FERRINO magamiskottide täidistest

/, Magamiskotid, Nõuanded/FERRINO magamiskottide täidistest

FERRINO magamiskottide täidistest

Magamiskottide erinevad soojusisolatsiooniomadused saadakse kasutades erinevaid täidismaterjale ja muutes nende kihtide arvu. 

Sulgtäidisega magamiskotid sisaldavad kvaliteetseid, ideaalselt soojust isoleerivaid ja vetthülgavaid pardi või hane udusulgi ning tähistatakse sümbolitega Extradownvõi Down. Udusulgede ja sulgede suhe on väljendatud suhtarvuga näiteks 80/20 – st. täidis sisaldab 80% udusulgi ja 20% sulgi (mitte rootsudega). 
Ferrino sulgmagamiskoti etiketil on alati ka mingi arv sõna CUIN (mujal kasutatakse ka terminit FP- Fill Power) ees.
Mida see tähendab? Mida suurem CUIN arv, seda kvaliteetsemad udusuled.

Standardtehnoloogiaga määratakse udulgede kvaliteet nii- 31,1 gr (1 unts) kasutatavaid sulgi surutakse 284 mm diameetriga klaassilindrisse 94,25 gr. raskuse alla. Pärast 72 h möödumist eemaldatakse raskus ja mõõdetakse ära ruumala kuuptollides, mille täidavad survest vabanenud suled. Maksimaalselt õhulistel ja eriti kvaliteetsetel sulgedel küünib see arv teoreetiliselt kuni 800- ni. Ferrino kasutab oma sulgmagamiskottides udusulgi CUIN 400 kuni 700.
2 rusikareeglit magamiskotis olevate sulgede kvaliteedi määramiseks kaupluses:
niiskes keskkonnas kaua seistes (ladudes, transpordi ajal) lähevad suled kopitama. Nuusutage magamiskotti- kui ebameeldivat lõhna ei tunne, siis on OK.
haarake koti erinevatest kohtadest võimalikult rohkem sulgi pihku ja suruge tugevalt rusikasse. Kvaliteetsete sulgede korral ei tunne te, et ükski suleroots pihku torgiks, sest jämedaid rootse heades sulgedes olla ei tohi- nad ronivad läbi magamiskoti ja hakkavad teid ka magades torkima.
Juba 2002. aastal tegi Ferrino suure sammu edasi magamiskottide kasutusmugavuse ja kvaliteedi tõstmisel – ka odavaimatel sünteetilise täidisega mudelitel on kasutatud vaid uusi, soojemaid ja kergemaid kui varem, Fibre HTF täidiseid, tänu millele on saavutatud magamiskoti väiksem kaal ja mõõtmed samade soojusisolatsiooniomaduste juures, säilitades ja isegi alandades hinnataset (ka 2005 aastal).

Sünteetilise täidisega magamiskottides kasutatakse kaasaegse teaduse ja kõrgtehnoloogia abil välja töötatud ja valmistatud parimaid paljukanalilisi mikrofiiberkiududest soojusisolatsioonimaterjale nagu Fibre H4, Fibre HTF ja selle variante Fibre HTF Compact ning Fibre HTF Performance, maailmakuulsaid Du Pont'i täidiseid Hollofil II, Thermolite PLUS, Thermolite EXTREME, Quallofil- Du Pont ja sulgedele peaaegu mitte alla jäävat POLARGUARD 3D. 
2004 a. mõnedel mudelitel on kasutatud täidiseks ka ja uudset täidist SETA (siidile lähedane mikrokiud).
Erinevate magamisottide erinevad soojusisolatsiooniomadused saadakse kasutades erinevaid täidismaterjale ja muutes nende kihtide arvu. Headel kottidel pannakse tavaliselt selja alla paksem kiht täidist kui ülemisele küljele.

Fibre H4 
Õhuline kõrgetasemeline fiiberkiust isolatsioonimaterjal. Kiudude omapära seisneb selles, et kui vaadata ühe kiu ristlõiget mikroskoobi all, näeme tema sees veel 4 õõnsat kanalit. Kanalid täidavad kiudu kogu kiu pikkuses. See tähendab, et iga kiu sees on peidus õhk, mis annabki lisaks soojusisolatsiooniefekti. Pehme, kokkusurutav, niiskuskindel, kerge pesta ja kuivatada.

Fibre HTF
High Thermal Fiber – uus väikese tihedusega polüesterkiust isolatsioonimaterjal, Fibre H4 analoog, kuid palju kergem ja õhulisem. Pikaealine ja vastupidav, kujundatud ja projekteeritud spetsiaalselt pehmeks ja soojaks magamiskotitäidiseks. Kergelt pestav ja kuivatatav, lõhnatu, ei sisalda mingeid keemilisi lisandeid ega allergeene.

