaroid läätsed lõikavad maha peegeldused ja valgushelgid vaadeldavailt objektidelt. Selleks võib olla lainesäbrune veepind või aknaklaasid päikeselisel päeval. Sa näed rohkem!       läätsed sobivad kasutamiseks kõikidel spordialadel ja ka igapäevasel kandmisel. 100% UV ja 85% nähtava valguse kaitse. Pimestamisvastane töötlus.
 • NXT® – Valmistatud madalatel temperatuuridel, et maha võtta sisepingeid materjalis, mis omakorda parandab optilist kvaliteeti. Põhimõtteliselt purunematu, hästi elastne. Esmakordselt valmistati need USA armee jaoks.
 • POLAR HD® – läätsed lõikavad maha kogu peegelduva kiirguse, te näete rohkem, nii päikeses sillerdava veepinna alla kui ka läikivate klaaside taha. 3 kategooria läätsed sobivad kasutamiseks kõikidel spordialadel ja ka igapäevasel kandmisel, eriti soovitatav autojuhtidele! 100% UV ja 93% nähtava valguse kaitse. Peegeldusvastane kate.

FOTOKROMAATILISED POLÜKARBONAAT LÄÄTSED

 • REACTIV photochromic – fotokromaatilisest polükarbonaadist lääts. Lääts läheb tumedamaks või heledamaks kategooriast 0 kuni 3, vastavalt valguse intensiivsusele. Prillide läätsed reageerivad koheselt ümbritseva keskkonna valgusele, kohandades momentaalselt nägemist läbi prillide vastavalt valguse intensiivsusele.
Autor | 2023-03-14T16:08:42+00:00 märts 18th, 2019|Julbo|, |0 Kommentaari