Kümme asja mida võtta rallile kaasa

///Kümme asja mida võtta rallile kaasa

Kümme asja mida võtta rallile kaasa

Ka sel aastal on sul võimalik 20.-23. juulil nautida tõenäoliselt kõige rajumat rallielamust, mis Eestis kunagi on olnud. Maha ei tasu magada. Kuna olen ka suur rallisõber, siis annan sulle kümme soovitust mida katsele kaasa võtta, et saaksid elamust täiel rinnal nautida. Et enda jaoks soovituste listi natukene lihtsamaks teha võtsin eelduseks, et sul on kolm sõpra kellega rallit nautima lähete ning plaanite katsete vahel sõita ühe autoga.

1. Prügikott

Kõlab triviaalselt, aga palun arvesta, et viibid ikkagi kellegi maal ja iga viisakas inimene jätab endast loodusesse ainult jalajälgi ning võtab endaga kaasa emotsioonidele lisaks ka taara ja prügi. Mida jaksad metsa viia – too palun ka tagasi. Suuremates pealtvaatamisalades on prügikastid olemas, kuhu saad ka oma metsast kaasa võetud “kotikese” jätta.

2. Putukatõrje

Sääsed ja parmud võivad rikkuda ka parima rallielamuse. Kõige kangem putukatõrje mida Euroopas üldse on lubatud müüa on Ben’s.

Palun pane tähele, et kõnealune toode EI OLE ohutu laste nahale, (või noh, tegelikult on veel mitmeid põhjuseid mis teeb Ben’sist kõige kangema ja toimivama) legaalse sääsetõrje, aga neist räägitakse juba kaupluses. Lastele ja imikutele on olemas täiesti spetsiaalsed putukatõrjevahendid, mis on samuti Matkaspordis saadaval. Üldiselt piisab seltskonna peale ühest purgist, aga olgu vihjena öeldud, et õigel ajal ja õiges kohas võib sääsetõrje ka kullahinnaga olla.

Putukatõrjete valiku leiad SIIT.

3. Matkatool või istumisalus

Vahepeal end toetada on eriti mõnus. Ma käiks sulle välja kaks valikut. Esiteks lihtne, tugev ja mugav walkstool ja teiseks suur, aga see-eest kohmakas Coleman Deck chair . Esimene neist mahub sul mõnusalt seljakoti küljetaskusse. Teine kannatab vähemalt kergematel inimestel ka püsti peal seismist tänu oma tugevale ja stabiilsele konstruktsioonile. Ja kõrgemalt on ju parem vaade 🙂

Walkstool kannatab samuti püsti seismist tugevuse poolelt, aga kahjuks pole tema stabiilsus samast mastist. Samas jälle neli Deck Chairi nõuavad auto pagasiruumist märkimisväärse osa.

4. Vihmakeep või vihmavari

Ilmataat on küll autospordi suur fänn, aga vahel teeb ka tema tolmutõrjet vihmasabina näol. Kui sinu varustusse ei kuulu korralikku veekindlat jakki/jopet ja kui sulle ei meeldi märgade riietega olla, siis võta kaasa vihmavari. Või parem jäta vihmavari autosse ning paki seljakotti korralik vihmakeep. Nii on sul mugavam liikuda ja ka sinu taga ilma matkatoolita olev rallifänn näeb autot.

Aga need kilest nässerdised, mis laulupeol töötavad jäta parem kohe poodi. Ralli katsel liigud ikkagi okste vahel ja sellest, kui oma keebi teisel sekundil katki tõmbad, pole mitte kõige vähimatki tolku. Mõistlik valik on Ferrino Poncho . Kui tahad aga õhtul lõkke ääres rääkida: “Kui kallis sinu vihmakeep oli” juttu, võid vabalt ka autori nimelise Ferrino Rando vihmakeebi võtta.

5. Akupank

Tänapäeva rallid lähevad üha interaktiivsemaks. Üks hea meetod kogu ralliga kursis olla on kindlasti ralliraadio, aga ka “ralli äpp” ning “Postimees online”, kes kogu toimuvat kajastab. Hea on teada mis järjestuses keegi stardib või kus mõni katse suletud on.

Kui akupanka soetama tuled siis võta kohe heaga suurem, sest USB elekter on metsas väga väärt valuuta. Oluline on ka see, et kui su telefoni aku tavaoludes ilusti päeva vastu peab, siis arvesta, et kehvema levi tingimustes võib see palju kiiremini tühjeneda.

Teine variant on muidugi telefon üldse koju jätta ja lihtsalt nautida seda emotsiooni mida maailma tipud sulle pakuvad. Kui aga otsustad elektri kasuks siis vaata akupankasid siit.

6. Seljakott

Seljakotis asjade metsa kaasavõtmine on ainuõige tegevus Tüüpiliseks rallipäevaks piisab sul ilmselt vähem kui 20l mahtuvusega seljakotist.  Aga kui seltskond suurem või varustusse kuulub spetsiifilisi asju nagu fotokas jms, siis peab muidugi suurema koti vaatama.

Igatahes on soe soovitus see, et mida vähem jääb sul asju käes kanda, seda mõnusam on. Olen korduvalt näinud kuidas metsas mitme kilekotiga seiklejad selle protsessiga silmnähtavas hädas on. Kotti on kõige parem valida endale MATKaSPORDIS kohapeal. See toode, mida vajad on märksõnaga “päevamatka kott” .

7. Termokast

Enamik katseid läbitakse kaks korda, seega on mõnus vahepeal paikseks jääda. Kui lähed selle plaaniga, siis soovitan seltskonna peale kaasa võtta ühe termokasti, et söögid ja joogid mõistlikul temperatuuril püsiks.

