Koolikott peaks vastu pidama aastaid

/, Kool/Koolikott peaks vastu pidama aastaid

Koolikott peaks vastu pidama aastaid

Prognooside kohaselt alustab esimesel septembril uut kooliaastat ligi 155 000 Eesti last. Peale positiivse meele ja õpihimu on veel üks element, mis nii esimese klassi koolijütsile kui abituriendile ühtaegu oluline ning selleks on kvaliteetne ja mugav seljakott. Fjällräveni eksperdid annavad nõu, millele lapse seljakotti valides tähelepanu pöörata.

Ajatu disain

Kuigi välimus on seljakoti valimisel noore inimese jaoks kõige olulisem tegur, on disainist grammi võrra veelgi tähtsam, kuidas kott seljas istub. Ent selleks, et seljakott leiaks kasutust ka viie aasta pärast, tasub kuldne kesktee leida mõlema parameetri vahel. Katsu mitte kaasa minna kõikide moeröögatustega – koolilapse juuksevärv ja riietumisstiil võivad vahetuda sama kiiresti kui tema tujud ning koos seljakotti valides lähtuge pigem lihtsast disainist ja neutraalsest värvigammast, mis sobiks kokku nii argipäevaste kui veidi pidulikumate riietega.

Kvaliteetne ja vastupidav materjal

Materjal määrab suuresti ära selle, kui kaua kott kandmisele vastu peab. Kvaliteetne seljakott hoiab oma kuju ja värvi ka aastaid pärast igapäevast kasutamist, ei rebene niisama lihtsalt ega saa kerge vihma korral koheselt märjaks. Eesti sügisilm on üsna heitlik, päike käib käsikäes vihmapilvedega, mistõttu võiks seljakott pidada vastu kõikvõimalikele ilmastikutingimustele.

Pööra tähelepanu ka materjali päritolule ning uuri, kas sulle sobilik seljakott on sündinud keskkonnalt midagi ära võtmata. Orgaanilisest puuvillast ning ümbertöödeldud ja taaskasutatud polüestrist seljakott on hea näide eeskujulikust tootmisest. Kõiki neid omadusi kannab edasi vastupidav, õhku läbilaskev ning ilmastikukindel G-1000 materjal, millest on valmistatud ka kõik Kånkeni seljakotid.

Mugavus

Seljakott peab olema mugav, toetama keha ja liikumist. Kahe rihmaga seljakott jaotab koti raskuse võrdselt mõlemale õlale, tekitades seeläbi selja lülisambale vähem koormust. Seljakotis võiks olla kõik käepärane ning lukud lihtsasti avatavad ja suletavad. Eriti mugav, kui saad seljakoti täielikult avada vaid ühe käeliigutusega, mille tulemusel on kogu koti sisu lihtsalt ligipääsetav.

Mitu sahtlit võiks ühel korralikult seljakotil olla? Seljakotti valides soovitame mõelda minimalistlikult ehk pigem vähem kui rohkem. Kõige lollikindlama taskuskeemi kohaselt võiks kotil olla üks mahukas põhisahtel, eraldi lukuga esitasku ning kaks küljetaskut. Oluline on pöörata tähelepanu ka koti mahutavusele. Hea oleks, kui kott mahutaks ära mitu A4-suuruses töövihikut ja märkmikku, samuti arvuti või tahvelarvuti.

Åke Nordin asutas Fjällräveni oma kodu keldris Põhja-Rootsis Örnsköldsviki linnas. Fjällräveni tootevalikust leiab õueriideid ja aksessuaare meestele ja naistele, samuti seljakotte, telke ja magamiskotte. Ettevõtte ajatud ja funktsionaalsed väliriided ja -varustus on tuntud üle kogu maailma ning leitavad 70 riigis. Fjällräven peab oluliseks käituda vastutustundlikult inimeste, loomade ja looduse suhtes ning julgustab inimesi rohkem õues liikuma. Ettevõte eestvedamisiel toimub kaks populaarset matkaüritust, Fjällrävel Classic ja Fjällrävel Polar, kust võtab igal aastal osa üle tuhande inimese.


Avaldatud 26.08.2020 | Uuendatud 02.08.2023

Autor | 2023-08-02T10:41:27+00:00 august 2nd, 2023|Fjällräven, Kool|, , |0 Kommentaari