RMK ühismatkamise matkavarustuse tootesoovitused

/, Keen, Matkamine, Nõuanded, Petzl, Therm-a-Rest, Vaude/RMK ühismatkamise matkavarustuse tootesoovitused

RMK ühismatkamise matkavarustuse tootesoovitused

RMK korraldas suure ühismatkamise 6.-25.08.2018 EV100 juubeliürituste raames.

Jagame soovitusi matkavarustuse valimiseks ja soetamiseks. Matkaline saab ise otsustada mida võtta ja mida jätta. Matkavarustust on võimalik kokku laenata nii “küla pealt” või võib endale osta päris omad varustuse. Nagu ikka käib see võimaluste, vajaduste ja emotsioonide ajel.

Matkal on võimalik oma  magamisvarustus saata transpordiga  igaks õhtuks uude laagrisse ette. Seega saab  kaasa võtta rohkem riideid ja matkavarustust kui päeval kandma peaks. Päevasel ajal saab  väikese seljakotiga kaasa võtta ainult selleks päevaks vajaliku varustuse. Matka korraldajad on kokku pannud varustuse nimekirja, mille saad omale alla laadid. (lae fail siit).

Seljakott

Kuivõrd matk on nii organiseeritud, et kaasa on vaja võtta vaid ühepäeva matkavarustus, siis soovitame päevamatka seljakotte.

Riietus

RMK matkal on sul võimalus riideid kaasa võtta mitu komplekti ja erinevate ilmastikuolude jaoks. Päevasel ajal pead selga panema ja kaasa võtma sellised riided, mis on sobilikud selle päeva trassile ja ilmale. Kui sul peaks häid riideid puudu olema, siis meie soovitused.

Meestele soovitame matkavarustuse nimekirjast  Fjällräveni Vidda Pro pükse. Sooja ilmaga sobivad lühikesed püksid. Selga Ferrino Orange T-särk ja jahedama ilmaga kerge Vaude Skravan meeste softshell jope.

Naistele jahedama ilmaga Fjällräven Barents Pro pikad püksid või soojema ilmaga Nikka lühikesed püksid. Selga naiste Jack Wolfskini Crosstrail või Ferrino Orange T kerged ja kiiresti kuivavad särgid. Jahedama ilmaga ferrino Hoste softshell jope.

Jalanõud

Jalgsi matkal saavad suurima koormuse jalad. Õige ja mugav matkajalanõu on väga oluline, et saaksid nautida pikemaajalist jalgsi astumist. Suvisel ajal on sobilikumad matkasandaalid või madalad matkajalanõud. Matkajalatsitel on jäigemad tallad, mis toestavad jalga konarlikul maastikul. Kindlasti peavad kaitstud olema varbad, nii väliste löökide eest kui (küüned) sisemise hõõrdumise eest.

Meestele soovitame häid klassikalisi varbakaitsmega Keeni Newport H2 sandaale. Madalate matkajalatsitena soovitame Garmonti Santiago Low’d

Naistele soovitame kergeid ja õhulisemaid varbakaitsega Keen Whisper sandaale ja Santiago Low madalad matkajalatseid.

Vihmariided

Kui ilmaennustus lubab mitmel päeval vihma, siis tasuks mõelda vettpidavamate jope ja pükse kaasa võtmisele. Kui vihma lubatakse üksikutel päevadel, siis ajab asja ära enam vähem hea jope, vihmakeep või pontšo.

Naistele soovitame Vaude Lierne jopet ja meestele Vaude Yaras jopet. Vaude Drop vihmapükse nii naistele ja meestele.

Ferrino Poncho või Ferrino Trekker Ponchot, mis on spetsiaalselt loodud suurema seljakoti peal kandmiseks.

Sokid

Sokke võta kaasa mitu paari. Korralikud matkasokid kaitsevad jalga villide eest ja on pikal astumisel jalale mugavam.

Soovitame Lorpeni T3 Light Hiker nii naistele ja meestele ja T2 Light Hiker sokke meestele.

Soojad riided

Soojad riided võivad osutuda eriti vajalikuks õhtusel ajal laagris. Soojemad joped, püksid, fliisid jms. Kuivõrd neid ei pea päeval kaasas vedama, siis võta kaasa rohkem, et oleks tõesti mugav. Võid võta talve parka kah kaasa.

Matkalistele soovitame spetsiaalsemat varustust. Meestele Jack Wolfskin Moonrise fliis ja kergelt soojustatud Ferrino Vanoise jopet. Naistele soovitame Jack Wolfskini Kiruna fliisi ja Vaude Kabru Light sulejopet.

