Kui terase silmaga oled? Kånken Art seljakottidelt leiab ka Eesti loodusest tuntud putukaid

/, Uudised/Kui terase silmaga oled? Kånken Art seljakottidelt leiab ka Eesti loodusest tuntud putukaid

Kui terase silmaga oled? Kånken Art seljakottidelt leiab ka Eesti loodusest tuntud putukaid

Selle aasta Kånken Art valmis koostöös Rootsi illustraatori ja graafilise disaineri Manderiga, kes visandas kottidele punkrokilikus stiilis seeneniidistikke, samblikke ja putukaid, mida võib leida ka Eesti loodusest.

Fjällräven toob igal igal aastal Rootsi moedisainerite, kunstnike ja illustraatoritega koostöös välja Kånken Art seljakottide piiratud erikollektsiooni, mille käigus kasutavad kunstnikud Kånkeni ristkülikukujulist seljakotti tühja lõuendina, kandes sinna peale loodusest inspireeritud mustreid.

Tänavuse Kånken Art erikollektsiooni on loonud Martin Ander, kunstniku nimega Mander, kes on lisaks muusikaalbumitele, ajakirjadele ja ka festivalide polstritele illustreerinud sadu rulasid üleilmselt tuntud rulatootjale Flip Skateboards.

Manderi sõnul on tema stiil segu kõigest, mida ta üles kasvades näinud. Suurimateks mõjutusteks peab ta koomikseid, rulakultuuri ja grafiteid, samuti punki, rocki ja hip-hop muusikat.

Inspiratsiooni Kånkeni jaoks ammutas kunstnik metsadest, kuhu jõudis koroona-aastatel varasemast rohkem. „Rootsi metsade vahel uitamas käies hakkasin nägema puude, seente ja samblike mustreid. Koju jõudes visandasin meelepäraseid mustreid iseenda stiilis paberile, tulemuseks mõnevõrra punkrokilikus abstraktses stiilis mustrid loodusest enesest,“ rääkis Mander.

Seeneniidistike, samblike ja puukoore mustrite vahele peitis Mander ka mitu Eesti loodusest tuntud putukat – lepatriinu, vihmaussi, sajajalgse ja mardika.

Kånken Art seljakotid on tehtud tugevast ja ilmastikukindlast G-1000 materjalist, taaskasutatud polüestrist ja orgaanilisest puuvillast. Kanken Art seljakottide tulust 1 protsendi suunab Fjällräven Arctic Fox Initiative programmi, millega toetab ettevõte ülemaailmseid keskkonna- ja looduskaitsealaseid algatusi.

Ikooniline Fjällräveni polaarrebase logoga Kånkeni seljakott loodi aastal 1978, et pakkuda leevendust Rootsi koolilaste seljaprobleemidele. Aastatega on Kånken muutunud värvilisemaks ja mahukamaks, kuid selle põhikuju, lihtsus ja vastupidavus on jäänud samaks – kotil on üks avar peasahtel, kaks küljetaskut ja lukuga esitasku.

Kånken Art erikollektsiooni anti välja neljandat aastat järjest. Mullu koostöös Rootsi disaineri Tekla Evelina Severiniga ilmunud Kanken Art sai inspiratsiooni horisondist, kus taevas ja maa kokku puutuvad. Sellele eelneval aastal andis Kånken Art seljakottidele ainest mereprügi, mis Rootsi illustraatori Linn Fritzi käe all moodustasid kottidele erineva kuju ja värviga abstraktseid mustreid.

Kanken Art bugs challenge

Kui terav silm sul on? Tänavuse Kånken Art mustri sisse on peidetud ka neli Eesti loodusest tuntud putukat. Kas leiad nad üles?

Autor | 2023-08-10T10:50:27+00:00 august 9th, 2023|Fjällräven, Uudised|0 Kommentaari