MATKaTV osa 43. Väga-väga vastupidavad vihmavarjud.

MATKaTV osa 43. Väga-väga vastupidavad vihmavarjud.

Kui sul on vaja vihmavarju millega võid kasvõi kose alla minna, siis MATKaSPORDIS on sellele vajadusele rohtu. Kui sul just iga päev kose all vaja olla ei ole, siis kindlustunne sellest, et sul on tõenäoliselt maailma vastupidavaim vihmavari, kulub ikka marjaks ära.

Indrek käis vihmavarju ise testimas. Ta on jalgpalliplatsi kõrval nii mõnegi varju tuultes ja vihmades ära lõhkunud ja lõpetanud ürituse märjana. Tõsi, ega firmakingiks saadud varjudest ei pruugigi vihmakindlat tulemust oodata.

Varjude tootja Eberhard Göbel küll lubab tugevaid varje ja näitab oma tootevideodes oma tooteid heast küljest, aga käisin ka ikka ise testimas.

Hea varju lihtsad omadused.

  1. Esiteks peab ta kaasas olema.
  2. Teiseks peab ta tuulele vastu pidama.
  3. Kolmandaks peab ta kerge olema.
  4. Neljandaks võiks ta kokku pandult vähe ruumi võtta.

Kose alla võtsin kaasa Birdiepal varju mudeli. Esmalt proovisin niisama varju vastupidavust suure veemassi all. Tundus, et toimis. Ronisin siis ise kah varju alla. Tunne oli võimas. Vari võbeles suure langeva veemassi all, aga kokku ei läinud ja mina märjaks ei saanud. Samasuguse testi tegi ka minu seiklushimuline poeg. Tema jaoks oli vee surve sedavõrd suur, et tõmbas varju tagurpidi ja vesi rapsis teda ka tagurpidi. Vari jäi tip-top korda.

Kuivõrd meil tugevat tormi testimise ajal võtta ei olnud, siis rapsisin varju niisama ja tekitasin tugevat tuult. Vari läks küll tagurpidi, aga katki ei läinud. Klaaskiust valmistatud varju konstruktsioon on tõesti tugev ja elastne tuulte ja vihmadega mängima.

Birdiepal mudeli vars ei käi küll kokku, aga käepideme küljes olev nöör teeb tema kaasas kandmise mugavaks.

Tootevalikus on ka mitmed ägedad väikseks kokku käivad matka vihmavarjud.

Eberhard Göbeli varju katted on valmistatud Teflon® tehnoloogiaga tugevaks ja vastupidavaks töödeldud polüestrist. Sektorite vahelised õmblused on tehtud topelt õmblustega, et vältida rebenemisi.

Varjude konstruktsioonid on tugevad. Need on valmistatud kas klaaskiust või klaaskiu ja alumiiniumprofiilide kombinatsioonist. Taskuvihmavarjudel on rohkem liikuvaid mehaanilisi osi ja need on tehtud metallist.

Erinevatel varjudel on lisavarustusena käepideme otsas kas kompass või LED lamp. Vihmakindel LED lamp on super lahendus pimedas kaardi vaatamiseks, võtmete otsimiseks või endale tee näitamiseks.

Ma ei ole kunagi ühtegi vihmavarju ostnud. See vari, aga veenas mind küll varju ostma.

MATKaSPORDist saab 90 aastat vana Saksa perefirma Eberhard Göbeli vihmavarje. Ettevõte on spetsialiseerunud varjude valmistamisele ekstreemsetesse oludesse. Varjud toodetakse Saksamaal. Varju tootmisel on suur osakaal käistööl ja kvaliteedi kontrolli tehakse Saksa täpsusega.