Müts

Müts kaitseb putukate ja päikese eest. Juba buffi ja torusalli tooted ajavad asjad ära.

Magamismatt

Võid kaasa võtta magamismati, täispuhutava magamismati või täispumbatava madratsi. Neid ei pea seljas kaasas vedama. Tee endale olemine mugavaks.

Soovitame kerget padjaga isetäituvat Ferrino Dream õhkmadratsit või

Therm-a-Rest Neoair Trekker täispuhutavat madratsit.

Magamiskott

Eesti suves kasutamiseks pakume kompaktsemat Ferrino Lightec SM 1100 või pehmemat paksemat ja raskemat Ferrino Yukon Pro magamiskotti.

Telk

Coleman Aravis 2 telkTelgi suurus vali vastavalt oma seltskonna matgagrupile, aga võid ka üksi olles kasutada 3-4 inimese telki. Sa ei pea raskemat telki seljas kaasas kandma.

RMK matkale soovitame matkamaid telke nagu Coleman Aravis 2  kahele inimesele või

Coleman Monviso 3  kolmele inimesele.

Väike taskunuga

Igal matkalisel võiks kaasas olla väike multitool, mis aitab sind ootamatutes olukordades.

Soovitame temaatilist EV100-le pühendatud väikest Victorinox taskunuga Spartan.

Sööginõud

Matka sööginõud on kergemad ja kompaktsemad kui tavalised nõud kodus. Kuivõrd nõusid pead endaga päeval kaasas vedama, siis kaal ja suurus loeb.

Komplektina ostes soovitame Light My Fire Mealkiti, kus on topsid, lusikad, kausid juba komplektis.

Alati töötab ka Wildo volditavad kausid ja -joogitopsid ning universaalsed Spork kahvel-nuga-lusikas lahendus.

Veepudel ja jooginõu

Parim veepudel matkal on täidetud veepudel.

Alati võib poest kaasa osta veepudeli, aga alternatiivina pakume välja voolikuga joogisüsteemi Platypus Hoser 1L või 3L.

Aga arvestades ilmastikuolusid, siis on tõsiseltvõetav joogianum hoopis klassikaline termos.

Pealamp või taskulamp

Õhtul laagris on vaja valgust. Matkal olles on mugavam kasutada pealampi. Telgis kasuta laterna laadseid lampe, mis valgustavad ühtlaselt telgi sisemust.

Soovitame Petzl Tikka pealampe ja Petzl Tactikka pealampe.

Telgis on mõnus lakke riputada väikse LED lambi.

Isiklikud hügieenivahendid

Hambahari, hambapasta jms. võta kaasa oma varudest

Isiklik esmaabipakk

RMK matka esmaabipaki soovitus on siin. Plaastrid ja isiklikud ravimid on ‘must be’.

Paar prügikotti

Kui ostad poest kaasa toitu, siis reeglina on see pakendatud. Tarbitult jääb alles taara. Mis jõuad metsa tuua, jõuad ka viia.

Laetud akuga mobiiltelefon ja telefoni veekaitse

Ehkki tegemist on matkaga kuival maal, siis tuleb ette veetakistuste ületamisi. Tugev vihmahoog võib samuti hetkega läbi märjata nii riided kui varustuse. Telefoni turvalisemaks kaasas kandmiseks soovitame osta veekindlad elektroonika kotid. Saad telefoni turvaliselt rinnal kanda ja teha pilte ilmast sõltumatul ajal.

Soovitame Aquapaki firma garantiiga elektroonika veekindlaid kotte.

Sääse- ja puugitõrje vahendid

Mugavaks äraolemiseks on sääse- ja puugitõrje vahendid taas ‘must be’ vahendid nii päevasel ajal kui õhtul laagris.

Soovitame matkajate lemmikut Bens-i.


Kõik soovitatud tooted ja veel natuke soovitusi lisaks leiad MATKaSPORDI e-poest.


Kokku matkatakse kuuel matkarajal, millel erinevad pikkused ja kestvused. Kõige pikem matk on 627 km, mis kestab 20 päeva ja kõige lühem 77 km, mis kestab 7 päeva. Ehkki matkad on väga hästi organiseeritud ja lisateenuste valik on suur, peab endale siiski kaasa võtma personaalse varustuse.

RMK ühismatkade kohta leiad lisainfot matkade lehelt. Vaatamata sellele, et kõik grupid on juba täis, siis julgustame huvilisi omal käel matkasid ette võtma.

Autor | 2024-02-23T12:51:52+00:00 juuli 5th, 2018|Jack Wolfskin, Keen, Matkamine, Nõuanded, Petzl, Therm-a-Rest, Vaude||0 Kommentaari