MATKaTV osa 34 – Julgestusvarustus

MATKaTV osa 34 – Julgestusvarustus

Raivo Plumer on üks Eesti legendaarsetest matkahuntidest kes on vallutanud rohkem mägesid kui enamik meist üldse nimetada oskaks. Isegi meie väikse vabariigi taassünni hetkel juhtus tema koos Tõivo Sarmeti grupiga olema tänase Tadžikistani kõrgeimas Ismoil Somoni mäe tipus. Mõneti irooniliselt kandis mägi sel hetkel veel nimetust Kommunism ning kuulus Nõukogude Liitu. Samuti oli ta esimesel eestlaste Mt. Everesti ekspeditsioonil kui Alar Sikk ainsana tipu vallutas.

Raivo jagab oma kogemusi ning näitab uusimat varustust infopäevadel.

Tule infopäevale ning saad küsida ära kõik küsimused mis sul võivad olla seoses kõrguses tegutsemise ja selle turvalisusega. Järve ja Tartu matkaspordi kauplustes toimuvad infopäevad järgmistel kuupäevadel. Kõik infopäevad toimuvad alates kella 15.00’st kuni kaupluse sulgemiseni ning on loomulikult tasuta.

Kõrgtööde varustus
12. aprill – Järve MATKaSPORT
19. aprill – Tartu MATKaSPORT
Ankrud, servakaitsed, vööd, kiivrid, köied, ronimis- ja laskumisseadmed, aasad, slingid, kukkumiskaitsed, löögisummutid, jne. Vastused saavad kõik kõrgtöid ja nende ohutust puudutavad küsimused.

Varustus arboristidele
26. aprill – Järve MATKaSPORT
3. mai – Tartu MATKaSPORT
Viskevahendid, aasad-ankrud, nende kinnitamine, köied, vööd, kiivrid, ronimis ja laskumiseadmed, vahendite mahavõtmine jne. Kui sul on vaja ohutult puude peal tööd teha siis see infopäev on sinu jaoks.

Seiklusraja varustus
10. mai – Järve MATKaSPORT
30. mai – Tartu MATKaSPORT
Ankrud, köied, pingutid, vööd jne. Kui soovid endale ehitada siklusrada või ahviraudteed siis tule küsi kindlasti nõu kuidas selle mängulisuse käigus kõige paremini turvalisus tagada.

Mägironimise julgestusvarustus
24. mai – Järve MATKaSPORT
31. mai – Tartu MATKaSPORT
Köied, vööd, kiivrid, kassid, kirkad, ronimis- ja laskumisseadmed, ankrud, slingid, karabiinid) jne. Näitame uusimat varustus ja Raivo jagab enda Everesti kogemusi.

Käesolevas MATKaTV osas räägivad Väints ja Raivo Plumer julgestusvarustusest.  Kuna teema on lai ning äärmiselt spetsiifiline, räägitakse põgusalt varustusest, mis sobib valdkondadele nagu sportlik ronimine, ehitus ja kõrgtööd, arborism ning seikluspargid.

Kaamera ees: Raivo Plumer ja Väino Laisaar
Kaamera taga: Mikk Niinemäe