Millised Julbo päikeseprillid millise spordiala juurde?

///Millised Julbo päikeseprillid millise spordiala juurde?

Millised Julbo päikeseprillid millise spordiala juurde?

Julbo päikeseprillid on palju enamat kui lihtne moeaksessuaar – neid saab kasutada vahendina oma sportliku soorituse parandamiseks. Kuna rohkem kui 70% meie liikumisest juhindub nägemisest, on sporti tehes maastiku paremaks lugemiseks vaja head nägemist. Kaks põhielementi õigete Julbo päikeseprillide valimisel on raam ja prilliläätsed: kaks lahutamatut elementi ühe ideaalse kombinatsiooni moodustamiseks. Enne, kui hakkad aga päikeseprille ostma, on vaja selgeks teha, kuidas sa neid kasutama hakkad: millise spordi jaoks? Kui tihti? Kus (kõrgmäestikes, kõrbes, rannas,…)? Kui suur on Sinu eelarve?

Päikeseprillide raam

Saadaval on nii mitmeotstarbelised päikeseprillid kui ka spetsiaalselt ühe spordiala jaoks välja töötatud päikeseprillid. See on Sinu enda valik, kuidas sa päikeseprille kasutad, ja mis kõige peamine: veendu, et prillid istuvad hästi Sinu ninal ega tekita teile ebamugavust. Mugavus ja prillide sobivus on kaks kõige olulisemat kriteeriumi.

Kõrgmäestikud: suusatamine, matkamine, mägironimine

Kõrgmäestikud on ekstreemne keskkond, mis võib kiirelt vaenulikuks muutuda. Hea varustus on äärmiselt oluline, eriti nägemiseks. Soovitame tungivalt valida kõrgmäestike jaoks raamid, mis ümbritsevad nägu võimalikult tihedalt ning millel on külgedel lisavarjud, mis lisaks päikesekiirte blokeerimisele kaitsevad ka vihma, külma ja lund. Samuti on oluline valida kas sirgete sangadega päikeseprillid, et need mugavalt mütsi alla libiseksid või reguleeritavate sangadega prillid paremaks sobivuseks.

Kestvusspordialad: mägijalgrattasõit, maastikujooks, murdmaasuusatamine, triatlon

Kõige olulisem raami juures on valida kergekaaluliste raamidega päikeseprillid, et sa ei peaks prillide peale trenni ajal tähelepanu pöörama. Samuti soovitame valida reguleeritavate või peenikeste sangadega prillid, et neid oleks mugav mütsi või kiivri alla libistada. Mõistlik on valida ka mittelibisevast materjalist ja reguleeritavate ninapatjadega päikeseprillid, et prillide sobivus ja paigal püsivus oleks garanteeritud mistahes kiirusega ja ükskõik kui järsul pinnasel liikudes. Spordiprillide juures on vajalik ka, et raam sisaldaks ventilatsiooniavasid, sest nii ei muutu päikeseprillid uduseks.

Veespordialad: purjetamine, lohesurfamine, aerutamine

Meie soovitus on valida paindlike ja ümber näo painduvate raamidega päikeseprillid, et kaitsta silmi pritsmete eest, ent samal ajal hea ventilatsiooniga, et ennetada prillide uduseks muutumist.  Saadaval on ka Julbo päikeseprillid, mis jäävad vee peale ulpima – see on hea omadus, kui on prille vaja kiirelt veest kätte saada.

Päikeseprillide läätsed

Julbo päikeseprillid

Kõige parema kombinatsiooni saamiseks on oluline arvestada oma silmade tundlikkust päikese suhtes, aga ka päikeseolusid sihtkohas (kõrb, kõrgmäestikud, rand jne). Seejärel peaksite arvestama oma päikeseprillide materjali, kaitsekategooriat, värvi ja töötlust. Julbol mõjutavad prillide hinnavahet lisaks raami tehnilistele omadustele ka prillide läätsed ja me püüame alati pakkuda teile kahte lahendust: polükarbonaadist läätsed või NXT tehnilised läätsed (Reactiv Photochromic).

