VIDEO. Päikesepaneelid matkale

/, MatkaTV, Nõuanded/VIDEO. Päikesepaneelid matkale

VIDEO. Päikesepaneelid matkale

Matkale kaasa võtmiseks mõeldud päikesepaneelid on valmistatud vastupidavast ja veekindlast materjalist ning neid saab hõlpsasti kinnitada seljakoti või telgi külge. Kaasaskantav päikesepaneel laeb otse päikese käes sinu nutitelefoni, kaamera, GPS-seadme või mõne muu matkal vajaliku elektroonikaseadme. Paneelidel on mitu väikest päikesepatareid, mis muudavad päikesevalguse elektrienergiaks. Mida suurem on paneeli pindala, seda rohkem energiat see suudab koguda.

Päikesepaneeli matkale kaasa võtmine pakub mitmeid eeliseid. Esiteks on see keskkonnasõbralik valik, sest kasutab taastuvat energiaallikat – päikeseenergiat. Samuti on päikesepaneelid vaiksed ja ei tekita müra ega saasteaineid. Lisaks on need väga mugavad, kuna saad nautida oma matka ilma pideva mureta telefoni aku tühjenemise pärast.

Enne matkale minekut on siiski oluline kontrollida päikesepaneeli tootlikkust ja ühilduvust sinu elektroonikaseadmetega. Mõned seadmed vajavad spetsiaalseid ühenduskaableid või adaptereid, et neid päikesepaneeliga ühendada. Samuti tasub arvestada päikesepaneeli võimsust ja laadimiskiirust, et olla kindel, et see vastab just sinu vajadustele.

Eestis on vähemalt nii, et aprillist oktoobrini käib päike piisavalt kõrgelt, et reisiselli varustus päikeseenergia najalt täis laadida. Sellest kuidas aga päike akudesse saab pajatavad  MATKaTV videoloos teada tuntud rännumees Väints ja MATKaSPORDI toote kategooria juht Agor.

Mõnusat vaatamist!

Autor | 2023-05-22T11:31:03+00:00 mai 15th, 2023|Elekter, MatkaTV, Nõuanded|0 Kommentaari