Kas päriselt ka parim multispordi kell? Suunto 9 Peak Pro nüüd müügil.

/, Suunto/Kas päriselt ka parim multispordi kell? Suunto 9 Peak Pro nüüd müügil.

Kas päriselt ka parim multispordi kell? Suunto 9 Peak Pro nüüd müügil.

Suunto multispordikellad on teada-tuntud oma skandinaaviahõngulise disainikeele poolest. Mõistagi on ilu alati vaataja silmades, aga Suunto kipub olema see tootja, kes arvab, et käekell võiks sobida nii seiklussporti toetama kui ka pidulikul õhtusöögil ülikonna ja lipsuga kandmiseks.

Värskelt lansseeritud Suunto 9 Peak Pro mudel jätkab oma eelkäijate elegantset stiilijoont ning on saadaval nii titaanist kui roostevabast terasest versioonidena. Mis puudutab uuendusi, on need pigem evolutsioonilised kui revolutsioonilised. Vaatame siis lähemalt, mida see karu oma kõhus peidab.

Kõigepealt väärib mainimist kiirem protsessor, tänu millele töötab kell tõhusamalt. Aku kestab märgatavalt kauem – isegi kõige täpsemat salvestusrežiimi kasutades on aku eluiga vähemalt 37 h, tavakasutuse korral aga saab laadimata hakkama kolm nädalat ehk 21 päeva. Kui kõik nutifunktsioonid välja lülitada, on aku kestvuseks suisa 30 päeva! Võrreldes näiteks Apple uusima nutikellaga, mida saab laadimata kasutada maksimaalselt 36 h, pakub  Suunto 9 Peak Pro aku tõepoolest enneolematut kasutusmugavust, ning seda ka kõige energianäljasemas režiimis. Tänu sellele on Suunto 9 Peak pro suurepärane valik neile, kes pikemalt metsas mütata soovivad – üks asi vähem, mida pidevalt laadida!

Tänu uuele protsessorile on ka kasutajaliides nüüd kaks korda kiiremEsmapilgul on isegi raske aru saada, miks eelmainitu parendamist vajas, aga eks taolistest muutustest saabki aru vaid kahte kella kõrvuti kasutades. Igatahes – tubli töö, Suunto!

Lisaks sellele, et aku kestvus on tänaseks pehmelt öeldes tähelepanuväärne, tuleb ära märkida asjaolu, et nullist täis laadimine võtab nüüd aega alla tunni. Mis veelgi ägedam,  kell õpib tundma sinu treeninggraafikut ning suunab sind akut laadima ka siis kui esmapilgul tundub, et aku kestaks veel päevi. Nii ei ole karta, et abimees keset trenni alt veaks.

Tahaks öelda, et ka GPS’i on täiustatud, ent kuna see väljend viitab vaid ühele positsioneerimissüsteemile, mille kõrval on toetatud veel GLONASS, GALILEO, QZSS ja BEIDOU, siis tehniliselt korrektne oleks vist hoopis öelda, et satelliitpositsioneerimise täpsust on parendatud. Nimelt võimaldab uus protsessor positsiooni infot ammutada samaaegselt neljast positsioneerimissüsteemist, kasutades selleks korraga kuni 32 satelliidi andmeid. Nii on positsioneerimine oluliselt täpsem, kiirem ning töökindlam. Väga tänuväärt uuendus!

Disaini kohta sai juba öeldud, et Suunto 9 Peak Pro näol ei ole tegu kellaga, mille peaks peale spordi tegemist randmelt ära võtma. Vastupidi, ta sobib suurepäraselt ka peenemat sorti üritusel kandmiseks. Saadaval on lausa kuus erinevat versiooni! Roostevabast terasest korpuse puhul saad valida sinise, rohelise, musta ja kuldse mudeli vahel. Kui eelistad titaaniumit ja safiirklaasi, siis on paraku võimalik valida ainult halli ja vähem halli kella vahel. Kuid see mudel tõmbab aga tagasihoidlikust toonist hoolimata pilku: Suunto ei lase unustada, et ilusa kujunduse taga peitub militaarstandarditele vastav ning 100 m veekindlusega seade, millele võid igas olukorras kindel olla. Hinnad on vastavalt 499€ ja 629€.

MATKaSPORT kauplustes on esimesed kellad juba kohal ning ootavad sind uudistama, Mitte kõik värvid ei jõua lettidele, ent kiirematele lubame kindlasti paremat valikut. Kaupluses on võimalik ka veel saabumata versioone broneerida, sest tarne on piiratud ning seega tasub tegutseda juba täna.

Tulles tagasi pealkirja juurde – kas Suunto 9 Peak Pro on siis parim multispordikell või mitte? Raske öelda! Kui kella kasutada eranditult vaid multispordi jaoks, on mõistlik tõsiselt kaaluda ka Garmini tippmudeleid. Ent kui tahad kella, mis sobituks nii sookailude vahele kui ka juhatuse koosolekul kandmiseks, on Suunto oma elegantse disainiga tõenäoliselt perfektne valik.

Autor | 2022-11-29T09:33:14+00:00 november 9th, 2022|GPS spordikellad, Suunto|0 Kommentaari