Kõrgmäestikud: suusatamine, matkamine, mägironimine

Mida kõrgem kõrgus, seda kahjulikumad on päikesekiired. Seega on vajalik end kõrgmäestikes võimalikult hästi päikese eest kaitsta. Me soovitame valida 4. kategooria läätsed kõrgmäestikesse või 3. kategooria läätsed mitte väga kõrgele mägedesse. Julbo päikeseprillide valikus on nii mineraalläätsedega(Alti Arc), mis on tuntud oma ülihea optilise kvaliteedi poolest, kui polükarbonaat läätsedega päikeseprille (Spectron 4). Polükarbonaat läätsedega Julbo päikeseprillid on kergemad kui mineraalläätsedega prillid. Kõrgmägedes ei ole oluline kaitsta end ainult päikese eest, vaid ka tuule, külma ja lume eest, sest ilm võib kiiresti muutuda. Väga kiiresti. Siin tuleb esile fotokroomsete klaaside eelis – need muudavad oma tumedust vastavalt sellele, kui palju päikesevalgust neile peale laotub, ent kaitstes samal ajal silmi kõrgel tasemel. Me soovitame Reactiv Photochromic läätsi:

Julbo päikeseprillid REACTIV High Mountain 2-4: 2.-4. kategooria fotokroomsed ja polariseeritud läätsed, mille valguse läbilaskvus on 5-20%. Lisaks sellele, et läätsed muutuvad ümbritseva valguse tasemest olenevalt tumedamaks ja heledamaks, kõrvaldab polariseeritud lääts peegeldavate pindade peegelduse, mis muidu vaatlejat pimestada võib. Läätsede pruun värv võimaldab suurepäraselt tajuda lume pinda, parandades samal ajal värvide kontrasti.
Julbo päikeseprillid REACTIV Performance 2-3: 2.-3. kategooria fotokroomsed läätsed valguse läbilaskvusega 7-35% ulatuses. Need kollakad läätsed lasevad natuke rohkem valgust läbi ja pakuvad suurepärast sügavuse tajumist. Need läätsed on kergemad ja heledamad ning nende fotokroomne ulatus on laiem kui Reactivi High Mountainil.

Kestvusspordialad: mägijalgrattasõit, maastikujooks, murdmaasuusatamine, triatlon

Neid spordialasid harrastatakse erinevatel maastikel, alates tasandikult kuni alusmetsani. Soovitame kasutada fotokroomseid läätsi, mis kohanduvad selliste valguse kõikumise muutustega. Julbo päikeseprillide valikus on erineva kaitseastmega prillide läätsi, et saaksid valida oma vajadustele vastava:

  • Eredast päikesest pilvise ilmani: Reactiv Performance 2-4 ehk 2.-4. kategooria fotokroomsed läätsed, mille valguse läbilaskvus on 7-35%.
  • Päikesepaistelisest ilmast pilviseni või koidikust õhtuhämaruseni: Reactiv Performance 1-3 ehk 1.-3. kategooria fotokroomsed läätsed, mille valguse läbilaskvus on 13-75%.
  • Samuti võid kestvusspordialade tarbeks valida 3. kategooria polükarbonaat läätsedega prillid, millel on lai kasutusala (Spectron 3).

Veespordialad: purjetamine, lohesurfamine, aerutamine

Vee lähedal soovitame kindlasti polariseeritud läätsi. Polariseeritud läätsed eemaldavad pindadelt peegelduse, pakkudes samal ajal ka selget vaadet horisondile ilma kõrvaliste peegeldusteta, et suudaksite selgelt eristada ääri ja servi. Ainus miinus on, et polariseeritud läätsedega on raske ekraane vaadata (näiteks navigeerides), aga siseruumides ekraane vaadates ei ole tavaliselt päikeseprille niikuinii vaja.

Jällegi, Reactiv fotokroomsed läätsed pakuvad konkurentsitult head vaadet ja mugavust sõltumata ilmast: päikeselisest ilmast pilvise ilmani. Vee lähedale soovitame Reactiv Nautic läätsedega päikeseprille (2.-3. kategooria), mis on ühtlasi polariseeritud ja välja töötatud spetsiaalselt veespordialade harrastamiseks.

Julbo pakub laias valikus päikeseprille, mis on spetsiaalselt välja töötatud konkreetsete spordialade jaoks. Sinu ülesanne on üles leida see päikeseprill, mis sind õnnelikuks teeb! Kasuta meie kodulehe võrdlustööriista või pea aru meie klienditeenindusega, et saaksime aidata sul õiget otsust teha. Kuid ära unusta tõsiasja, et heade sportlike päikeseprillide puhul on kõige olulisemad mugavus ja sobivus!

Tõlkis Kelli Kuslap

www.julbo.com


Artikkel avaldatud 11.03.2022 | Viimane uuendus 07.03.2023

Autor | 2023-03-07T10:41:49+00:00 märts 7th, 2023|Julbo|0 Kommentaari