Keen GYPSUM II Mid WP jalavarjudest

Keen GYPSUM II Mid WP jalavarjudest

Omale matkasaabaste ostmine osutus mulle sama pikaks nagu korteri ostmine. Tegelikult läks korteri ostmisega vist isegi vähem aega. Häid matkasaapaid on palju. Igaühel neist mingid tugevamad küljed ning mitte nii tugevad küljed.

Tahtsin osta endale universaalset saabast, millega kannataks matkata igal aastaajal. Ma ei pidanud endale nii oluliseks seda, kui tubli on saabas raskel kivisel mägisel maastikul, sest tõenäoliselt ei satu ma taolistesse tingimustesse matkama kuigi sageli.  Pigem soovisin, et saabas kannataks matkamist kodumaistes oludes. Eks meitelgi väljakutseid saapale üksjagu.

Sõelal oli võrdväärseid saapaid mitmeid. Seega andsin järele südamele, mis ütles, et vali saabas, mis on kõige mugavam. Kuna kavatsen teha teinekord pikemaid mitmepäevaseid matku, siis on saapa mugavus seda prioriteetsem. Ning seesinased Keen Gypsum II Mid WP saapad olid minu jalale palsamiks. Soovin, et kõik leiaksid endale need Õiged saapad, milles jalg lausa puhkab. Teine asi, mis kaalus üles Gypsumid, oli nende kaal. Nad kaalusid märgatavalt vähem kui teised minu sõelale jäänud konkurendid. Mille arvelt see kergus oli saavutatud, jään praegu vastuse võlgu.

 

KEEN Keen GYPSUM II Mid WP naistele vees

Foto: KEEN Keen GYPSUM II Mid WP naistele vees

Olen jõudnud juba testida seda, kas peab vett see kuulujutt, et KeenDry veekindel membraan peab vett. Pistsin jala jaanuarikuiselt külma vette ning hoidsin jalga seal 2 minutit. Kuskilt midagi läbi ei immitsenud. Jalg oli kuiv ning üllataval kombel ei läinud jalg ka selle aja jooksul külmaks. Ehk oli see osaliselt ka pisut soojema soki teene, kes teab, kuid on meeldiv see, et saapaga on olnud mõnus jalutada ka siis, kui väljas on -11 °C külma.

Loodan, et suvel pole nendega palav. Vähemasti pole seda saabast välja kuulutatud eksklusiivselt talvesaapana. Ühe hea omadusena tooksin igal juhul välja selle, et kui muidu kipub mu jalg saapas higistama, siis nendes saabastes kaob higiaur kuskile ära nõnda, et seda üles ei leiagi. Küllap on selle nõiatriki taga ikkagi õhku läbilaskev sisetald ning saapapealne võrkkangast tekstiiliosa, mis laseb saapal rohkem higi väljutada võrreldes üleni nahast saapaga.

Kas on sel saapal ilmnenud ka juba mõni miinus?

Jah. Saapapaelad kipuvad lahti tulema. Sarnane lugu on olnud mul aeg-ajalt teistegi muidu väga heade jalanõudega. Kui aga kinnitan oma supersaapad topeltsõlmitult jalga, siis paelad lahti ei tule ning kulgemine on muretu. Minu üldhinnang on praeguse seisuga saabastele üheksa koma viis punkti kümnest.