VIDEO. Kooliks sobivate kottide valimine ja kotivalik noortele.

/, Seljakotid/VIDEO. Kooliks sobivate kottide valimine ja kotivalik noortele.

VIDEO. Kooliks sobivate kottide valimine ja kotivalik noortele.

Kristiina ja Väints annavad ülevaate kuidas ja millist kotti valida suurematele lastele kooliks. Teismelistel ja gümnasistidel on juba oma väga selge visioon, millist kotti nad endale soovivad. Kristiina on Tartu poes kotte müünud juba üle 10 aasta. Tal on jagada tarkust ja nõuandeid koti ostmiseks nii mudilastele, teismelistele kui noortele ägekottide valimiseks.

Videol on ka subtiitrid. Kui need automaatselt ei avane, siis kliki videoakna allservas subtiitrite nupule ja saad vaadata ka ilma hääleta.

Sobilikud tooted leiad MATKaSPORDI e-poest.

Video transkriptsioon:

Tere, head inimesed.

Oleme jälle Tartu MATKaSPORDIS ja seda sel põhjusel, et kooliaeg murrab taas peale ja kõik ei lähe alati esimesse klassi, vaid on ka neid, kes jätkavad haridusteed või siis lähevad ülikooli või mõnda muusse suuremasse ja kõrgemasse klassi. Ka neile on MATKaSPORDIS üht-teist pakkuda.

Ja tere ka minu poolt. Koti valik on päris suur, et mida pakkuda noortele, kes lähevad ülikooli või siis, keskkooliõpilastele. Aga enne kui me selle teemaga edasi läheme, proovime ära lahata selle erisuse, et mis siis eristab laste koolikotte ja selliseid noortele mõeldud koti.

Välimuselt on nad kindlasti minimalistlikumad ja näevad välja nagu rohkem seljakoti moodi. Et noorte puhul on tähtis see, et kogu elunes ja seljakoti ära mahuks trenniriided, arvutid, et oleks nagu kogu elu siin seljakotis ja ei peaks olema lihtsalt kooliasjade jaoks, vaid pigem ongi nad suuremad juba selle tõttu, et siia mahuksid kooliasjad ühte sahtlisse trenniriided teise sahtlisse ja et oleks arvutivahe kindlasti olemas, mis nendel kottidel kõigil on olemas. Tähtis ongi see, et ta ei näeks välja nii koolikoti välimusega, vaid oleks siis kott, mis sobib koolis käimiseks, et pigem on nagu nendel nägemus selline ja sellepärast ka vastavalt on meil päris palju valikut pakkuda neile.

Kuidas seda kotti valima tulla siis, kui palju see nüüd kotikandja enda mõõtudest oleneb? Kindlasti tuleb kaupluses selga proovida, et vaadata, kuidas ta sobib, Siin on olemas rinnarihmad ja sama olulised on ka õlarihmade pehmendused, et kellele, milline variant sobib. On paksemaid variante pakkuda, on ka õhemaid variante pakkuda. Et kui kott on ikkagi terve päev seljas, siis pehmendus on väga oluline. Ei sooniks sisse ja oleks mugav kotti kanda.

Vastavalt sellele on meil ka erinevaid variante pakkuda. On seljakotte, millel ei ole neid pehmendusi nii tugevaid. Kanken kotid on noorte seas väga populaarsed, aga nende puhul on see, et neil ei ole rihma pehmendusi, aga neid on võimalik juurde soetada Osadel on need küll küljes, aga nad ei ole niivõrd tugevad,

kui siis teistel seljakottidel. Et see täitsa oleneb igast õpilasest ja noorest, et millist kotti ta täpselt tahab.

Kui sa ikkagi pead 10 kilomeetrit kooli jalutama ja peale seda veel kaugele trenni ja siis veel jalgrattaga tagasi sõitma, siis pigem nagu vali selline mingisugune mugavam. Just siis kindlasti jälgida seda, et oleks olemas need pehmendused, siin taga. Kanken sarjast on pakkuda, siis ka arvutivahega kotti vastavalt siis arvuti suurusele ja siis on pakkuda ka lihtsalt ühe sahtliga, kus sa saad siis panna kõik asjad ühte sahtlisse kokku.

Et valikus on ka seljakotte, millel on siis rohkem vahesid, on arvuti vahe olemas ja siin on ka rohkem taskuid

kuhu on võimalik süstematiseerida endale vajalikud asjade taskud kuhu, mida panna. On sellised  minimalistliku välimusega, sellised lihtsad, aga samas on need hästi mahukad. Et siin on lausa arvuti vahe olemas veel lisataskud, kuhu siis midagi panna, võtmete jaoks on olemas. Mobiili jaoks on isegi pehmendusega tasku, et sellised lihtsad. On täpselt samamoodi ka õlapehmendused ja seljatoestus.

Mida peaks nüüd tähele panema, kui sellise koti ostmise plaan on, millega peaks arvestama, noh, sellest arvuti suurusest me juba rääkisime, mis on noh, ütleme nii, et määrab juba palju ära, aga, aga on siin ka mingisuguseid erinevaid kandevõimed, mingisugused muud erinevad paberid, mis peavad sisse ära mahtuma. No reeglina on ikkagi see, et A4 ära mahuks, et see on nagu selline oluline näitaja, mida tavaliselt küsitakse, et siis nendele koti nendesse kottidesse mahub kõigile A4 ilusti ära. Sahtlite suuruse järgi või selle järgi saab valida, et kui inimene juba teab, õpilane nooruk teab, mida ta täpselt tahab, kui palju tal neid asju on, mida ta peab kaasa võtma, kuidas ta süstematiseerida saab, siis selle järgi saab seda valida. Kas ta tahab nüüd seljakotti või on tal hoopis nägemus näiteks osta endale õlakott. Kui tahad selline veidi moodsam olla, et siis saad, saad teistmoodi käia. Ja seda siis ostavad juba sellised üliõpilased. Nende kahe koti üks superomadus on see, et neid kotte on võimalik kanda ka seljakotina. Seda rihma niiviisi laiali pannes, siis te saate selle endale ilusti selga panna. Jah, tal ei ole küll toestust siin õlarihmadele. Kui kanda õla peal ja mingil hetkel tuleb tahtmine selga panna, siis ei ole segav faktor, vaid see on võimalik. Sellel on küll üks vahe aga tugevdatud ja ilusti mahuvad kõik õpikud ja asjad ilusti siia sisse. Ja värvivalik on siis nii-öelda maitse küsimus. Ja, ja et on pakkuda kahte erinevat lõikevarianti. Valik on meil tegelikult väga suur, et alates sellest minimalistlikust seljakotist kuni siis sellisele ühest linnast teise liikuvale, noorele pakutavad seljakotid, kuhu mahub väga-väga palju asju sisse. On palju vahesid sobib niisiis kooli jaoks kui ka siis lihtsalt liikumiseks. Sahtleid on palju. Lisavidinatega. Siia on võimalik kinnitada taskud, et see on pigem selline hästi aktiivsele inimesele, kes liigub siis? Ja näeb igavesti äge välja. Jah, selline funktsionaalne kott.

Nüüd sai sedasorti kottidest väikese ülevaate ja selleks, et leida endale sobilik tulge MATKaSPORDIST ja küsige ja vaadake


Avaldatud 5.08.2021 | Uuendatud 02.08.2023

Autor | 2023-08-03T15:47:44+00:00 august 2nd, 2023|MatkaTV, Seljakotid|0 Kommentaari

Lisa kommentaar