Viis tegevust isaga

///Viis tegevust isaga

Viis tegevust isaga

Meie MATKaSPORDIS arvame, et selle asemel, et isadepäeva eel kauplustest mõtetut pahna kokku krabada on palju parem mõte kaubanduskeskuses isale kinki otsides kogutud kilomeetrid hoopis koos isaga looduses läbi käia.
Siit järgnevad meie töötajate poolt viis mõtet seiklusteks ja tegevusteks, mis isaga ette võtta:

Lühike jalgsirännak ja tikkudeta lõkke süütamine

Ühine jalutuskäik ning üheskoos koos (ilma harjumuspäraste abivahenditeta) ehitatud ja süüdatud lõke on tegevus mis jääb meelde ja annab väärt kogemusi ja hea emotsiooni aastateks, loe edasi….

Väike automatk looduses koos lõunagrilli ja rabajalutusega.

Kui teie peres leiduvad peale veidi kõrgema auto või maasturi ka mõned inimesed, kes autoga sõitmisest lugu peavad, tasuks isadepäeva minna veetma Põhja-Kõrvemaale. See on Tallinnale lähim punkt, mis peidab endas tundide jagu põnevaid kauni looduse keskel looklevaid teid ja radu.

Iga natukese aja järel keerab järjekordne rada metsavahele ning viib vastu uutele avastustele ja seiklustele. Jäta palun meelde, et tegemist on looduskaitsealaga. Ära sõida loodusesse uusi jälgi vaid kasuta juba olemasolevaid. Neid on seal palju ning valik väga mitmekülgne – alustades korralikest laiadest kruusateedest kuni sügavate mudaaukudeni välja. Nii, et hoia silmad lahti ning hinda enda ja oma sõiduki võimeid adekvaatselt.

Kui su autol puudub vints, siis viska pagasiruumi üks korralik lai koormarihm. See on nö. vaese mehe vints, mis võib hädast välja aidata. Seda loomulikult juhul, kui läheduses juhtub puid või suuri kive olema. Peale mõningast ringi sõitmist ja avastamist tehke mõnus lõunapaus.

Kõrvemaal on selleks paar silmapaistvalt head kohta:.

  • Venemäe telkimisala peidab endas suurt lehtla tüüpi katusealust, grillrestiga lõkkekoha, 3 pinki, lauda, puudealust, infostendi, kuivkäimlat ja prügikasti. Kogu territoorium on eraldatud väikese aiaga.
  • Oja lõkkepaik asub Põhja-Kõrvemaal Soodla jõge ületava silla lähedal. Sealt leiad lehtla tüüpi katusealuse, grillrestiga lõkkekoha, puudealuse ja kuivkäimla. Lisaks selle voolab sealt kõrvalt läbi ka Soodla jõgi, kus võib huvi korral kala püüda.

Söögi valmistamiseks kasuta kas lõkkekoha mitmekülgseid võimalusi või haara kaasa näiteks Campingaz’i Party Grill. See teeb soojaks nii kaasa võetud vorstikesed ja pihvid, kui ka potiga tulele asetatud vee.

Venemäelt pääseb edasi rabasse. Selleks järgi juhiseid ning peagi leiad end väikeselt rajalt, mis teeb kohalikus rabas väikese tiiru.

Kui aga kõrgemat autot võtta pole, sõitke avastama Põhja-Eesti kauneid teid ja paiku. Ka selles piirkonnas on vaadata ning sõita palju. Käige ära Eesti Nordkapis ehk Purikkari neemel ning vaadake üle Hara lahe äärne allvelaevade demagnetiseerimiskeskus. Seejärel ootab Kuradisaar ning lõunaks sättige ennast Altja kõrtsi. Peale lõunat võtke ette Nõmmeveski ning jalutage läbi Viru raba.

Väljasõit RMK metsaonni või –majja ööbima

RMK-l on palju erinevaid metsamajasid ning onne ning kui te pole just tavapäraselt matkahundid on RMK onnid hea võimalus “metsikus” ööbimiseks, kui telkimine hirmutav tundub. Osad nendest on ilma elektrita ning need pakuvad hoopis teistsugust kogemust, kui elektrifitseeritud majakesed. Kui lapsel tahvelarvuti tühjaks saab – ongi kõik ning teistsugune seiklus saab toreda alguse.

