Matkapliitide töötuba

Matkapliitide töötuba

Nii nagu söömine on osa igapäevasest eksistentsist, on ka söögi tegemine pikema või lühema matka lahutamatuks osaks. Tõsi, söömas saab käia ka selleks ettenähtud kohtades, ent isetegemises on rõõmu ja põnevat tegevust matka või väljasõidu teistelegi liikmetele. Vahet pole, kas laagerdad lastega mõne jõe või järve ääres või siis sõpradega paksus metsalaanes – soe ja maitsev toit on ikka abiks.

Aga kuidas kirevast valikust endale sobivat matkapliiti leida?  Milline oleks just Sinule ning antud olukorrale parim lahendus? Millisel kütusel see töötama peaks ning millega tuleks erinevate pliitide juures arvestada? Millega tuleks erinevates looduslikes ja ilmastikulistes tingimustes arvestada? Klapiga ja klapita gaasid, vedelkütused, geelid, tabletid, omni- ja multifuel… ja kas kaasa võetud gaasid töötavad igal pool jne.

Matkapliitide töötuba ja matkatoidud Matkasport

Need on küsimused, millele otsime matkapliitide töötoa raames vastuseid. Asetame lauale kümmekond erinevat põletit, arutame, mõtleme, katsetame ning paneme asju põlema. Valmistame moodsatest kuivtoitudest omale head lõunasööki ning maitseme erinevaid pakitoite. Ja teeme kindlaks, kas laagris valminud konserviga makaronid on sama head või ehk isegi paremad, kui kodus tehtud?

Ühesõnaga – veedame looduses toimetades mõnusalt aega ja kogume läbi praktika, keskustelu ja nõuannete uusi teadmisi ning tarkusi.

Tähelepanu! Töötuba toimub õues ja iga ilmaga. Pane soojalt ja mugavalt riidesse. Sööginõud saad töötoa lõppedes endaga kaasa. Seega nõude pesemisest Sa ikkagi ei pääse.

Õppepäeva hind inimese kohta: 30 euri.

Enamasti mitte liiga aktiivselt osalevad, ent söövad lapsed, saavad kümpaga (10.-) hakkama. Neile teeme hiljem hunniku Hot Dog’e, mis ei tohiks ühtegi last külmaks jätta.

NB! Õppepäeva grupi suurus on u. 15 inimest.

Registreeri end siin: https://goo.gl/forms/3StalQlVKhJ8MWWg1

Matkapliidi töötoad toimuvad 17.03.2018 ja 18.03.2018 ning 14.04.2018 ja 15.04.2018 algusega kell 11.00 Kõrvemaa Suusa ja Matkakeskuses või Venemäel, Põhja-Kõrvemaal. Töötoa orienteeruv kestvus on umbes 3 tundi. Seejärel on hea Kõrvemaa Suusa ja Matkakeskuses aktiivse päevaga jätkata.

https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/aegviidu-korvemaa-puhkeala/1553

Kohalesõitmise õpetus: Jägala-Käravete mnt (nr 13) 31. km keerata vasakule kruusakattega metsateele ja sõita 3,5 km, kuni jõuate telkimisala parklasse.

 

Koordinaadid Long-Lat WGS 84

laiuskraad: 59.340373

pikkuskraad: 25.693514

L-EST 97 x: 6579248 y: 596362.8

 

Töötuba veab Väino Laisaar

Villis.ee, 4x4Reisid, Matkafilm