Kuidas oma seljakotti pakkida. MATKaTV

/, MatkaTV/Kuidas oma seljakotti pakkida. MATKaTV

Kuidas oma seljakotti pakkida. MATKaTV

Kuidas pakkida oma seljakott nii, et kõndimise ajal ei valmistaks kandjale ebamugavusi ning asjade seljakotist kättesaamine oleks võimalikult kiire ja mugav.

Koosta matkavarustuse nimekiri.

Enne seljakoti pakkimist on alati hea koostada nimekiri vajalikust matkavarustusest, mida on tarvis kaasa võtta. Soovitame seljakotti mineva matkavarustuse põrandale või mõnele muule pinnale laiali laotada. See aitab sul anda ülevaadet kaasa võetavatest asjadest ning hoiab seljakoti pakkimise korraldatuna.

Raskeimad esemed põhja.

Kui asud pakkima, aseta kõige raskemad esemed seljakoti põhja. See aitab hoida raskuspunkti madalamal ning tasakaalustab koormust.
Kõige kasutatavamad esemed paki seljakotis ligipääsetavale kohale: pane esemed, mida kavatsed kõige sagedamini kasutada, seljakoti ülemisse osasse või küljetaskutesse. Nii on neile lihtne ligi pääseda ilma kogu seljakotti läbi otsimata.

Organiseeri ja rühmita.

Rulli riided kokku. Rullitud riided võtavad vähem ruumi ja on vähem kortsus. Lisaks on neid lihtsam seljakotist välja võtta ja tagasi panna, kui on vaja mingit konkreetset rõivatükki üles leida.  Väiksemate esemete korral on hea kasutada väiksemaid kompressioonikotte või abikotte. Kui asjad on paigutatud erinevatesse kottidesse, siis on lihtsam neid esemeid seljakotist üles leida.

Reguleeri seljakoti rihmad.

Reguleeri oma seljakoti rihmad. Kinnita kõndides ka rinnarihm ja vöörihm, et jaotada seljakoti kaal ühtlaselt.

Seljakoti pakkimine võib tunduda esmapilgul keerulise ülesandena, mis võib tekitada esimesel korral mõningast nõutust. Kuula ja vaata praktilisi soovitusi, mida jagab MATKaSPORDI matkavarustuse kategooriajuht Agor, kes teab täpselt rääkida, kuidas seljakotti pakkida. Väino “Väints” Laisaar on teada tuntud  rännumees.

Autor | 2024-04-12T12:53:40+00:00 aprill 12th, 2024|Matkaseljakotid, MatkaTV|0 Kommentaari