Sõbrapäeva piknik

///Sõbrapäeva piknik

Sõbrapäeva piknik

14. veebruaril on sõbrapäev, mida üle Eesti järjest enam tähistatakse. Kuna lõkke ääres istumine ja ühine söögitegemine on just see, mis südamed kiiremini põksuma paneb, siis võiks sel aastal sõbrapäeval ette võtta pikniku RMK lõkkekohal. Ees on ootamas ju kaunis talvine nädalavahetus.

RMK lõkkekohad

RMK lõkkekohad asuvad kas RMK matkateede auto parkla lähedal või mõni kilomeeter parklast eemal. Kõvemad matkahundid on kindlasti valmis paar kilomeetrit ka jala vantsima. Vali omale sobiv lõkkekoht välja SIIT.

Piknikutoit

Paukjärve matkarada

Metsas lõkkel küpsetatud grillvorstidel on hoopis teine mekk. Foto: Helen Vorobjova

Mõtle läbi söögitegemise pool. Kas plaanid toitu valmistada lõkkel, grillimisalusel või matkapliidil. Mugavuse ja uue kogemuse mõttes võid kaasa võtta valmis kuivtoitu. MATKaSPORT pakub näiteks Tacticali kuivtoite. Kui piknikule on mindud koos peredega, siis kuivtoidu valmistamine on niivõrd põnev, et neid söövad ka valivamad lapsed.

Tulepulk

Tule süütamiseks sobivad hästi tikud. Kuid üks usaldusväärne tulepulk on tõhus tulesüütaja, mis toimib igas olukorras ja mis põhiline: erinevates ilmastikutingimustes. Hea võimalus oma sõpradele muljet avaldada, kui niisked tikud mitte kuidagi ei taha süttida. Kui ei tea kuidas tulepulgaga toimetada, siis vaata enne piknikule sõitu Väintsi videot. Vaata siit.

Istumisalused

Istumisalused on vajalikud, kui sinu sõprade ringi kuulub mõningane hulk naisi, siis alused kaitsevad neid niiskel ja külmal pinnal istudes põiepõletiku eest. Kui kokku on saamas suurem sõpruskond, saab kaasa võtta matkatoolid.

Kohvikann

Sõbrapäeva piknikul võiks olla pisut nostalgiahõngu. Võta kaasa kohvikann, mis mõnusalt mulksudes valmistab sulle ja sinu sõpradele kuuma ja maitsva kohvi.

Veinipokaalid

Lausa kohustuslikud on veinipokaalid. Eriti kui plaanid romantilist pikniku koos kallimaga. Spetsiaalselt matkale mõeldud veinipokaalid on kerged ja ei ole vaja karta, et need puruneksid.

Kui plaanid Sõbrapäeva pikniku teha kui üllatust, siis ära unusta enne sõpradele mainida, et riietutaks vastavalt ilmale ja jalga oleks paslik panna soojad sokid ning soojad saapad. Ikka juhtub, et mõni sinu sõber või sõbranna on selle märkuse suure erutusega kutselt lugemata jätnud ja saabub eriti madalates niidisokkides. Hea plaan selliseks puhuks on kaasa võtta kingitusena Lorpen sokid.

Lõbusat Sõbrapäeva!

Autor | 2023-03-08T09:13:38+00:00 veebruar 2nd, 2023|Matkamine|0 Kommentaari