Jah, selle tassimine on parasjagu tüütu, aga kui liigute näiteks neljase seltskonnaga siis kaks inimest saavad termokasti oma vahele võtta ning nii kordamööda vahetades on vaev kohale jõudnuna seda väärt. Kui ralli kestab sinu jaoks päeva või paar, siis saad suurepäraselt hakkama külmapatareidega.

Elektriline kast ralli kontekstis pigem ei ole teema, sest valdava osa ajast sul elektrit niikuinii ei ole ning neil hetkedel kui sul elektrit ei ole on tegelikult tavaline termokast efektiivsem temperatuuri hoidja.

Üks hea nipp mida ise kasutan on see, et osa joogiveest, mille kaasa võtan panen enne kodus sügavkülma (ja siis vähemalt pooltel kordadel ka unustan selle välja sõites sinna maha). Selliselt “pakendatud” vesi ei võta külmakastist väärtuslikku ruumi ära ning kui lisaks veele paned ka teised asjad kasti eelnevalt jahutatult on korraliku termokastiga reedest pühapäeva õhtuni kastis tõenäoliselt kõik mõnus jahe.

Hea valik umbes neljasele seltskonnale oleks Campingaz Icetime Plus 30.

8. Söök/jook

Piisav kogus vett on kriitiline, aga ka väike snäkk on hea kaasa võtta. Need siis juba vastavalt omale maitsele. Minu soe soovitus on kindlasti eelistada kergemaid ja vähem pakendeid. Ise tuleb see kõik ju metsa tassida ja sealt ka ära tuua.

9. Prillid

Päikeseprillid, optilised prillid, ujumisprillid või kaitseprillid. Kasvõi keevitusmask, kui soovid. Kui sa oled seda tüüpi inimene, kes tahab asju lähedalt vaadata, siis ma soovitan vähemalt selleks hetkeks kui ralliauto möödub prillid ette panna. Tean küll, et silmad on inimesel dubleeritud, aga ratastelt lenduva kivi või tolmupilvega halvasti pihta saades võib juhtuda, et pead hoopis EMO’s rallit jälgima.

10. Magamisvarustus

Siinkohal lähevad rallisõbrad kindlasti kaheks. Suurepärases vaatamiskohas juba eelmine päev kohal olla ning telkida on üks väga äge meetod rallile kaasa elada. Laagrielu ja seltskonnaga koos õhtune tiksumine võib olla suur osa kogu rallielamusest. Kui see on midagi sulle, siis loe edasi. Kui eelistad hotellis ööbida, siis loodan väga, et sul on see juba broneeritud.

Telk

Kui plaanid ööseks katsele jääda, siis koduga on sul sisuliselt kolm varianti:

a) Loota, et vihma ei saja mitte millimeetritki ja soetada lähimast supermarketist odav telk, mis vähemalt putukad eemal hoiab.

b) Investeerida natuke rohkem soetades Matkaspordist endale korralik telk, mis peab lisaks tüütutele putukatele kinni ka vihmasabina ning teenib sind ka järgmisel/ülejärgmisel ning üle-ülejärgmisel aastal.

c) Laenata korralikku telki sõbralt, aga sellisel juhul kontrolli KINDLASTI üle, et kõik vaiad ja kaared ikka komplektis oleks ja töötaks.

Kõik on toimivad lahendused, kui otsustad ostmise kasuks siis selle “neljapealise seltskonna” vaimus kipun esimesena soovitama Coleman Ridgeline 4 Plus telki, kus on kaks magamistuba ja piisavalt eesruumi õhtuseks sumisemiseks ka siis, kui õues peaks pussnuge sadama. Aga üldiselt osatakse kaupluses väga hästi sind suunata ning telgivalik on matkaspordis ikka väga lai.

Magamismatt

Telgi sisse vajad ka pehmet küljealust. Valikuid on suures plaanis kolm.

a) Suur, kohmakas ja kõva klassikaline magamismatt, mille eelis on see, et ta ei karda torkeid ning on sama töökindel kui kamin.

b) Kui eelistad pehmust siis tasub vaadata õhkmadratsi suunas. Tema mureks on aga suurem kaal ja pumba vajadus (õnneks on müügil akuga pumpasid) ning muidugi see, et kui peaksid miskipärast otsustama taskunoaga vaadata, mis seal sees on, siis on sinu magamisaluseks vaid kaks PVC kihti. Muideks Campingaz on ainuke õhkmadratsite tootja maailmas, kes testib KÕIKI oma madratseid laos 24h surve all enne kui need pakendab. Aga lõikehaavade vastu see madratsit ei kaitse.

b) Mõnus kompromiss nende kahe vahel on isetäituv madrats, mis on suhteliselt kompaktne, suhteliselt kerge ning õhuga täidetuna piisavalt pehme, aga kui lõikehaav peakski ta purustama on madratsis siiski mingisugune kogus pehmendust, mis sind maast eraldab.

Magamiskott

Hea magamiskott tagab sulle hea une. Kui vajad magamiskotti vaid ralliks siis võid mõned eurod säästa, kui ostad selle supermarketist või ehituspoest. Aga kui tahad korralikku toodet mida ka järgmisel või ülejärgmisel aastal kasutada, siis alusta otsinguid suveks sobivate magamiskottide rubriigist MATKaSPORDI poest.

20.-23. juulil Lõuna-Eestis Rally Estonial kohtume. Lepime siis kokku, et naudime rallit mõistlikult ja turvaliselt ning ka loodusesse jätame vaid jalajälgi, eks!


Postitusega seotut tooted.


Artikkel avaldatud 18.06.2018 | Viimane uuendus 11.07.2023

Autor | 2023-07-11T09:54:34+00:00 juuli 11th, 2023|Nõuanded|, |0 Kommentaari