Fibre HTF Compact 
Compact High Thermal Fiber – uus täiuslik polüesterkiudtäidis magamiskottidele, kus kõrge vastupidavus ja pikaealisus on kombineeritud maksimaalse kergusega. Eriti kerge ja kompaktne kolme erineva kiu segu, projekteeritud ja disainitud säilitama oma originaalkuju. See tähendab, et ka pärast pikaaegset kokkusurutud olekut omandab magamiskotitäidis pärast füüsilse surve lõppemist oma esialgse kuju, pehmuse ja esialgse kõrge soojusmahutavuse. Kergelt pestav ja kuivatatav, lõhnatu, ei sisalda mingeid keemilisi lisandeid ega allergeene.

Fibre HTF Perfomance
Perfomance High Thermal Fiber – uus kõrge soojusmahutavusega polüesterkiudtäidis, kus on olemas kõik Fibre HTF Compacti head omadused. Lisaks tagab kõrge soojusisolatsioonivõime kiudude sisemusse, mitmesse omavahel seintega eraldatud õõnsustesse suletud õhk. See on spetsiaalse põimimismeetodiga kootud kombinatsioon kahest erinevast fiiberkiust. Parima kvaliteediga isolatsioonimaterjal, disainitud spetsiaalselt eriti karmidele klimaatilistele tingimustele. Kergelt pestav ja kuivatatav, lõhnatu, ei sisalda mingeid keemilisi lisandeid ega allergeene.

Hollofil II Du Pont
Silikooniga kaetud 100% Dacron polüesterfiiberkiust füüsiliselt väga vastupidav õhuline soojusisolatsioonimaterjal. Selle materjali omadused on veidi paremad, kui Fibre H4 ja HTF. Väga efektiivne materjal soojukao piiramiseks ja silikoon teeb materjali veel ka eriti vetthülgavaks (soojusisolatsiooniefekt säilib ka niiskuses) ning raskesti määrduvaks. Täidis on ka kuivalt puhastatav ja ei sisalda allergeene.

Quallofil Du Pont
Kõrgendatud soojusisolatsiooniomadustega ja pehmem 6 kanaliline mikrofiiberkiud. Säilitab oma soojuslikud omadused ka niiskena ja kuivab 3 korda kiiremini, kui udusulg. Masinpestav ja trummelkuivatatav, lõhnatu, ei sisalda mingeid keemilisi lisandeid ega allergeene.

Thermolite PLUS DuPont
Üks soojemaid olemasolevaid isolatsioonimaterjale. Selle täidise kiudude omapära seisneb selles, et kui vaadata ühe kiu ristlõiget mikroskoobi all, näeme tema sees tervelt 7 õõnsat kanalit. Kanalid täidavad kiudu kogu kiu pikkuses. See tähendab, et kõigi 7 kiu sees on peidus õhk ja kiudude erilisele põimimismeetodile saadaksegi eriti hea soojusisolatsiooniefekt, mis säilib ka niiskuses, kuna kiud on silikooniga kaetud. Samuti pehme, väga painduv ja vastupidav. Talub nii masinpesu kui ka kuivpuhastust. Ei sisalda allergeene.

Thermolite EXTREME DuPont
Materjal, mis koosneb parimate 7 kanaliliste silikoniseeritud erineva jämedusega fiiberkiudude spetsiaalse põimimismeetodi tulemusel saadud segust. Need omadused garanteerivad väga hea soojusisolatsiooni ka kokkusurutult ja niiskena. Samuti pehme, väga painduv ja vastupidav. Talub nii masin- ja kuivpuhastust kui ka trummelkuivatust. Ei sisalda allergeene.

SETA
Uus, kerge ja soe ning hästi hingav siidkiul baseeruv mikrokiud. Eriti otstarbekas kasutada niiskes kliimas, sest materjal ei ima üldse niiskust. Ferrino kasutab seda kiudu kahes sulgkotis, et kompenseerida sulgede niiskusimavust. Antibakteriaalse töötlusega. Masinpestav. Keskonnasõbralik, korduvkasutatav kiud.

Polarguard 3D
See on hetkel parim maailmaturul olemasolev isolatsioonimaterjal magamiskottidele. Kõigi näitajate poolest parimatele udusulgedele juba üsna kuklasse hingamas ja mõne näitaja poolest isegi juba parem.
Vastupidavaim ja pehme, väga pikkadest ning ülipeenikestest kolmnurkse ristlõikega fiiberkiud, annavad homogeense ja ühtlase täidise, mille omadused ei muutu ka aastate pärast. Selle õõneskiu keemiline koostis ja molekulstruktuur tagab, et Polarquard 3D ei vaju mahuliselt kokku ka aastaatepikkuse kasutamise, kompressioonkotis hoidmise, pesemise ja kuivatamise tagajärjel. Kiud taastavad igal juhul oma algse kuju. Kiu vastupidavus, pikaealisus ja veehülgavus on võrratu. Talub nii masinpesu kui ka kuivpuhastust. Ei sisalda allergeene.

Autor | 2015-01-09T12:35:00+00:00 jaanuar 9th, 2015|Ferrino, Magamiskotid, Nõuanded|0 Kommentaari