Millised matkapüksid valida?

/, Nõuanded/Millised matkapüksid valida?

Millised matkapüksid valida?

Kõik me teame põhitõde, et matkale tuleb selga panna võimalikult mugavad ja ilmastikukindlad riided. Lähtuda tuleb kindlasti ühelt poolt ilmaoludest, matka pikkusest ja maastiku iseloomust ning teiselt poolt ka iseenda eelistustest. Mugavad ja ilmastikukindlad matkapüksid on üks teema, millest ei saa üle ega ümber.

Ühepäevasele matkale mineja võib jalga tõmmata lihtsalt lühikesed spordipüksid või retuusid. Pikkadel ja raskema rajaprofiiliga matkadel pakuvad parimat mugavust spetsiaalsed matkapüksid, mis on valmistatud vastupidavast ja mitterebenevast materjalist. Mida raskem ja aktiivsem rada, seda mugavamad ja funktsionaalsemat matkapüksid olema peaksid.

1. Klassikalised matkapüksid

Matkapükstel on ergonoomiline lõige, mis võimaldab vabalt liikuda ning reguleeritav vöökoht, mis tagab täpse ja mugava sobivuse sinu kehaga. Tavaliselt on pükstel tugevdatud istmiku ja põlve osa ning sääreotste laius on trukkidega reguleeritav. Pükste alumise serva saab kinnitada haagiga saapanööride külge, et säär püsiks kindlalt paigal ning hoiaks eemal kivikeste ja muu prahi sisse tungimise sinu matkasaabastesse.

Üheks funktsionaalsemaks ja vastupidavamaks matkapükste materjaliks on Fjällräven G-1000.  G-1000 on tugev materjal, mis on vastupidav kriimustustele ja rebenditele, sobides hästi matkamiseks karmides tingimustes. Materjali on töödeldud Greenland vahaga, mis tõstab pükste vetthülgavust, kaitstes matkajat niiskuse ja  vihma eest. G-1000 pakub suurepärast kaitset tuule eest ning sellel on väga hea hingavus. Tänu neile omadustele sobivad sellest materjalist püksid ka pingutust nõudvaks matkadeks. G-1000 materjalist pükse on kerge hooldada ja need kuivavad kiiresti peale pesu. Materjal on valmistatud orgaanilisest puuvillast ja polüestrist, mis vähendab keskkonnamõju. Tihe materjal kaitseb teie nahka moskiito- ja sääsehammustuste eest, mis on suureks plussiks liikudes metsas, mägedes või reisides soojas kliimas. G-1000 materjal pakub ka peaaegu 100%list kaitset UV kiirguse eest.

Fjällräven G-1000 materjalist pükstel on mitmeid eeliseid võrreldes klassikaliste matkapükstega, mis muudavad need heaks valikuks igale matkasellile. Kuid samas tuleb arvestada, et nende hind võib olla kõrgem kui mõnedel teistel matkapükstel.

Klassikalistel matkapükstel  on tavaliselt palju erinevaid funktsionaalseid taskuid: näiteks küljetaskud, noatasku, kirvetasku, eraldi kaarditasku ja suured reietaskud. Samuti on neil matkapükstel enamasti lukkudega ventilatsiooniavad ja taskud põlvekaitsmete jaoks. Funktsionaalsetel matkapükstel on küljes erinevad aasad kuhu kinnitada oma multitööriist või mõni muu matkavidin.

2. Matkaretuusid

Matkaretuusid sobivad kasutamiseks soojema ilma korral, kuna on õhukesed, elastsed ja hingavad hästi.  Ka kerged vihmasajud ei ole retuuside puhul probleemiks, sest need kuivavad kiiresti. Tugevdused põlvedel ja tagumikul kaitsevad riiet teravate kivide eest ning ei märgu istudes. Enamasti on ka matkaretuusidel praktilised taskud: näiteks suur tasku kaardi jaoks või väiksemad lukuga taskud. Matkaretuusid on saadaval nii meestele kui naistele.

Ideaalne on kasutada retuuse kiiretel matkadel kui on tarvis joosta või ronida, kuna retuusid võimaldavad muretult liikuda, istuda ja kükitada.

Oluline on leida püksid, mis sobivad sulle ideaalselt ning vastavad sinu vajadustele.

Leia matkapüksid MATKaSPORT e-poest. Tutvu valikuga!

Autor | 2023-09-29T11:47:00+00:00 mai 22nd, 2023|Matkamine, Nõuanded|0 Kommentaari