Fjällräveni Hydratic® matkariided

/, Nõuanded, Pealisjoped, Püksid/Fjällräveni Hydratic® matkariided

Fjällräveni Hydratic® matkariided

Eemaldab niiskuse ja hoiab kuivana

Tuule ja veekindlad Hydratic® tehnoloogiaga riided lasevad läbi aktiivsest liikumisest ning higistamisest tekkiva niiskuse, hoides samal ajal eemal väljastpoolt tuleva vihma, tuule ja niiskuse.

Hydratic kangal on veepiisast tuhandeid kordi väiksemad mikroskoopilised poorid ja kanalid, takistades seeläbi välise niiskuse ligipääsu riiete sisemistesse kihtidesse. Teisalt on kanalid aga sadu kordi suuremad kehaniiskusest tuleneva auru koostisest, mistõttu pääseb niiskus veekindlusest hoolimata riietest välja.

Veekindlus

Riiete veekindluse mõõtmiseks kasutatakse „veesamba“ testi, kus kangale suunatud veesurve näidust selgub, kui palju survet kangas kannatab, enne kui vesi läbi lekkima hakkab. Mida kõrgem on veesammas, seda suuremat survet kangas kannatab. 1000-millimeetrisele veesambale vastupidavat kangast loetakse veekindlaks, ent see ei ole kaugeltki piisav aktiivseteks välitegevusteks. Sellistes oludes võib lokaalne surve olla vahel suuremgi – näiteks toetades põlve märjale pinnasele.

Sellest lähtuvalt arendas Fjällräven välja Hydratic kanga, mille veepidavus on 10 000 – 20 000mm. Selline veekindlus hoiab looduses liikuja kuivana ka väga niisketes ja sajustes tingimustes – hoolimata sellest, kas oled kõndimas, istumas või toetud parasjagu põlvedele.

Tuulekindlus

Tõenäoliselt oled tuulekülma jahutava ja külavärinaid põhjustava toimega varasemalt kokku puutunud. Enamasti kogetakse sellist tunnet külmades, niisketes ning mägistes oludes. Et vältida tuulekülma poolt tekitatavat jahedust, aitab Hydratic kehasoojust eemale juhtiva tuule kinni pidada ning tagasipöördumise asemel saad oma seiklust jätkata.

Hingavus ja ventilatsioon

Kanga hingavust mõõdetakse selle järgi, kui mitu grammi vett (m2 kohta) laseb kangas läbi 24 tunni jooksul. Hydratic kanga hingavus jääb 8 000 ja 15 000 grammi vahele. Mida suurem number, seda rohkem niiskust kangas väljutab. Niiskuse võimalikult suureks eemaldumiseks leiate Fjällräveni toodetelt hulganisti kasulikke funktsioone – nagu näiteks kaenlaalused ventilatsiooniavad, võrktaskud ning avaram kaelus.

Vastupidavus

Tagamaks Hydratic riiete vastupidavuse aktiivsele looduses liikumisele, peavad riided vastu pidama samadele testidele, mida rakendatakse ka G-1000 materjalile. Hydratic riideid testitakse läbi „Martindale“ testi, mille käigus hõõrutakse kangaid suure surve all üha uuesti ja uuesti. Selline testimine kestab lakkamatult tunde ning näiteks G-1000 materjali korral koguni mitmeid päevi. Kui kangas testimise käigus lõpuks rebeneb, tekib võrdlusmoment, kui mitme aastasele aktiivsele kandmisele tulemus vastab.

„Oleme uhked, et Hydratic kuulub matkariiete maailma vastupidavamate membraan-kangaste hulka,“ kirjutab Fjällräven oma kodulehel.

Tõlkis Väino Laisaar


Avaldatud 16.03.2021 | Uuendatud 05.09.2023

.

Kliki MATKaSPORDI e-poodi ja vaata Fjällräveni veekindlate jopede valikut.

Autor | 2024-03-12T09:13:43+00:00 september 4th, 2023|Fjällräven, Nõuanded, Pealisjoped, Püksid||0 Kommentaari