Päevamatk isaga ja lõke tikkudeta

/, Nõuanded/Päevamatk isaga ja lõke tikkudeta

Päevamatk isaga ja lõke tikkudeta

Igapäevases rutiinis kipume me kõik üksteisest lahku kasvama, isegi siis, kui justkui iga päeva koos veedad on koduste olmeküsimuste kõrval teemasid, mis lihtsalt jäävad arutamata. On ammu teada tõsiasi, et mitte miski ei pane inimesi end rohkem avama kui ühiselt aktiivselt looduses veedetud päev ja istumine lõkke ääres ilma igasuguste argiste muredeta. Üks päevane rännak on hea võimalus tegelikult teada saada mis sinu lähedase inimese elus toimub.

Kauneid paiku kuhu seigelda on sinust paarikümne kilomeetri raadiuses kindlasti kümneid kui mitte sadu, aga sihtkohast tähtsam on siinkohal protsess. Siiski, kui soovid mõnda head mõtet, vaata näiteks MATKaSEIKLUSE lehele ning vali meelepärane koht välja.

Minu arvates on kõige põnevam on matka alustada kodust natukene eemalt, ent mitte nii kaugelt, et bussis, autos või rongis loksumine suure osa ajast võtaks. Tihti kipume unustama, et väga kauneid kohti võib leida juba siis kui koduristist keerata näiteks tavapärase vasaku asemel paremale.

Kui võtad kavasse päevamatka, sellise mõnusa rahuliku kõnniga näiteks 20km teekonna läbimise, siis vahepausil tikkudeta lõkke süütamine on üks väga põnev harjutus, mille käigus saavad kindlasti nii isa kui laps ka tarkust ja kogemust juurde. rääkimata ühest pööraselt mõnusat emotsioonist mis on tingitud koos millegi tegemisest ning tulemuse nägemisest.

Lisaks ilmastikule sobiliku riietuse on vajalikud: Terav nuga või väike kirves ja tulepulk. Kui soovid kindlasti tule põlema saada siis on hea panna kotti väike kogus süütematerjali, aga kogemus on kindlasti kõige ehedam kui kasutad vaid seda, mis rännakult leiad.

Vihjeks väikelaste isale: Kui isa räägib lapsele süütatud lõkke juures veel loo sellest, kuidas kõik suured lõkked saavad alguse väikesest sädemest, mida järjepidevalt kasvatada ja kasvatada, siis need peale värskendavat matka öeldud sõnad jäävad lapsele alatiseks meelde.

PS:  Soovitan soojalt valida matkale lõkke tegemise koht pigem metsa kui mereäärde, sest esimesed katsetused tikkudeta tuld teha on palju edukamad tuulevaikuses, kõik muud head trikid ja nipid leiad sellest vahvast videoloost.

Isadepäeval metsas näeme?

Autor | 2023-11-03T15:16:04+00:00 oktoober 7th, 2022|Matkamine, Nõuanded|, |0 Kommentaari