Sest saabas vajab sokki…

/, Nõuanded, Uudised/Sest saabas vajab sokki…

Sest saabas vajab sokki…

Sokk on tähtis vahemees jala ja saapa vahel. Sokk ei tohi hõõruda, peab püsima kindlalt jalas, ei tohi minna jalas keerdu. Põhiline ülesanne on neil hoida jalad talvel soojas ja suvel jahutada.

Lorpeni sokikollektsioon ongi hoolikalt testitud professionaalsete sportlaste ja rändurite poolt. Materjalid, mida Lorpen kasutab on parimad mis on  maailmaturul saada. Lorpen oli ka üks esimesi kes hakkas kasutama sokkide tootmisel selliseid tippmaterjale mis omavad unikaalseid soojusisolatsiooni-, niiskusteemaldavaid- ja antibakteriaalseid omadusi.

Mis on need olulised märksõnad Lorpeni tehniliste sokkide kohta

Sokid on kahe- ja kolmekihiliselt kootud ning suvised ja talvised. Kiud jaotatakse nii sisse- kui ka väljaspoole, sõltuvalt sellest, kuhu ja milliseid omadusi vaja on.

  • Soki seespool, kontaktis nahaga, on tehnilised- või looduslikud kiud, mis on valitud vastavalt soki kasutusalale ja soovitud omadustele. Sisemine kiht on ülipeentest kiududest, mille pisikesed õhukambrid salvestavad soojust ja aitavad külma eemale hoida, tulemuseks on kohene soojus. See kiht tagab niiskuse kiire äraviimise jala ümbert, kiht on vett mitteimev (hüdrofoobne), seega püsib jalg kauem kuivemana.
  • Teine kiht, lisab soojust ja mugavust. Kiht on niiskust imev (hüdrofiilne), niiskus säilib siin senikaua, kui saab võimaluse välja aurata näiteks läbi hingava membraani ja siis kui saabas jalast võetakse.
  • Tugevdav väliskiht on kulumise vältimiseks neis piirkondades, kus jalats kõige rohkem sokki kulutab ja hõõrub. Erinevate kasutusaladega ja erinevail jalatsitel on need piirkonnad erinevad. Kolmandaks kihiks on Nailon ja Lycra, mis lisavad vastupidavust ja püsivust. Nailon on kootud suurema hõõrdumisega aladesse – kanna- ja varbaosasse, mis tagab soki pikema vastupidavuse. Lorpen lisab 10% Lycra’t terve soki koostisse, ninast sääreni. Sokk istub suurepäraselt, liibub jalale ega lase tekkida hõõruvatel kortsudel alates esimesest kandmispäevast ja sagedasel kasutamisel kuni läbikulumiseni ning ka peale kümneid ja kümneid pesukordi.
  • Mittetuntav õhuke õmblus (tegelikult kootud)  varvaste kohal välistab hõõrdumise ja jätab varbad terveks.
  • Lorpen pani aluse ka sokkide sarjale, mis on valmistatud Outlastt® materjalist, soojuse salvestamine ja vabastamine ehk temperatuuri regulatsioon vastavalt sise – ja välistemperatuuride vahel.
  • Antibakteriaalse töötlusega vooder polüpropüleen lõngast – annab sokile eluaegse antibakteriaalse kaitse.

Sokkide ostmisel tasub läbi mõelda, milliseks tegevuseks sokki vajatakse. Kas murdmaa- või mäesuusatamiseks siis on Lorpenil pakkuda spetsiaalne sari: Ski sokid. Kui sokke läheb vaja matkamisel, siis Hiking sarja sokid. Jooksmisel ja kepikõnnil Sport sari. Ning ka jahimeestele on Lorpenil pakkuda oma sari – Hunting. Hunting sarja sokid sobivad väga hästi ka kaitseväes töötavatele inimestele.

Tehniline sokk pole abivahend või tarvik, ta on oluline osa Teie riietusest!

Tähtis tooteinfo lõppkasutajale on Lorpeni sokkide enda küljes

Reeglina on kogu oluline info soki kohta  pakendi peal ja ostja viskab pakendi peale soki ostmist tavaliselt prügikasti. Lorpen sokid annavad aga ise kasutajale kogu vajaliku informatsiooni:

  • info materjali kohta on kootud varbaossa  – Coolmax- kasutamiseks soojades tingimustes, Thermolite- külmades, jne.
  • suurus on kootud talla alla – eristamaks õdede-vendade sokke peale pesu,
  • samuti on soki sisse kootud mudeli nimi.

Kliki MATKaSPORDI e-poodi ja vaata Lorpeni sokkide valikut.

Autor | 2021-02-17T11:42:03+00:00 veebruar 21st, 2019|Lorpen, Nõuanded, Uudised|, |0 Kommentaari