Hakkajad lapsed loodusesse telkima!

////Hakkajad lapsed loodusesse telkima!

Hakkajad lapsed loodusesse telkima!

“Telk lapsele matkale kaasa”, saime koolis palve õpetajalt lapsevanematele.
Meie 10-ne aastane poeg oli minemas klassiekskursioonile Saarnaki Laiule, kaheks ööks. Vaja oli muretseda korralik poiste telk. Tundus mõistlik see väljakutse meie pere peale võtta, kuna peame au sees seiklemist ning looduses viibimist. Üks korralik telk võiks perel ikka olla. Seega seadsime sammud MATKaSPORT poodi. Arutasime veel elukaaslase Jesperiga, et proovime siis juba leida sellise telgi, mida saab lapsele ekskursioonile kaasa anda, aga millega saab ka pere teinekord matkama minna.

Meid aitas sõbralik ja igati abivalmis töötaja. Palvele leida sobiv telk, esitas ta meile justkui telgimenüü ehk kaks suurt plakatit, millel oli välja toodud ligi 50 erinevat telki, Joonised, pildid ja info juures. Esmalt tõmbas silme eest kirjuks. Siis keeras töötaja plakatid teistpidi ja topelt koguses telke ilmus meie ette. Tuli otsingule filtrid vahele panna. Otsime peamiselt telki, mis sobib lapsele saarematkale kaasa anda. Kohe muutus menüü märksa lühemaks. Töötaja osutas kergetele ning lihtsatele telkidele, mille maksumus oli ka igati jõukohane 150.- kanti.

Siis aga hakkasime kogelema, et tegelikult võiks perel olla selline üks multifunktsionaalne telk, kuhu me kõik kenasti sisse mahume, olgu öeldud, et meid peres on 5. Ja kohe täpsustasime, et Jesper on selline kahe meetrine mees ja no väga mugav, kui telgis ikka sirgelt saaks liikuda. Muidugi meeldib meile ka esikoda, et koeral oleks oma magamiskoht. Abivalmis töötaja keeras telgi menüü teistpidi ning osutas märksa tõsisematele kokkupandavatele öömajadele. Maksumus oli neil 800.- kanti ning üllatuseks kaal 16 kg.

No kuidas sa annad õpilasele kaasa lisaks matkakotile 16 kg kaaluva telgi. Tuli teha mõttepaus. MATKaSPORDI teine töötaja, kes muuseas oli õpilane, tuli abivalmilt kaasa mõtlema. Oli tunda, et too mees oli isegi matkamees ning teadis kogemuste põhjal kaasa rääkida. Sai selgeks, et kuigi meile meeldib mõte, et perega läheme matkama ning ööbime telgis, siis esmane vajadus telgiga seoses, on lapsele korralik telk väljasõiduks. Ning suvel maja taha lastele telk, et nad saaksid nö onni mängida. Seega andsime aru, meil ei ole vaja ligi 1000.- telki, mille kokku panemisega lapsed hakkama ei saa ning mida nad ei jaksa vajadusel matkale kaasa võtta.

Meie valikuks osutus Coleman Galiano 4 POP UP telk. See kaalub 1,5kg ja käib lahti pop-up meetodil. Ehk ,et kui selle kotist eemaldad, siis see põhimõtteliselt hüppab ise lahti. Telk on üleval vaid 30 sekundiga! Tuleb vaid vaiad kinnitada, imelihtne!

Telk saabus ning avasime selle ja panime koduõuele, et lapsed saaksid testida. Kohe selgus, et parim koht on varjus, muidu läheb maru kuumaks sees. Varjus aga tuleb arvestada putukatega. Õnneks on telgis sääsevõrgud kenasti ukse ees. Lahe, et telgil käib katuse osa nö lahti, alles jääb vaid sääsevõrk. Nii saab soojal suveööl tähti nautida. Samas saab katte abil telgi veekindlaks muuta. Kuna telk on tõesti kerge ja õhukesest materjalist, siis selgus ka kohe, et tuleb jälgida, et telgi alla ei jääks käbisid või mis muud teravat.

Nüüd aga püüdsime telki uuesti kokku panna. Ja sellest sai meie perele korralik katsumus. Juhtus nii, et telgi õpetuse järgi me ei suutnud tuvastada, mil viisil telki nii kokku murda, et see tõesti sama väikeseks läheks, nagu ta algselt oli. Seega vaatasime Youtube videost, kuidas seda teha. Ka selle õpetuse järgi oli meile, kahele täiskasvanule, see üks paras katsumus. Kuid lõpuks see meil siiski õnnestus. Aga kuidas küll 10-ne aastane laps sellega peaks hakkama saama? Nii see telk meie õuel paar päeva ootas. Mina käisin ikka igal hetkel ja proovisin telgiga kokkuleppele saada, et too talgikotti tagasi mahuks.
Viimaks kutsusin kõik koolilapsed meie õuele ja hakkasime koos proovima. Sellest sai üks lõbus veerandtund, aga ühisel jõul õnnestus meil telk õigel meetodil kokku murda. Tegime seda 4-5 korda, et uus oskus lastele kinnituks ning ma saaksin veenduda, et saarelt paadiga tagasi sõites, ei oleks neil avatud pop-up telk katuseks =).

Uurisin pojalt, et kuidas ta telgiga rahule jäi ning vastuseks sain vaid kiitvaid lauseid. Telk oli mugav, poisid magasid selles neljakesi. Vihma õnnestus neil ka saada aga telgis märjaks ei läinud. Putukate hooaeg oli maksimumis, kuid laste uni oli tänu sääsevõrkude magus.

Seega tundub, et leidsime väga hea telgi. Peres on sirgumas kolm last ja koolimatkade pärast me enam muret tundma ei pea. Olen veendunud, et proovin suvel ka ise hoovis selles magada. Mõte tähistaeva all uinumisest tundub romantiline ja vägagi kutsuv.

Mari Ojasaar Parve

Autor | 2024-06-13T11:08:28+00:00 juuni 10th, 2024|4 kohalised telgid, Telgid|0 Kommentaari