10 asja festivalile – Here I come!

///10 asja festivalile – Here I come!

10 asja festivalile – Here I come!

Loed päevi festivalini? Muusika on sinu teema ning suvi, sõbrad ja korralik chill samuti? Panime kokku enda ja klientide top 10 soovitust suvefestivalile. Esimesed neli keskenduvad magamisele. Kui sina kavatsed 72h järjest üleval olla siis skrolli kohe viiendani.

1. Telk

Positivivus ja Weekend festivali laagrivarustus

Positivus ja Weekend festivali laagrivarustus

Ka kõige kangem peoloom peab magama, ning kui vanajumal pole olnud piisavalt helde ning õnnistanud sind karismaga, mis lubab suvalisse telki sisse sadada ja omale seal magamiskoht sebida, siis on kindel ikkagi oma varjualust omada. Mitte midagi liiga kallist, juhuks kui sõber sulle taskunoaga katuseakent lõigata otsustab, aga ikka sellist, et öine paduvihm sinu öömaja hommikuks basseiniks ei muundaks. Meie soovituseks on Colemani telgid mida saab nii kahe-, kolme- kui neljakohalisena, aga kui mõistlik valik pole sinu jaoks piisavalt hea ja tahad senjoriitale naabrist parema mulje jätta siis leiad MATKaSPORDIST loomulikult ka kallimaid ja suuremaid telgilahendusi.

2. Lebo

Kuiv katusealune on hea algus, aga kui sa just kogu festivali alkoholi ei kavatse endast läbi lasta siis on pehme küljealune hea une pant. Lebo osas pead juba ise otsustama kas võtad sellise vähe mõistlikuma Uniplasti magamismati või lähed ülima mugavuse teed ja sätid külje alla Campingaz Quickbed 2 õhkmadratsi. Viimane oma 20cm paksusega on nii mugav, et pead kaikaga sõbrannasid oma madratsilt ära ajama. Esimese eeliseks räägib asjaolu, et kõik, mis õhu najal koos püsib on vastupidav vaid seni kuni seal õhk sees püsib.
Hea kompromiss nende kahe vahel on isetäituv madrats, mis on pehme isegi siis kui seal üldse õhku sees pole, aga maksab jällegi neist valikutest kõige rohkem.

3. Magamiskott

Asjalik magamiskott tagab hea une. Eks sa võid muidugi vanaema vilditeki ka kaasa võtta ja hea õnne korral on see isegi hea valik, aga magamiskott on väiksem, lihtsam majandada ning lisaks imab endasse vähem õhuniiskust (loe: on soojem). Eesti parima festivali magamiskoti on praegu konkurentsitult Coleman LOTUS.  Sest hind on parasjagu selline, et kui sõber peaks sinna juba osaliselt seeditud õlut peale ajama ei ole kohe kogu maailm katki ning temperatuurivahemik Eesti suvesse pöörfit.

4. Padi

Ma vean kihla, et sa oleks selle unustanud. Ja öösel, kaks tundi peale uinumist oleksid hakanud meeleheitlikult oma rahakotti ja lühikesi pükse improviseeritud känkraks pöörama, et hommikul mitte kaelavaluga ärgata. Viska autosse kas tubane padi või kui tahad oma hardcore camperi imagot veelgi süvendada, siis hangi endale üks korralik kokkupandav matkapadi. Hea uni ja teiste “no kurat, kuidas mina selle peale ei tulnud” on garanteeritud. Eriti spets on kui võtad kaasa kaks patja ja teise korraliku juurdehindlusega keset ööd maha müüd!

5. Sääsetõrje

Tead ju küll, et sääskedele meeldivad eriti tantsimisest higised kehad. Kui sa telklaagris pärast ainult vehkida ei viitsi, siis üks soliidne suur purk sääsetõrjet teeb sinust automaatselt elupäästja. Diffusil peletab lisaks ka parme (neid lendavaid, mitte teisi) ning on nii hea lõhnaga, et sa ei pea üksi oma sääsevabaduses istuma.

6.Botased või botikud?

Haah, vean kihla, et see on taaskord asi millele sa ei tulnud. Vastus on korralikud hübriidsandaalid. Esiteks näed sa välja coolim kui Harrisson Ford Indiana Jonesis aga teiseks võid täiesti pimesi tantsida rannas, poriloigus või telklaagris. Hübriid sandaalid lasevad sul varba mõnusalt märjaks teha aga kuivavad kiiresti ja on suveks suurepärased kui sul just pole masohistliku kalduvust kogu oma käimade parki kaasa tarida siis võta endale need Keen’id.

7. Termostass

Ei, mitte kohvi vaid mõnusa külma joogi jaoks. Kvaliteetsesse termostassi võid õhtul jääkuubikutega kokteili valmis meisterdada ja see on veel 24h hiljem mõnusalt jahe. Peoromantika tarbeks võtavad hurmurid kaasa pokaalid.

8.Külmakast

Kvaliteetne Campingaz Icetime külmakast hoiab sul autos joogid ja söögid jahedad. Ega see Salacgriva Positivus on küll põhimõtteliselt ainult ümber nurga, aga rahuliku trippimisega ikka mõned tunnid sõita. Selle ajaga läheb ka kõige külmem Corona soojaks ning kui lisad sinna sooja laimi viilu siis tulemus ongi üle keskmise vastik.

9. Vihmakeep

Kui ikka peaks sadama nii nagu homset ei olekski siis on korralik vihmakeep abiks. Sa võid ka selle läbipaistva kileka osta, aga tead ju isegi kui vastupidav too on. Ferrino Poncho sinu figuuri just ei rõhuta, aga vihma eest kaitseb ning isegi kui tõmbad selle märgade riiete peale siis annab kaitset tuule ja külma eest. Peo käigus on muidugi ükskõik, aga pärast laagris istudes?

10. Tool ja laud

Need kaks võid ära unustada kui sulle meeldib terve õhtu püsti seista ning joogitopsi koht on sinu arust põrandal kus sipelgad saavad ka su märjukest mekkima tulla. Toole on Matkaspordis kõiksuguseid erinevaid, aga kõik neist eranditult kvaliteetsed ja vastupidavad ning luban, et pärast tahad kellelegi aitäh öelda selle vihje eest.

Ja kõige tähtsam asi.

Võta kaasa rull prügikotte. Suviste festivalide üks väheseid varjukülgi on laagriplatsidele maha jäetav laga. Sa ei pea käituma nagu tropp sellesse oma panust andes. Pane enda prügi parem kohe kotti ja viska see ürituse konteinerisse. Pea meeles, et ka telklaager on loodus. Loodusest võetakse vaid emotsioone ning jäetakse vaid jalajälgi, mitte taarat. Lisaks saad prügikotte kasutada istumisalusena neile sõpradele, kes tooli maha jätsid ning vihmakeebina neile kes sellele ei mõelnud.

Positivivus ja Weekend festivali laagrivarustus

Positivus ja Weekend festivali laagrivarustus

Autor | 2023-05-25T15:18:48+00:00 juuni 12th, 2019|Nõuanded|, , |0 Kommentaari