Lähme loodusesse: 3 soovitust enne matkaretkele asumist

/, Lorpen, Matkamine, Nikwax, Nõuanded, Uudised/Lähme loodusesse: 3 soovitust enne matkaretkele asumist

Lähme loodusesse: 3 soovitust enne matkaretkele asumist

Foto: Kelli Saar

Praeguse ilmaga matkamine sobib kõigile, kes ei lase end heidutada ei vihmast ega tuulest. Sellise ilmaga seiklemisel on ka mõned eelised: ei ole tüütuid putukad ja päike ei kõrveta. Külmema ilma korral saab riideid  alati juurde panna. Suvel kui on väga palav, saavad riided, mida seljast eemaldada, lõpuks otsa.

Siin on sulle 3 nõuannet enne teele asumist, et sinu retk kevad-talvises looduses kulgeks mugavalt ja mõnusalt.

1. Veendu, et sinu jalatsid oleksid veekindlad

Et matkarajal oleks hea ja mugav astuda on oluline, et jalad jääksid kuivaks. Kui sinu jalanõud vajavad lisakaitset vee eest, siis võid neid veekindlaks muuta koduste käepäraste vahenditega.  Lihtsam ja ka mugavam viis on kasutada loodussõbralikke Nikwax jalanõude hooldusvahendeid.  Nikwaxi tooteid on lihtne kasutada ja need tagavad kohese vetthülgavuse. Samuti ei lase Nikwaxi  hooldusvahendid mustusel ja veel nahka imbuda ning pikendab sel moel sinu jalatsite eluiga.

2. Vali õiged sokid

Sokk on tähtis vahemees jala ja saapa vahel. Sokk ei tohi hõõruda, peab püsima kindlalt paigal, ei tohi minna jalas keerdu. Põhiline ülesanne sokkidel on hoida jalad soojas. Ükskõik kui pikale või lühikesele retkele sa  asud vali õiged sokid. Termosokid hoiavad jalast eemal niiskuse ning on antibakteriaalsete omadustega. Termosokk pole lihtsalt abivahend või tarvik, ta on oluline osa sinu riietusest. Puuvillased sokid ei lase jalal hingata ning tihtipeale kisuvad kortsu ja tulemuseks on higist märjad jalad või hullemal juhul isegi villid.

3. Riietu kihiliselt

Oluline on hoida oma kehapind soe ja kuiv.  Riietus vali vastavalt oma liikumise aktiivsusele ja ilmale. Riietudes kihiliselt on sul alati võimalus vajadusel riideid juurde panna või ära võtta.

  • Särk on kõige esimene riietuskiht vastu sinu keha. Aluskihiks on kõige mugavam kasutada meriinovillast valmistatud pesu. Meriinovillane pesu ei torgi ning annab sooja ka märjana.
  • Vahekihiks vali paraja paksusega fliis või kampsun, mis hoiab sind soojas.
  • Vali vee- ja tuulekindel jope, siis oled kaitstud kõikide ilmastikuolude eest.
Autor | 2021-03-25T15:35:58+00:00 jaanuar 24th, 2020|Aclima, Lorpen, Matkamine, Nikwax, Nõuanded, Uudised||0 Kommentaari