Enamasti pääseb nendele onnidele ja majadele ligi ka autoga, aga on ka neid, kuhu jõudmiseks tuleb auto veidi maad eemale jätta ning asjad seljakotis kohale tassida. Seljakoti pakkimine on omamoodi tore ning õpetlik protsess, mida isadepäeval koos läbi teha. Vaatate üle ja arutate läbi, et kõik vajalik kaasa saaks ning asute pakkima.

Pakkimise juures on omad nipid ning need kuluvad ka edaspidises elus marjaks ära. Kindlasti mõelge läbi ka söögitegemise pool. Paljudes majades on olemas pliit, ent palju huvitavam on toitu valmistada lõkkel, grillimisalusel või priimusel. Mugavuse ja uue kogemuse mõttes võite õhtusöögiks kaasa võtta valmis kuivtoitu. Nende valmistamise protsess on niivõrd põnev, et neid söövad ka valivamad lapsed.

Maitsesoovitusena pakuksin omalt poolt Adventure Food’i Guljašši, mis on tõepoolest hea. Samas sarjas on saadaval mitmed erinevad toidud ning nende seast leiab kindlasti omale sobiva. Kalasõpradele soovitan aga Real Turmat’i Turska karrikastmes. Hämmastavalt positiivne kogemus.

Magamine toimub sellistes majakestes enamasti põrandal. Seega tuleks kaasa pakkida ka sobiv magamisvarustus ning kindla peale ei tohiks unustada tasku- ja pealampe. Ööbimine elektrivabas majas on kindlapeale meelde jääv kogemus kõigile.

Üks selline tore metsamaja asub Saaremaal Leisi sadama lähedal. Ninanuki metsaonnist leiad laua, pingid ja tuleaseme. Ruumi on neljale inimesele. Õues pink-laud, kuivkäimla, puukuur ja kaetud lõkkekoht.

Metsalaager ja õppepäev

See on sedasorti aktiviteet, mis tuleks eelnevalt mõne matka-tuttavaga kooskõlastada. Ööbmisele metsas eelneks elu- ja matkatarkusi täis poolpäevak, mil jalutatakse räätsadega rabas, süüdatakse erinevate vahenditega lõkkeid, õpitakse tundma ilmakaari ning neid looduses ilma kompassita määrama. Räägitaks sellest, kuidas loodusesse eksides käituma peaks ja mida tähele panna. Õhtul istutakse suure ja sooja andva lõkke ääres ning sussutatakse grillvorste.

Ööbimine võiks aga toimuda veidi teistsugustes telkides, kui tavaliselt. Hea ühise hingamise annab näiteks sõjaväelises jao-telgis ööbimine, kus tuleb vahetustega ahju puid alla visata. Samasuguse efekti annab ka ööbimine indiaani- või mõnes muus püstiktelgis.

Sportlik aktiviteedi päev Kõrvemaal

Kõrvemaa Matka ja Suusakeskus pakub väga mitmekülgseid võimalusi looduses liikujatele. Sealseid loodusradu saab avastada fatbike’idel või siis lume korral ka toredatel tõukekelkudel. Mängida saab discgolfi ning soovi korral matkata ka Kõrvemaad läbivatel RMK matkaradadel. Kõiki vahendid on võimalik kohapealt rentida.

Küll aga võiks sealset aktiivset päeva veidi suuremalt ette võtta. Pakkige kaasa kerged söögiasjad, priimus ja veidi vett, et kuskil kaunis paigas väike perepiknik teha ning sooja teed juua. Kauneid paiku jagub selles piirkonnas piisavalt. On ilusaid kõrgeid vaateid rabadele, kauneid järvi ning reljeefset maastikku. Enamus kohtadesse pääseb ligi mööda ette sõidetud või tallatud radu ning päris kompassi järgi orienteeruma ei pea.

Kui tundub, et mõni asi seikluse õnnestumisest puudu jääb,  siis selle leiad loomulikult MATKaSPORDIST.  Metsas näeme.

Autor | 2022-11-08T15:10:22+00:00 oktoober 18th, 2022|Matkamine|0 Kommentaari