VIDEO. Kuidas valida jooksurõivaid ja maastikujooksu jalatseid sügishooajaks?

/, La Sportiva, Maastikujooksu jalatsid, MatkaTV, Nõuanded, Spordipüksid, Spordisärgid/VIDEO. Kuidas valida jooksurõivaid ja maastikujooksu jalatseid sügishooajaks?

VIDEO. Kuidas valida jooksurõivaid ja maastikujooksu jalatseid sügishooajaks?

Sügisel jahedate ilmadega, tuulte ja vihmadega on mõnusa jooksutunde säilitamiseks rõivastel märksa suurem tähtsus kui soojal ajal. Kuna ja mis rõivakihte kasutada on juba natuke nagu omaette teadus? Inimeste ootused mugavusele on erinevad. Samuti on inimeste füsioloogilised vajadused erinevad, kes on rohkem soojalembene, kes higistab rohkem jne.

Looduses joostes kohtab erinevaid pinnaseid pehmest ja soisest maast lõpetades kiviste ja kaljuste kaldpindadega. Erinevad pinnased ja distantsid seavad erinevad väljakutsed maastikujooksu jalatsitele. Timmo ja Silver jagavad nõuandeid, kuidas ja mida valida.

Timmo Tammemäe ja Silver Eensaar on eesti parimast seiklusspordimeeskonnast Estonian ACE Adventure / La Sportiva. Need on mehed, kellel on aastakümnete pikkune orienteerumise ja seiklusspordi kogemuste pagas turjal. Nad osalevad ühes meeskonnas mitmekümne tunnistel ränkrasketel katsumustel. Ilmastik ja maastik on neile samad. Kogu meeskond peab lõpetama ühel ajal. Ja oma tulemuse saavutamiseks kasutavad mehed mõneti erinevaid varustuse detaile seda näete ka videost nende soovitustest.

Kuna seiklusspordi ala on keerukas ja palju energiat nõudev. Tipptulemuse saavutamiseks ei tee nad allahindlusi endale ega ka kasutatavale varustusele. Nad on aastakümnete jooksul kasutanud erinevate tootjate varustust. Varustus peab olema parim ja seda peab oskama endale valida. Viimastel aastatel on nende meeskond võistelnud La Sportiva varustusega. Videos räägivad mehed oma kogemustest.

Meeskonna tegemistega saab tutvuda nende facebooki facebook.com/aceadventure .

ACE meeskond korraldab Eestis erinevaid seikluslikke üritusi alustades huvitavatest jooksuvõistlustest peredele ja lõpetades tervet Eestit läbivate katsumustega “seiklushulludele”. Vaata, broneeri aeg kalendris ja registreeri end üritustele wilderness.ee

MATKaTV filmis ja lõikas kokku rännumees Väints

.

Seotud ja soovitatud tooted

La Sportiva BUSHIDO naistele

Väga kerged, agressiivse tallamustriga jooksujalatsid, tehtud võistlemiseks seiklussportlastele, orienteerujatele ja krossijooksjatele.

La Sportiva KAPTIVA meestele

Keskmiste ja pikkade distantside, ultrajooksude ning võistlusteks tehtud maastikujooksu jalatsid. Vabasta oma jooks!

La Sportiva DASH LS naiste särk

Soe pikkade varrukatega aluskihi särk naistele

La Sportiva TOUR LS meeste särk

Soe pikkade varrukatega aluskihi särk meestele

La Sportiva ODYSSEY GTX meeste jope

Ülikerge GORE-TEX® Active Shell® materjalist vee- ja tuulekindel pealisjope meestele

La Sportiva ILIAD GTX naiste jope

Ülikerge GORE-TEX® Active Shell® membraaniga vee- ja tuulekindel pealisjope naistele

La Sportiva CLOUD meeste vest

Soe ja hingav Primaloft täidisega vest talvisteks jooksutrennideks

La Sportiva ARIA naiste vest

PrimaLoft® Silver soojustusega vest külmemal ajal sportimiseks