Viis vajalikku asja Laulu- ja tantsupeo nautimiseks

///Viis vajalikku asja Laulu- ja tantsupeo nautimiseks

Viis vajalikku asja Laulu- ja tantsupeo nautimiseks

Laulu- ja tantsupeo traditsioon tutvustamist ei vaja, aga et jälgimine mõnusam oleks anname omaltpoolt viis soovitust mis sinu olemise pealtvaatajana mõnusamaks muudavad.

Binokkel – Lähemalt on parem vaade.
Kui soovid suurest rahvahulgast just enda lapse, sõbra või sugulase üles leida, siis kvaliteetne binokkel on suisa hädavajalik. MATKaSPORDI kauplustes saad valida enam kui 20 binokli hulgast, et leida just endale parim. Aga kuidas üldse binoklit valida?
Binokli puhul peaks esmane valik olema teadmine, mis tingimustes seda eelkõige kasutada soovitakse ning kas tähtsaim on binokli suurus või parim võimalik kvaliteet. Kuivõrd binokli näol on tegu optilise seadmega ei ole paraku võimalik, et väike on sama hea kui suur, ent paraku ei tähenda suur binokkel ka automaatselt kvaliteetset toodet. Binoklite puhul kasutatakse ühte standardset klassifikaatorit mis on kvaliteetsetel binoklitel alati ka nimes kirjas ning koosneb kahest numbrist ja kordusmärgist nende vahel, näiteks 5×15. Esimene number tähistab suurendust, (ehk näite puhul toob binokkel vaadeldava objekti sulle viis korda lähemale, ehk näed sama mis siis kui jalutad poole kilomeetri kauguselt vaadeldavast objektist vaid 100m eemale) ning teine välimise läätse läbimõõtu millimeetrites mis näitab binokli valgusjõudu, ehk seda kui hämaras veel vaadeldav objekt ilus paistab. Kui viimasega on lihtne, suurem välimine lääts on alati parem seni, kuni tema kaasas kandmine sind füüsiliselt piirama ei hakka. Paraku esimese, selle suurendusfaktoriga on lugu natuke teisiti. Nimelt ütleks igasugune loogika alati, et “võtan nii hea suurendusega kui saab” aga reaalsuses kahjuks kipub olema enam kui 10x suurenduse piir see, kus enamikel inimestel läheb vaadeldava objekti paigal hoidmine keeruliseks ning millegi pikaajaline jälgimine muutub seetõttu väga raskeks.
Laulu- ja tantsupeo vaatamiseks soovitame täiskavanutele Focus Bristol 8×42 binoklit, sest tema põrutuskindel korpus ning optimaalne suuruse ja suurenduse suhe teevad temast tõeliselt universaalse ja kauakestva binokli. Väiksematele lastele on suurepärane valik Focus Junior  6×21 suurendusega binokkel, mis tänu oma väiksematele mõõtudele ja kergemale kaalule on kergem pikemalt kasutada.

Istumisalus või matkatool
Paned jälle jaki tagumiku alla või on hoopis õhtuks püksid määritud? Aga miks? Soodsamad istumisalused maksavad MATKaSPORDIS kõigest paar eurot ning lisaks sellele, et püksid puhtaks jäävad oled ka maapinna temperatuurist isoleeritud. Meie valikus on ka kallimaid Therm-A-Rest istumisaluseid, mille põhilised eelised tulevad välja eriti jahedates oludes kus lisaisolatsioon maapinnast ja pehmem, ent samuti väga kompaktne ehitus tagab veelgi mugavama istumise. Vanematele inimestele soovitame istumisaluse asemel kindlasti hoopis kerget ja kõrget matkatooli, et vahepeal puhkamine lihtsam oleks. Matkatoole on MATKaSPORDI valikus üle 15 erineva ning neil kõikidel on oma aeg ja koht. Laulupeole soovitame kaasa võtta kergesti kokkukäiva tooli, sest teda on mugav kokku lahti pakkida (kui liigud ühest kohast teise) ning tema kaasa võtmine ei ole tülikas. Eriti kerged ja kompaktsed, kuid pisut kallimad on Helinoxi matkatoolid.

Poncho/vihmakeep
Mis rikuks ühe vaatemängu veel rohkem ära kui sinu silme ees ilutsev vihmavari? Laulu- ja tantsupeole neid õnneks sisse ei lubata, ning nii on kindel, et sa saad üritust nautida. Aga kui ilm peakski kehva olema, siis soovitame kindlasti endale kaasa pakkida kvaliteetse vihmakeebi. Ja ehkki alati on võimalik kohapealt osta soodne ühekordne kilekas, mille saad pärast sajaks aastaks prügimäele kõdunema saata on Ferrinol vaid 14.95€ eest müügil kvaliteetne ning aastaid kasutatav poncho. Muideks, kvaliteetne pikk poncho aitab ka sooja hoida, kui temperatuur peaks vihmahooga langema.

Putukatõrje
Kätega vehkimine ja seeläbi putukate peletamine annab küll tegevust ja annab väikse panuse liikuvatesse eluviisidesse, ent võib muutuda tüütuks. Soovitame Laulu- ja tantsupeole kaasa pakkida asjalik Diffusil putukatõrje mis lisaks sääskedele hoiab eemal ka parmud ja puugid. Eraldi on müügil ka spetsiaalselt lastele mõeldud tõrjevahendid, mis on ohutud lastele alates kolmandast eluaastast.

Laulu- ja tantsupeol kohtume, eks 🙂

Autor | 2019-06-20T17:45:54+00:00 juuni 18th, 2019|Nõuanded|0 Kommentaari

Lisa kommentaar